b_Newsبا گزینه مناسب پر کنید

جای خالی کمال...!

تاریخ: 1396/01/29
زمان: 14: 06
نوع: خبر
هافبک دفاعی پرسپولیس هوای رفتن به سرش زده و این یعنی پیدا شدن یک حفره بزرگ در خط میانی سرخپوشان.

حامد جیرودی / هافبک دفاعی پرسپولیس هوای رفتن به سرش زده و این یعنی پیدا شدن یک حفره بزرگ در خط میانی سرخپوشان! کمال‌الدین كاميابي‌نيا که پیش از این اعلام کرده بود احتمال جدایی‌اش از پرسپولیس وجود دارد، در گفت‌و‌گوی اخیر خود اعلام کرده شاید راهی اروپا شود: «خودم دوست دارم با این تیم به کارم ادامه دهم اما اکنون دو پیشنهاد اروپایی دارم که در حال بررسی آن هستم. اگر این اتفاق به فوتبالم کمک کند دوست دارم تجربه جدیدی را پشت سر بگذارم. در سالی قرار داریم که جام جهانی را در پیش داریم و می‌خواهم پیشرفت کنم و بتوانم به ترکیب تیم ملی برسم. اگر تیم‌هایی که پیشنهاد داده‌اند شرایط مناسبی داشته باشند و بتوانند به من برای حضورم در تیم ملی و جام جهانی کمک کنند در پایان فصل راهی اروپا خواهم شد و اگر یک درصد احساس کنم این طور نیست، با کمال میل در خدمت پرسپولیس خواهم بود.»
با این حال، این هافبک شماره 11 قرمزها نشان داده که یک مهره تاثیرگذار در پرسپولیس است که برانکو اعتقاد زیادی به بازی او دارد و حتی به خاطر اصرار به بازی او بود که احمد نوراللهی مجبور شد خودش را سرباز کند و از پرسپولیس جدا شود و حالا اگر کمال بخواهد از پرسپولیس جدا شود، این تیم به طور جدی باید به دنبال یک هافبک دفاعی مناسب برای پر کردن جای خالی او باشد.


سه برد و یک باخت بدون کمال
کامیابی نیا در این فصل چهار بازی در لیگ برتر را از دست داده است. دیدار هفته هفتم مقابل سپاهان در اصفهان که با پیروزی سه بر یک پرسپولیس به پایان رسید. بازی هفته بیست و یکم برابر استقلال که با برتری سه بر دو آبی پوشان همراه بود. بازی هفته بیست و دوم برابر سپاهان که پرسپولیس دو بر یک برنده شد و بازی هفته بیست و سوم مقابل نفت تهران که قرمزها دو بر صفر در آن به پیروزی رسیدند.


بازیکن 90 دقیقه‌ای
این بازیکن به غیر از این چهار بازی که به خاطر سه اخطاره بودن، اخراج شدن و محرومیت انضباطی از دست داده است، در تمام بازی‌هاي دیگر پرسپولیس به صورت 90 دقیقه کامل بازی کرد و فقط در دقیقه 87 بازی با تراکتورسازی ‌که سه بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید، در چند دقیقه پایانی بازی غایب بود.


ربیع خواه و کرمی
این تیم در حال حاضر به غیر از کامیابی نیا، محسن ربیع خواه و شهاب کرمی را به عنوان هافبک دفاعی در اختیار دارد که ربیع خواه در اکثر بازی‌هاي این فصل در دفاع چپ بازی کرده و تنها در بازی با سپاهان در پست هافبک دفاعی بازی کرد و کرمی هم در 14 دقیقه پایانی بازی با سپاهان کاری صورت نداد و در یک بازی 90 دقیقه‌اي هم برابر نفت تهران بازی کرد که از سایت برنامه نود نمره سه که متوسط است را دریافت کرده است.


ماهینی؛ غریبه در هافبک دفاعی
به غیر از بازی‌هايي که ربیع‌خواه و کرمی بازی کردند، در بازی هفته هفتم احمد نوراللهی بازی کرد  که بازی بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت و در بازی برگشت با استقلال هم حسین ماهینی به عنوان هافبک دفاعی به میدان رفت اما ماهینی که پیش از آن، به غیر از بازی در دفاع راست، در دفاع چپ و دفاع وسط هم بازی کرده بود، در پست هافبک دفاعی اصلا کارایی لازم را نداشت و کاملا گنگ بود تا غیبت کمال در داربی کاملا به چشم بیاید.


نوراللهی تا سال بعد سرباز است
اولین گزینه‌اي که برای این پست به ذهن هواداران پرسپولیس مي‌رسد، احمد نوراللهی است که گفته مي‌شد با توجه به اینکه پدر نوراللهی سابقه حضور در جبهه‌های دفاع مقدس را دارد، این بازیکن با کسری خدمت روبه‌رو خواهد شد و هفت ماه بیشتر سرباز نخواهد بود اما در خبر جدید اعلام شده، تاکنون شش ماه کسر خدمت نوراللهی و امید عالیشاه به خاطر حضور آنها در بسیج، قطعی است و با توجه به اینکه آن‌ها 18/10/ 95 به سربازی اعزام شده اند و با احتساب کسری خدمت، سربازی این دو بازیکن در تاریخ 18/1/97 به اتمام خواهد رسید و در این شرایط، پرسپولیس برای لیگ هفدهم نمي‌تواند روی نوراللهی حساب باز کند.


انتقال‌های غیرممکن آبی
این موضوع باعث مي‌شود تا پرسپولیسی‌ها، جذب سایر بازیکنان را در دستور کار خود قرار دهند. استقلال امید ابراهیمی و امید نورافکن را در پست هافبک دفاعی دارد که انتقال درصد آن‌ها به پرسپولیس نزدیک به صفر است!


کیانی، عشوری و نوری
در تراکتورسازی، مهدی کیانی کاپیتان این تیم، هافبک دفاعی سرخپوشان تبریزی است که یک سال دیگر با تراکتورسازی قرارداد دارد. در کنار او، سینا عشوری هم قرار دارد که به علت مصدومیت قراردادش با تراکتورسازی فسخ شد و حالا هم مصدومیت‌اش رفع شده و هم بازیکن آزاد است. ضمن این که امیر قلعه‌نویی سرمربی تراکتورسازی  از محمد نوری کاپیتان پیشین پرسپولیس هم در تعدادی از بازی‌ها در پست هافبک دفاعی استفاده کرد که او هم قراردادش در پایان فصل به پایان مي‌رسد اما بسیار بعید به نظر مي‌رسد که برانکو او را بخواهد.


رابطه شکرآب با ذوب‌آهن
در ذوب آهن، مهدی مهدی‌پور هافبک دفاعی 24 ساله این تیم است که یک فصل دیگر با اصفهانی‌ها قرارداد دارد و در کنار او قاسم حدادی‌فر هم هست که قبلا همیشه به استقلال و پرسپولیس جواب منفی مي‌داد و در این فصل هم تنها دو بازی انجام داده و در بقیه آن مصدوم بوده است. ضمن این که رابطه ذوبی‌ها و پرسپولیسی‌ها به خاطر بازیکنانی مانند پیام صادقیان، محسن مسلمان و جری بنگسون هم شکرآب است!


کاپیتان‌های سپاهان
سپاهان، رسول نویدکیا و حسین پاپی را در هافبک دفاعی دارد که قرارداد هر دوی آن‌ها این فصل به پایان مي‌رسد. کارلوس کی روش هم با تغییر پست احسان حاج صفی و قرار دادن او در هافبک دفاعی نشان داد که این بازیکن توانایی بازی در این پست را هم دارد که او هم قراردادش در پایان فصل به پایان مي‌رسد. با این حال، نقل و انتقال بین سپاهان و پرسپولیس همیشه سخت انجام شده. خصوصا این سه بازیکن که کاپیتان‌هاي سپاهان هم هستند.


نفتی‌ها و پدیده دایی!
اکبرصادقی بدیع، علیرضا عزت کرامت و آندرانیک تیموریان سه هافبک دفاعی نفت تهران هستند که قراردادشان با نفت امسال به پایان مي‌رسد و تنها انتقال آندو که روزهای پایان فوتبالش را سپری مي‌کند و استقلالی است، صفر درصد است. رضا اسدی پدیده جوان علی دایی هم دیگر هافبک دفاعی نفت است که دو فصل دیگر با این تیم قرارداد دارد.


پیکانی‌ها
محمدصادق بارانی هافبک دفاعی پیکان است که یک فصل دیگر با این تیم قرارداد دارد و پرسپولیسی‌ها هم رابطه خوبی با او ندارند. ماهان رحمانی هم یک فصل دیگر با پیکان خواهد بود و تنها قرارداد ابوالفضل ابراهیمی به روزهای پایانی خود نزدیک مي‌شود.


کفشگری و حقیقی شاندیز
رضا مهاجری سرمربی پدیده در این فصل دو هافبک دفاعی سابق پرسپولیس یعنی مهرداد کفشگری و رضا حقیقی شاندیز را در اختیار داشت که کفشگری قراردادش تمام مي‌شود اما حقیقی یک فصل دیگر قرارداد دارد ولی مهاجری هر دوی آن‌ها را اخراج کرده است. کفشگری که در لیگ چهاردهم و پانزدهم شاگرد برانکو بود و سه بازی در لیگ چهاردهم و 9 بازی در لیگ پانزدهم در تیم برانکو انجام داد و اگر به پرسپولیس هم برگردد، هافبک اصلی نخواهد بود. حقیقی شاندیز هم بعد از جام جهانی 2014 دیگر هرگز آن حقیقی لیگ سیزدهم و نیم فصل اول لیگ چهاردهم نشد و کاملا محو شده است!


قاتل رحمتی!
علیرضا نقی‌زاده هافبک دفاعی گسترش فولاد دو گل در این فصل به ثمر رسانده که هر دوی آن‌ها را هم به استقلال و سیدمهدی رحمتی زده است. اما او تا دو فصل دیگر با این تیم تبریزی قرارداد دارد. مگنو باتیستا هافبک دفاعی برزیلی دیگر گسترش فولاد است که هم یک فصل دیگر قرارداد دارد و هم پرسپولیس بازیکن خارجی نمي‌تواند بگیرد.


هافبک دفاعی‌های دیگر
علی‌اصغر عاشوری از استقلال خوزستان، حمید بوحمدان از فولاد، محمدرضا پورمحمد و کوی هیان کیم از صنعت نفت آبادان، روزبه شاه علی‌دوست، ابراهیم صادقی و عزت‌ا... پورقاز از سایپا، مهران امیری از صبا، حسین بادامکی از سیاه جامگان و کاخا کاکاشویلی از ماشین سازی هافبک دفاعی‌هاي دیگری هستند که تعدادی از آن‌ها خارجی هستند و احتمالا نمي‌توانند به پرسپولیس بیایند و تعدادی دیگر روزهای پایانی فوتبال خود را سپری مي‌کنند و برخی هم هنوز در اندازه‌هاي پرسپولیس نیستند.