b_Newsتداوم عنایتی باید برای جوان‌ها الگو باشد

پاشازاده: پرسپولیس بدون سیدجلال و سروش هم می‌تواند الهلال را ببرد

b_News حنیف جزو خوب‌های صبا مقابل استقلال بود و تبانی را نمی‌پذیرم/ رحمتی حرفه‌ای است و باید مقابل تراکتور بازی کند
تاریخ: 1396/01/30
زمان: 12: 01
نوع: خبر
کاپیتان سابق استقلال با نرفتن رحمتی به تبریز یا بازی نکردن او مقابل تراکتورسازی کاملا مخالف است.

به گزارش سایت گل، مهدی پاشازاده کاپیتان سابق استقلال با نرفتن رحمتی به تبریز یا بازی نکردن او مقابل تراکتورسازی کاملا مخالف است؛ چون از نظر او بازیکن حرفه‌ای با باشگاه قرارداد دارد و باید بازی کند و در زمین هم به گونه‌ای عمل کند که الگویی برای جوان‌ها باشد چراکه چنین افرادی طرفداران خودشان را دارند و باید الگویی برای جوان‌های مملکت باشند.

 

استقلال توانست صبای قم را شکست دهد و سه امتیاز را بگیرد. بازی چطور بود؟
نمی‌شود گفت که این بازی خیلی به دل نشست اما همین که سه امتیاز را در این فشار لیگ و آسیا گرفتند خوب بود. یعنی جایی که باید می‌بردند، بردند و همین خوب بود.

 

حنیف عمران‌زاده سوژه اصلی این دیدار بود و پنالتی که داد و اخراجی که شد شایعه تبانی را مطرح کرد. واقعا عمران‌زاده تبانی کرده بود؟
نمی‌شود گفت تبانی بوده، حنیف قبل از آن یک گل را برای تیمش خرید و دو تا ضربه زد که داشت گل می‌شد. این مساله را خودم تجربه کرده‌ام و در شاگردانم هم دیده‌ام که وقتی جلوی تیم سابق‌شان قرار می‌گیرند آن‌قدر فشار روی آنها هست که کارهای عجیب انجام می‌دهند. این یک اتفاق ورزشی بود و حنیف جزو خوب‌های صبا در این بازی بود.

 

رضا عنایتی هم در این بازی از فوتبال خداحافظی کرد. به نظر شما خداحافظی او به موقع بود؟
رضا هنوز می‌توانست بازی کند اما تصمیمی بود که گرفت و باید به آن احترام بگذاریم. رضا یکی از فوتبالیست‌های خوب این چند ساله ایران بود و این تداوم رضا باید الگویی برای جوان‌های ما باشد که همه شده‌‌اند بازیکن دو، سه ساله و بعد از آن محو می‌شوند.

 

رضا عنایتی دوست داشت با پیراهن استقلال خداحافظی کند اما نشد. در این رابطه صحبت می‌کنید؟
به هر حال پیراهن استقلال را تن او کردند و این حداقل کاری بود که می‌توانستند برای او بکنند و اتفاق خوبی بود و همین اتفاق هم برای خیلی‌ها نمی‌افتد. کسانی که برای تیم‌های بزرگ زحمت کشیده‌اند دوست دارند خداحافظی باشکوهی داشته باشند. مسوولان ما که کاری نمی‌کنند. البته چنین کارهایی بودجه هم نیاز دارد. وقتی تیمی پول ندارد دنبال این مسایل هم نیست اما این اتفاق خوبی بود که عنایتی مقابل هواداران استقلال خداحافظی کرد.

 

چه تصوری از بازی این هفته تراکتور و استقلال در تبریز دارید؟
این بازی می‌تواند بازی خوبی باشد. هم از نظر فنی و هم برای طرفداران و امیدوارم در این روزهایی که در ورزشگاه‌های ما توهین زیاد می‌شود و کارهای زشتی صورت می‌گیرد این بازی شروع یکسری اتفاقات خوب برای فوتبال ما باشد. واقعا دیگر شورش درآمده چون این اتفاقات به ورزشگاه‌های ما لطمه می‌زند. چطوری وقتی همه فحاشی و توهین می‌کنند طرف بچه‌اش را وسط این جمعیت بیاورد. این همه می‌گوییم ما فرهنگ و تمدن داریم اما در عمل چنین اتفاقاتی می‌افتد. از طرفداران می‌خواهم هر کسی که به استادیوم می‌رود آن فرهنگ بالای ایرانی را به نمایش بگذارد. حالا چون بازی در تبریز است آن فرهنگ و شور بالای آذری را طرفداران نشان بدهند و حق به حقدار برسد و هر کسی حقش است بازی را ببرد. جوی را در استادیوم ایجاد کنند که هر کسی حقش است ببرد. تیم‌ها و کادرفنی کاری کنند که مردم تحریک نشوند.

 

مشکلاتی که رحمتی و قلعه‌نویی دارند شایعاتی را به وجود آورده که ممکن است رحمتی به تبریز نرود یا اگر هم همراه تیم باشد بازی نکند. در این رابطه چه نظری دارید؟
نظرم منفی است. چرا باید این کار را بکنند؟ چرا این اتفاقات می‌افتد و چرا همدیگر را نبخشیم؟ چرا کینه‌ها را کنار نگذاریم؟ بیاییم یک کار درست انجام دهیم تا برای مردم الگوسازی شود. به هر حال ما یکسری طرفدار داریم و یک کار خوب انجام دهیم. نظرم کلا منفی است چون بازیکن حرفه‌ای قرارداد دارد و باید بازی کند.

 

پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد. حق آنها بود قهرمان شوند؟
مبارک‌شان باشد و حق‌شان بود. برانکو در این قهرمانی خیلی نقش داشت. تفکرات کادر و سرمربی است که یک تیم خوب بازی می‌کند. جدا از آن هم یک نقش اساسی هیات مدیره و مدیرعامل داشتند که پشت مربی‌شان ایستادند و برنامه داشتند و الان هم برنامه‌ریزی می‌کنند و همان راه درستی که داشتند را ادامه می‌دهند. سال بعد هم پرسپولیس حتما جزو مدعیان است چون کار حرفه‌ای می‌کنند. یعنی نگه داشتن تیم و تقویت آن و با این شرایط فصل بعد هم حتما جزو مدعیان هستند.

 

پرسپولیس باتوجه به غیبت سیدجلال و سروش رفیعی می‌تواند از مانع سختی مثل الهلال عربستان بگذرد؟
کار سختی است چون پرسپولیس بازیکن زیاد ندارد و بازی قبل هم که نتوانست ببرد. فقط به خاطر این بود که روی نیمکت کسی نبود تا فشار بیشتری بیاورند. البته پرسپولیس به الریان قطر فشار آورد اما خسته شده بودند و کمبود بازیکن به تیم ضربه زد و نبودن این دو نفر بیشتر به تیم ضربه می‌زند اما بدون آنها هم می‌توانند الهلال را ببرند اما سخت است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.