نگاهی به آمار شماره 9 استقلال بعد خداحافظی از فوتبال

تاریخ: 1396/01/30
زمان: 15: 00
نوع: خبر
وقتی در سال ۸۶ از دوتیم بزرگ پایتخت پیشنهاد داشت، روی به علاقه قلبی اش آورد و به استقلال پیوست.

به گزارش سایت روزنامه گل، وقتی در سال ۸۶ از دوتیم بزرگ پایتخت پیشنهاد داشت، روی به علاقه قلبی اش آورد و به استقلال پیوست. درحالی که به همراه پاس قهرمان لیگ برتر شده بود و ۳۵ گل برای این تیم زده بود، استقلال را صاحب مهاجمی تیز، چابک، گلزن کرد. این مهاجم کسی نبود جز آرش برهانی
‌‌‌بعد از دوره موفق در پاس و گذراندن یک فصل در لیگ امارات و تیم النصر، آرش برهانی در حالی می‌توانست به تیم قرمز پوش تهران نیز بپیوندد، استقلالی شد. مهاجم کرمانی استقلال، حالا پس از شهرداری کرمان و پاس تهران، ماجراجویی بزرگ خود را در تیم بزرگ پایتخت آغاز کرده بود.
‌‌‌‌برهانی با زدن۱۱۶ گل، موفق به کسب عنوان دومی آقای گلی پس از عنایتی در تمام ادوار لیگ شده است. او در سال ۸۷-۸۸ با زدن ۲۱ گل، آقای گل لیگ برتر شد. برهانی در فصل ۹۱-۹۲ با دوگلی که مقابل سایپا به ثمر رساند، از علی جباری پیشی گرفت و با ۹۱ گل زده به عنوان بهترین گلزن استقلال شناخته شد. او صدمین گل خود را برای استقلال در بازی مقابل سایپا در سال ۹۲ به ثمر رساند که پس از آن نیز اشک شوق ریخت.
‌‌‌برهانی به همراه تیم استقلال، دوبار قهرمان لیگ برتر و سه بار جام حذفی شده است. او همچنین در فصل ۸۲-۸۳ به همراه تیم پاس، قهرمان لیگ برتر شد تا یکی از پرافتخارترین بازیکنان لیگ برتر باشد. ۳۷ بازی ملی و ۱۰ گل زده نیز کارنامه او در رده بازی های ملی می‌باشد.
‌وقتی صحبت از برهانی می‌شود، بی‌شک فرار ها و سرعت به یاد ماندنی او در حملات استقلال برای هواداران تداعی می‌شود. آرش گل های زیبای زیادی نیز برای استقلال به ثمر رسانده که هواداران را بیش از پیش شیفته خود کرده است. بدون شک حتی منتقدان او نیز از خداحافظی اش بسیار ناراحت شده اند. خداحافظی که بسیار غریبانه انجام شد.
‌برهانی با کوله باری از افتخار، فصل گذشته بدون سر و صدا از استقلال جدا شد. در حالی که روحیه خوبی نداشت به پیکان رفت و جلالی معتقد بود او هنوز به فکر استقلال است. برهانی هنوز امید به خداحافظی در باشگاه محبوبش را داشت که این‌گونه نشد.
‌‌ سال حضور در استقلال و خداحافظی فقط با یک بیانیه، دل هر هواداری را به درد آورده است. شاید یک بازی تدارکاتی و حضور او برای آخرین بار در کنار هوادران، بتواند این تلخی را شیرین کند و جدایی او را از عشقش استقلال، آسان تر کند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.