b_Newsسيدجلال مردانگي كرد

پیوس: کاپیتان، طارمی را برگرداند

تاریخ: 1396/01/29
زمان: 18: 21
نوع: خبر
فرشاد آقای گل که از قهرمانی پرسپولیس خوشحال بود مي‌گوید، گفته بودم که چند هفته زودتر قهرمان مي‌شویم.

آرش جعفری / فرشاد آقای گل که از قهرمانی پرسپولیس خوشحال بود مي‌گوید، گفته بودم که چند هفته زودتر قهرمان مي‌شویم و خدا را شکر که بعد از سال‌ها هواداران خوشحال شدند.
فرشاد پیوس مي‌گوید بازی با ماشين‌سازي یکی از سخت‌ترین بازی‌ها بود چون تکلیف تیم قهرمان و سقوط کننده را مشخص مي‌کرد‌. برای همین عقیده دارم در یک روز سخت و پر استرس پرسپولیس قهرمان شد.


بازی با ماشين‌سازي را چطور دیدید‌؟
بازی سخت و در عین حال خوبی بود‌. ماشین به دنبال این بود، که سقوط نکند و در خانه میزبان پرسپولیس بود‌. از سوی دیگر هم پرسپولیس مي‌توانست کار را یکسره کند برای همین به غیر از گل اول که در ثانیه های ابتدایی زده شد پرسپولیس به خاطر استرسی که برای قهرمانی داشت ونیز اینکه بازیکنان مي‌خواستند طارمی را آقای گل کنند و تمام پاس‌ها به او ختم مي‌شد کمی کار گره خورده بود‌. البته باید بگویم با توجه به شکافی که میان خط دفاع و هافبک ماشين‌سازي وجود داشت سروش و مسلمان با ارايه یک بازی برتر میانه زمین را در دست گرفتند و موقعیت‌های زیادی را برای طارمی خلق کردند و با فشار از همان شکاف به دو گل رسیدیم‌.  


فکر مي‌کردید پرسپولیس 3 هفته زود تر قهرمان شود؟
من جزو کسانی بودم که از ابتدا مي‌گفتم این پرسپولیس قبل از پایان فصل قهرمان مي‌شود وشما حالا مي‌بینيد که همین‌طور شد‌. البته پرسپولیس مي‌توانست با شکست دادن نفت آبادان در روز بازی با پیکان جشن قهرمانی بگیرد که به همین دلیل قهرمانی یک هفته عقب افتاد‌. پرسپولیس در این فصل نشان داد که پتانسیل قهرمانی دارد و خدا را شکر که دل هواداران شاد شد.


طارمی هم گل زد و بازهم چندین موقعیت گل از دست داد!
من فکر مي‌کنم بعد از گلزنی انصاری برای فولاد در بازی با نفت، همه بازیکنان قصد داشتند که طارمی را آقای گل کنند از سوی دیگر هم خود مهدی هم استرس داشت و در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشت.


برانکو بعد از بازی با الریان گفته بود که دیگر به طارمی اجازه زدن پنالتی نمي‌دهد اما هنوز یک بازی نگذشته طارمی با سرپیچی از دستور اوپشت ضربه پنالتی ایستاد و آن را گل کرد!
ببینید تا آنجایی که من اطلاع دارم، برانکو بازهم به او اجازه نداده بود پشت ضربه بایستد و گویا قرار بوده سید جلال ضربه را بزند ولی چون بحث آقای گلی مطرح بوده و هم اینکه در آستانه بازی با الهلال قرار داشتند، کاپیتان تیم با اختیاری که داشت ضربه را به طارمی داد تا او هم از کورس آقای گلی خارج نشود و هم اینکه روحیه‌اش تقویت شود تا با آمادگی کامل و بدون استرس به مصاف الهلال برود‌. مهدی بعد از گل شدن ضربه اش خیلی بهتر بازی کرد و فقط کمی بدشانس بود‌. سیدجلال منش و پهلوانی خودش را در این صحنه نشان داد و مشخص شد که کاپیتان بزرگی است.


بازی با الهلال را چطور مي‌بینید‌؟
بازی سختی است، پرسپولیس دو بازیکن خوب خودش را به همراه ندارد، از سوی دیگر این بازی سرنوشت ساز است‌. در این بازی نباید ریسک کرد.برانکو ابتدا باید به دنبال این باشد که تیمش گل نخورد سپس به فکر گل برتری باشد‌. پرسپولیس کارش در لیگ دیگر تمام شده برای همین باید تمام انرژی اش را در آسیا بگذارد.


اما پرسپولیس در لیگ به دنبال رکورد است‌؟
من عقیده دارم الان بهترین وقت است، که در سه بازی آینده برانکو از جوانانی چون علوان‌زاده ، طاهرخانی و کرملاچعب و....‌. استفاده و آنها را بازی دهد تا آنها هم تجربه کسب کنند و در فصل آینده بتوانند عصای دست برانکو و تیم باشند‌. البته تاکید مي‌کنم باید در سه بازی آینده با تلفیقی از جوانان و بازیکنان با تجربه به میدان برود که شکست هم نخورند‌.