b_Newsکار سعید سخت شده چون هنوز به اردوی تیم ملی نیامده

علی اشکانی: به عبدولی حق می دهیم اما نمی خواهیم او ضرر کند!

b_News ایران سرزمین یلان است، حتما امید داریم که قهرمان شویم
تاریخ: 1396/02/02
زمان: 13: 19
نوع: گفتگو
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی معتقد است حیف است که سعید عبدولی با نیامدن خود به مسابقات قهرمانی آسیا شانس اش را برای حضور در مسابقات جهانی از دست بدهد.

حامد جیرودی/ با این که سعید عبدولی دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو در گفت و گوی چهارشنبه گذشته خود با روزنامه گل اعلام کرده بود که به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی ملحق می شود تا تمریناتش را از سر بگیرد اما هنوز این اتفاق رخ نداده و این موضوع باعث نگرانی کادرفنی تیم ملی شده است!
این در حالی است که اردوی دوم آماده سازی تیم ملی در سال 96 برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی های همبستگی کشورهای اسلامی آغاز شده اما عبدولی که یکی از ملی پوشان اصلی به شمار می رود، هنوز خودش را به مربیان معرفی نکرده است و به همین خاطر تیم ملی به احتمال زیاد از پژمان پشتام در مسابقات قهرمانی آسیا و رسول گرمسیری در بازی های کشورهای اسلامی در وزن 75 کیلوگرم استفاده خواهد کرد.
علی اشکانی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، در گفت و گویی که با «گل» داشت، این موضوع را یادآوری کرد که عبدولی در رده بندی فدراسیون جهانی از جایگاه خوبی برخوردار است و حیف است که با نیامدن خود به مسابقات قهرمانی آسیا شانس اش را برای حضور در مسابقات جهانی از دست بدهد.

 

از تیم ملی چه خبر؟
دومین اردوی ما در سال 96 از 28 فروردین آغاز شده و ما در شرایط سخت و اردوهای فشرده قرار داریم تا خودمان را برای مسابقات قهرمانی آسیا و بازی های کشورهای اسلامی آماده کنیم. البته انتظار سخت گیری در این اردوها هم طبیعی است تا بچه ها آبدیده تر شوند.

 

به نظر می رسد کشتی های جام جهانی آبادان، شما را به ادامه راه امیدوار کرده.
به هر حال خواستن توانستن است. در مسابقات المپیک و قهرمانی جهان همه مدعیان برای اول شدن می آیند و هیچ کسی نمی گوید که توانش را ندارد. اعضای تیم ملی هم همه جدید و با انگیزه هستند و کشتی فرنگی ایران هم در حال پوست اندازی است. قانون هم عوض شده و شرایط تغییر کرده است. اما این بچه ها نشان داده اند که جانشین های خوبی برای ستارگان کشتی فرنگی هستند. ایران سرزمین یلان است و پر از استعدادهای نخبه که باید به آنها اعتماد و توجه کنیم. این بچه ها مرد روزهای سخت هستند و خدا هم جای حق نشسته و مزد زحمات آن ها را خواهد داد.

 

ناداوری در جام جهانی هم مقداری تیم شما را اذیت کرد، درست است؟
این مسایل همیشه در ورزش و کشتی وجود دارد و گاهی اوقات ناداوری و بحث های دیگری ممکن است که پیش بیاید اما حالا که ما به موفقیت نسبی رسیده ایم نباید از زیر بار مسوولیت شانه خالی کنیم چرا که هنوز قانع نشده ایم و این بچه ها همه توانمند هستند و می توانند به موفقیت برسند.

 

با این شرایط، فکر می کنید بتوانید در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی های کشورهای اسلامی به قهرمانی برسید؟
ما حتما امید داریم که قهرمان شویم اما 70 درصد این بچه ها قرار است اولین تورنمنت رسمی خود را تجربه کنند. مهم این است که مسابقه بدهند و اگر هم شکست خوردند، تمام توان شان را روی تشک بگذارند.

 

در هفته ای که گذشت، بحث آمدن یا نیامدن سعید عبدولی به تیم ملی مطرح شد و شما و اعضای کمیته فنی در این خصوص اظهار نظر کردید. این موضوع به کجا کشیده شد؟
خب کار یک مقدار سخت شده. سعید از کشتی گیران خوب ماست که ما هم خیلی به او علاقه داریم و در جام جهانی هم کنار ما بود اما سعید هنوز به اردوی تیم ملی در سال جدید نیامده است.

 

اما وقتی هفته پیش با عبدولی صحبت می کردیم او می گفت که قرار است به اردوی تیم ملی بیاید!
هنوز که نیامده است! سعید شرایط خاصی دارد و یک مقدار مشکلات و گرفتاری داشت و من به او حق می دهم اما از یک طرف بحث رنکینگ جهانی هم مطرح بود و چون سعید جایگاه خوبی در رنگینگ دارد، می خواستیم از این توان و موقعیت اش در مسابقات قهرمانی آسیا استفاده کنیم تا خدای نکرده در آینده ضرر نکند و برای حضور در مسابقات جهانی دچار مشکل نشود.

 

اما خودش می گفت که در بازی های کشورهای اسلامی رقبای قدرتمندتری حضور دارند و اگر در آن مسابقات کشتی بگیرد، برایش بهتر است.
من فکر می کنم که هر دو تورنمنت مسابقات خوبی هستند و کشتی گیران خوبی در آن ها حضور پیدا می کنند.

 

برنامه شما این است که به عبدولی کمک کنید؟
بله همه ما قصد داریم که به سعید کمک کنیم و از این کشتی گیر خوب و با تجربه استفاده کنیم.

 

جای او در تیم ملی محفوظ است یا نه؟
بله جای او در تیم ملی محفوظ است. البته به شرط این که خوش هم بخواهد بیاید و سهمیه اش را برای مسابقات جهانی حفظ کند.