b_Newsسیدجلال آن‌قدر بزرگ هست که از شوخی جوان‌ترهای تیم ناراحت نشود

کعبی: پرسپولیس الهلال را ببرد جزو 4 تیم آسیا می‌شود

b_News برانکو فوق‌العاده کار می‌کند و بهترین گزینه برای پرسپولیس است/ غیبت سروش و سیدجلال مقابل الهلال مشکل‌ساز می‌شود
تاریخ: 1396/01/30
زمان: 10: 31
نوع: خبر
بازیکن سابق پرسپولیس با حفظ برانکو در این تیم کاملا موافق است چون او در گذشته شاگرد برانکو بوده و شناخت کاملی از این مربی کروات دارد.

مهدی نوری/ حسین کعبی بازیکن سابق پرسپولیس با حفظ برانکو در این تیم کاملا موافق است چون او در گذشته شاگرد برانکو بوده و شناخت کاملی از این مربی کروات دارد و معتقد است برانکو باتوجه به دانش، تجربه و خصوصیات اخلاقی که دارد بهترین گزینه برای هدایت پرسپولیس است و می‌تواند با این تیم در آسیا هم دست به کارهای بزرگ بزند.

 

پرسپولیس قهرمان لیگ شد. در مورد این اتفاق صحبت می‌کنید؟
اتفاق خیلی خوبی بود و بعد از چند سال پرسپولیس قهرمان شد و همه ما خوشحال شدیم. البته پرسپولیس پارسال حقش بود که قهرمان شود اما با یک غفلت نشد و خیلی خوشحالم که امسال قهرمان شد. ان‌شاءا... پرسپولیس در آسیا هم موفق باشد و این دو بازی را ببرد و صعود کند. ما دوست داریم پرسپولیس را در آسیا موفق ببینیم.

 

بازی بعدی پرسپولیس در آسیا مقابل الهلال عربستان است. چه تصوری از این بازی دارید؟
الهلال تیم قدرتمندی است و مربی و بازیکنان خیلی خوبی دارد. پرسپولیس هم بازیکنان خوب و جوان و یک مربی حرفه‌ای و بزرگ دارد و زورش به الهلال می‌رسد. اگر بازی در آزادی یا عربستان بود که پرسپولیس صد درصد می‌توانست برنده باشد اما بازی در عمان برگزار می‌شود. عمان زمین و جو خوبی هم ندارد و کار برای پرسپولیس مشکل است. اگر بازی در تهران یا عربستان بود پرسپولیس مثل آب‌خوردن الهلال را می‌برد و صعود می‌کرد.

 

سیدجلال حسینی و سروش رفیعی مقابل الهلال محروم هستند. غیبت آنها موجب نگرانی نمی‌شود؟
این‌ها دو تا مهره اصلی تیم هستند. سیدجلال مهره اساسی در پرسپولیس است و همه‌کاره تیم است و فوق‌العاده کار کرده و همیشه با جان و دل بازی می‌کند. سروش هم از وقتی آمده روند تیم عوض شده و با پاس‌های خوبش موقعیت‌های زیادی برای مهاجمان ایجاد می‌کند. پرسپولیس متاسفانه روی نیمکت بازیکن خوب ندارد. جوان‌هایی روی نیمکت دارد که می‌توانند در لیگ خودمان بازی کنند اما بازی در آسیا برای آنها سنگین است و کارشان سخت می‌شود چون بازی‌های بزرگ ندیده‌اند. ان‌شاءا... جوان‌ها بتوانند در این بازی جای سیدجلال و سروش را پر کنند و نتیجه بگیرند.

 

برانکو در بازی حساس و مهم مقابل الهلال چقدر می‌تواند نقش داشته باشد؟
برانکو مال بازی‌های بزرگ است. من چند سال با او کار کرده‌ام و آن‌قدر با بچه‌ها صحبت می‌کند و آنها را راهنمایی می‌کند تا بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند. در این دو سال که به ایران برگشته کسی از برانکو بد نگفته و حتی بازیکنان بزرگ را هم اخراج کرد اما کسی حرفی نزد چون برانکو مربی باشخصیت، جنتلمن و بزرگی است و همه می‌دانند کاری که درست است را انجام می‌دهد. به نظر من برانکو می‌تواند این بازی را در بیاورد و مقابل الهلال نتیجه بگیرد.

 

برخی از بازیکنان پرسپولیس در برنامه 90 ادای سیدجلال حسینی را درآوردند و با او شوخی کردند و انگار سیدجلال هم ناراحت شده است. در مورد این اتفاق چه نظری دارید؟
من این برنامه را ندیدم. چند سال با سیدجلال همبازی بوده‌ام و من و سید مثل هم هستیم و در زمین وقتی عصبانی می‌شویم شبیه هم هستیم و سید هم به خاطر تعصبی که روی پیراهن دارد این‌طوری می‌شود. سیدجلال فوق‌العاده کار کرده و ماشاءا... به غیرت او و همیشه هم با جان و دل بازی می‌کند. حالا بچه‌های تیم با او شوخی کرده‌اند و چیز خاصی نیست که ناراحت شود. سیدجلال آن‌قدر بزرگ هست که هیچ‌وقت به این چیز‌ها فکر نمی‌کند و ناراحت نمی‌شود.

 

یعنی این مسایل باعث کدورت نمی‌شود؟
نه، این‌طوری نیست. سیدجلال از نظر سنی و تجربه از بقیه بچه‌های تیم بزرگ‌تر است. بازیکنان پرسپولیس جوان هستند و این شوخی‌ها عادی است. آنها به خاطر قهرمانی تیم خوشحال بودند و یک شوخی با سیدجلال کرده‌اند. من سیدجلال را دوست دارم و خیلی آدم بزرگی است و از این چیزها ناراحت نمی‌شود.

 

انگار کمال کامیابی‌نیا پیشنهاد خارجی دارد و قصد دارد از پرسپولیس برود. در این رابطه چه نظری دارید؟
این مسایل برمی‌گردد به مدیرعامل و مربی که بتوانند تیم‌شان را حفظ کنند و بازیکنان را نگه دارند. بازیکنان اگر از تیم‌های عربی یا اروپایی پیشنهاد داشته باشند می‌روند چون پول خوب می‌دهند به‌خصوص تیم‌های عربی واقعا خوب پول می‌دهند و باشگاه باید آنها را راضی کند تا بمانند.

 

پرسپولیس امسال قهرمان شد. فکر می‌کنی پرسپولیس فصل بعد هم بتواند این روند را ادامه بدهد؟
اگر نیمکت تیم را تقویت کنند هیچ تیمی حریف پرسپولیس نمی‌شود. پرسپولیس در داخل زمین فوق‌العاده است اما روی نیمکت بازیکنان جوان و کم‌تجربه‌ای دارد که دو، سه سال زمان نیاز دارند تا بتوانند 90 دقیقه برای پرسپولیس بازی کنند. برانکو الان کم‌کم به آنها بازی می‌دهد تا با شرایط پرسپولیس هماهنگ شوند.

 

گویا قرار است قرارداد برانکو پنج ساله تمدید شود. در این رابطه چه نظری داری؟ موافق چنین کاری هستی؟
این اتفاق برای پرسپولیس فوق‌العاده خوب است. چون برانکو مربی بزرگ و حرفه‌ای است و به هیچ‌کسی باج نمی‌دهد و اگر با او خوب باشی با تو خوب است و همه کار برای بازیکن می‌کند تا پیشرفت کند اما به کسی باج نمی‌دهد. کم پیش می‌آید که مربی خارجی این‌قدر محبوب باشد. خیلی‌ها آمدند و در فوتبال ما کار کردند و شاید نتیجه هم گرفتند اما محبوب نبودند ولی برانکو به دل مردم و تماشاگران می‌نشیند و همه دوستش دارند. اگر قرارداد او را پنج ساله تمدید کنند من واقعا خوشحال می‌‌شوم چون پرسپولیس تیم بزرگی است و نیاز به مربی بزرگ دارد. در این چند سال یکسری مربی با دلالی آمدند اما مربیان کوچکی بودند و نتیجه نگرفتند. پرسپولیس تیم بزرگی است و مربی بزرگ می‌خواهد و بهترین گزینه برای هدایت پرسپولیس برانکو است.

 

پرسپولیس با برانکو می‌تواند قهرمان آسیا شود؟
اگر الهلال را ببرد و صعود کند شک نکنید با تقویت تیم در فصل آینده جزو چهار تیم آسیا می‌شود. پرسپولیس امسال نیمکت قوی نداشت اما این تیم فوق‌العاده بازی می‌کند و فقط باید تقویت شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.