b_Newsبه جا مانده از دورهمی پرسپولیسی‌ها در 90

نسل شلاق، نسل سبزی خوردن!

تاریخ: 1396/01/30
زمان: 13: 26
نوع: خبر
رسول بهروش

شاید کسی انتظار نداشت مصاحبه سرگرم‌کننده چند بازیکن پرسپولیس با برنامه 90 این همه حاشیه درست کند، اما طرح چند شوخی توسط سرخپوشان باعث شد برخی دلخوری‌ها به وجود بیاید و عده زیادی علیه طارمی، ماهینی و دیگران موضع بگیرند. بدون شک بیشترین سهم را در ایجاد این فضا جلال حسینی داشت. ستاره ارزشمند پرسپولیس که در میدان مسابقه وظایف «کاپیتانی» را به خوبی انجام داده، بیرون از زمین نتوانست رفتار مناسبی داشته باشد. جلال که از شوخی بازیکنان پرسپولیس با خودش ناراحت شده بود، حتی تا صبح روز بعد و گلایه حضوری از همبازیانش منتظر نماند و نیمه‌های شب در خبرگزاری‌ها علیه این نفرات موضع گرفت. شاید اگر حسینی بردباری بیشتری به خرج می‌داد، این فضا علیه بازیکنان جوان حاضر در آن جلسه به وجود نمی‌آمد، اما مصاحبه تند و عجیب جلال جرقه اعتراضات را زد و باعث شد ظرف چند ساعت، کلی آدم باربط و بی‌ربط در این مورد اظهارنظر کنند و پنبه پرسپولیسی‌ها را بزنند. عمده منتقدان البته دوستان عزیز پیشکسوت بودند؛ همان‌ها که چون امسال پرسپولیس خوب نتیجه گرفته و نمی‌توانند غرولندهای همیشگی را داشته باشند، لابد منتظر چنین فرصتی برای انتقام‌گیری از بازیکنان امروزی باقی مانده بودند. در پی این اتفاق، یک بار دیگر بحث زننده، کهنه و خسته‌کننده «نسل ما، نسل شما» مطرح شد و آقایان بازنشسته به تخطئه اخلاف امروزی‌شان پرداختند. چقدر جالب است که نسل جدید حتی در شب جشن یکی از مقتدرانه‌ترین قهرمانی‌های تاریخ هم چاره‌ای جز تحمل ملامت‌های نسل قدیمی را ندارد و این بار به بهانه‌ای متفاوت باید طعم سرکوب و تحقیر را بچشد.
ممکن است دورهمی سرخ‌ها در 90 چندان بامزه و مودبانه از کار در نیامده باشد. حتی ممکن است آنها در چند مرحله از حدود ادب و احترام خارج شده باشند، اما مسلما این مساله هرگز، هرگز به اندازه‌ای که منتقدان وانمود می‌کنند حاد و اسفبار نبوده است. کاش همه آنهایی که امروز در سوگ اخلاق شیون می‌کنند، با دوستان صمیمی‌شان 20دقیقه جلوی دوربین روشن دور هم می‌نشستند و بگو و بخند می‌کردند تا دست‌کم هزار تا غلط املایی و ادبی از همنشینی‌شان کشف شود. آنها اما همیشه بیرون گود هستند و سختگیرانه دیگران را قضاوت می‌کنند؛ دیگرانی که حتی اگر فوتبالیست هم باشند، باز در نهایت آدم معمولی‌اند و ممکن است لغزش‎هایی داشته باشند. از همه وحشتناک‌تر اما امثال ضیا عربشاهی و رضا شاهرودی هستند که به سرعت از این بهانه برای در هم کوبیدن اخلاق و مرام بازیکنان امروزی استفاده کرده‌اند. فقط خدا می‌داند اگر در دوران اوج شهرت این دوستان هم این همه امکانات و توجه رسانه‌ای وجود داشت، چه یادگارهای تاریخی از این حضرات به جا می‌ماند!
ضیا عربشاهی که تا به حال دو هزار بار ماجرای رد پیشنهاد هفت میلیونی گسترش را تکرار کرده و لحظه به لحظه دوران بازی‌اش برای پرسپولیس را بر فرق سر تک‌تک هواداران این تیم کوبیده، معتقد است نسل جدید حدود اخلاقی را رعایت نمی‌کند. این در حالی است که خود عربشاهی به خاطر توهین به افشین پیروانی و تحمل مجازات شلاق، یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های سالیان اخیر فوتبال ایران را ساخته! کافی است اسم این آقا را در کنار نام علی پروین در اینترنت جستجو کنید و ببینید استاد چه یورش‌هایی به سرمربی سابقش برده و چطور در مقاطع مختلف با تندترین جملات از خجالت سلطان درآمده است. همین آقای شاهرودی در دوران اوج سلطنت پروین مصاحبه می‌کرد و می‌گفت اهل سبزی خریدن برای خانه علی آقا نیست و نان بازویش را می‌خورد. آن یکی بازیکن پرسپولیس که شاهرودی با چیزی شبیه نیشگون(!) او را از زیر دوش بیرون کشیده و هنوز هم در رسانه‌ها به این خاطره‌اش افتخار می‌کند، خوراکش تقلید صدای علی پروین بود و مدام دیگران را از خنده روده‌بر می‌کرد. حالا اما این رفقا نگران مرگ اخلاق شده‌اند و تیمی را که بعد از سال‌ها لبخند به لب مردم نشانده، بی‌رحمانه تنبیه می‌کنند.
کاش می‌شد فوتبالیست‌های فعلی یک بار برای همیشه دست‌شان را به علامت تسلیم مقابل پیشکسوت‌ها بالا ببرند و به این قصه کهنه پایان بدهند. اصلا فقط نسل شما خوب بوده، همه زیبایی‌های دنیا مال شماست و همه زشتی‌های جهان مربوط به کسانی که امروز توی بورس هستند. شما را به خدا فقط بس کنید و این جماعت گمراه را با دنیای تاریک و پرظلماتش تنها بگذارید!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.