b_Newsدفاع داور سرشناس از حضورش در انتخابات شورا

فغاني: اگر تخصص نداشتم نمي‌آمدم

تاریخ: 1396/02/02
زمان: 12: 31
نوع: گفتگو
عليرضا فغاني داور بين‌المللي پس از بازگشت از دوره حرفه‌اي داوري كه توسط فيفا برگزار شد، راهي قم شد تا قضاوت بازي صبا و سپاهان را برعهده بگيرد.

ايرج باباحاجي / عليرضا فغاني داور بين‌المللي پس از بازگشت از دوره حرفه‌اي داوري كه توسط فيفا برگزار شد، راهي قم شد تا قضاوت بازي صبا و سپاهان را برعهده بگيرد. نامزدي او در انتخابات شوراها بهانه‌اي شد تا گفت‌وگويي با وی انجام دهيم كه به شرح زير است و در آن به نكات ويژه‌اي اشاره داشت.


ثبت‌نام در انتخابات شوراها نهايي شد؟
بله كامل شد و اميدوارم با انتخاب در شوراها بتوانم خدمتي به اين مردم شريف و بزرگوار بكنم.

 

شما سال‌ها در داوري بوديد آيا از عهده كار در شوراي شهر و برنامه‌هاي آن بر مي‌آيید؟
بنده در كنار داوري سابقه چهارده، پانزده سال كار مديريت شهري در شهرداري را دارم و با اين امور غريبه نيستم. در بخش‌هاي مختلف مانند سازمان ورزش شهرداري تا مديريت ديگر بخش‌ها كار كرده‌ام.

 

ببينيد ما در دوره قبل چهره‌هايي مانند رضازاده، عباس جديدي، هادي ساعي و يكي، دو نفر ديگر را داشتيم كه در حادثه پلاسكو نتوانستند حاشيه‌هارا مديريت كنند و حتي يكي، دو نفر هم در فضاي مجازي مورد حمله قرار گرفتند؟
اين اتفاقات به‌خاطر اين افتاد كه مردم نظرشان روي ورزشي‌ها بيشتر است. البته منظورم اين نيست كه ورزشي‌ها بايد جواب می‌دادند نه این‌طور نیست و اگر اشتباهی رخ دهد همه اعضای شورا باید جواب دهند. شورایی که در آن علاوه بر ورزشی‌ها معلم، مهندس دکتر و دیگر تخصص‌ها هم حضور دارند و فقط نباید به ورزشی‌ها چسبید.


شما متولد و بزرگ شده شهرری هستید؟ آیا کمک می‌کنید شهرری صاحب یک نماینده در لیگ برتر شود؟
شهرری نیاز به تیم ندارد چراکه بچه‌های این خطه در اکثر رشته‌ها از کشتی تا ورزش‌های رزمی، فوتبال و سایر رشته‌ها قهرمان شده و ثابت کرده‌اند که شهرری خطه قهرمان‌پروری هست. با این حال اگر احساس شود که پتانسیل داشتن تیم فوتبال لیگ برتری را هم داریم حتما اقدام می‌کنیم.


آیا باتوجه به شهرتی که در فوتبال و داوری داری فکر می‌‌کنی انتخاب شوی؟
خوشبختانه مردم ما فوتبال‌شناس هستند و خوب می‌دانند چکار کنند. با این حال از مردم عزیز و هواداران فوتبال درخواست دارم به تخصص‌ها توجه کنند. اسم و رسم مدنظر است اما تخصص مهم‌تر است.


خود شما به این تخصص توجه دارید؟
ببینید من اگر در کاری تخصص نداشته باشم ورود نمی‌کنم و آن را به اهل فن می‌سپارم. به نظر من اگر در اکثر کارها به این مورد توجه شود کارها با سلامت انجام و پیگیری می‌شود.


از این بحث که بگذریم درباره بازی صبا و سپاهان صحبت می‌کنید؟
بازی خوبی بود. مشکلی نبود و هر دو تیم از داوری تمکین داشتند و حاشیه خاصی ایجاد نشد.


این دومین پنالتی مدافعان صبا بود. اول عمران‌زاده در بازی با استقلال و حال هم میرهانی هاشمی در بازی با سپاهان که یکی از کارشناسان اشاره داشت یکی به صبایی‌ها بگوید فوتبال است نه لیگ والیبال؟
ما را وارد حاشیه نکن.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.