b_Newsیک توضیح برای قلعه‌نویی با چند فریم عکس

فوتوشاپ واقعیت!

تاریخ: 1396/02/02
زمان: 15: 42
نوع: گزارش
ماجرا بسیار ساده و سرراست بود. امیر قلعه‌نویی استقلال را برد و وقتی داور سوت پایان را کشید شادی کرد.

به گزارش سایت روزنامه گل، ماجرا بسیار ساده و سرراست بود. امیر قلعه‌نویی استقلال را برد و وقتی داور سوت پایان را کشید شادی کرد؛ مثل تمام مربیان برنده در دنیا. شادی او مقابل استقلال اما همیشه سوژه داغ و ویژه‌ای برای رسانه‌هاست و به همین دلیل وقتی عکس اختصاصی این شادی در پایان بازی توسط عکاس گل درتبریز شکار شد آن را ابتدا دراینستاگرام گل منتشر کردیم و جالب اینکه هرگز این تصویر را به شادی «بعد از گل» امیر نسبت ندادیم  این عین متن گل پای اینستاگرام روزنامه است: «بازهم مشت‌های گره کرده امیر مقابل استقلال؛ آیا این بار هم این مشت‌های گره کرده برای اوحاشیه‌هایی را با تماشاگران آبی به وجود خواهدآورد؟» اما رفقای رسانه‌ای قلعه‌نویی دست پاچه از تبعات انتشار این عکس، تماس با رسانه‌ها را آغاز کردند و موج تکذیب‌ها در مورد این صحنه و اینکه شادی بعد از گل نبوده شروع شد، مبادا که راه امیر برای بازگشت او و ایشان به استقلال در آینده نزدیک با دست‌انداز مواجه شود. استدلال آنها انتشار عکسی بود از شریفی درشادی بعد از گل ابراهیمی که کاور به تن دارد و در تصاویر گل، بدون کاور از جلوی دوربین می گذرد. عکسی که ما بهتر آن را داریم وآن را در حالی که با کاور کنارابراهیمی به هوا پریده نشان می‌دهد. اما موضوع این است که تصاویر مهدی ابراهیمی عکاس گل متعلق به چند دقیقه بعد یعنی پایان بازی است و ما دیروز هم شرح ماجرا را کامل نوشتیم. راستش باورش سخت است که چگونه دستگاه رسانه‌ای قلعه‌نویی موضوعی چنین روشن و شفاف را نمی‌پذیرد و سعی درانحراف افکارعمومی دارد.

 

شریفی این باربدون کاور

حالا یک بار دیگر عکس‌ها را مرورکنید. داورسوت پایان راکشیده، قلعه‌نویی و دیگر نیمکت‌نشینان ازنیمکت کنده می‌شوند و به داخل زمین می‌ریزند و شریفی که حالا کاورهم به تن ندارد روی کول همبازی‌اش پریده. در انتهای چشم‌انداز عکس شماره شش، توپ جمع‌کن‌ها هم وسط زمین اخباری را دوره کرده‌اند و کمک‌داور هم در تمام چند فریم به سوی داور اصلی می‌دود .آیا تمام این سناریو زاییده قلب واقعیت توسط ماست یا قبول واقعیت کمی سخت به نظر می‎‌رسد؟
ماجرای این گزارش تصویری زمانی جالب شد و ارزش رفتن روی جلد روزنامه را پیدا کرد که قلعه‌نویی مدعی شد دستش را به سمت سرش برده و این اتفاقات متعلق به نیمه اول است؛ ادعایی عجیب و باورنکردنی که عکس‌های مستند خلاف آن را به اثبات می‌رساند. جالب اینکه او دیروز هم با وجود دیدن عکس‌ها و خواندن شرح ماجرا ادعای خود راتکرار کرد تا تلاش پیاده‌های ژنرال دررسانه‌ها تکمیل شود. امیر گفته:«اولا من بعد از گل تیمم آن جور که می‌گویند خوشحالی نکردم و صحنه‌ای که می‌گویند خوشحالی بعد از گل است مربوط به نیمه اول بازی است که آمدم دستم را روی سرم بگیرم ضمن آنکه همیشه گفته‌ام خدا کند دشمن آدم کم حافظه و نادان باشد. زمانی که ما گل زدیم مهدی شریفی اصلا در زمین نبود و صحنه‌ای که آقایان منتشر کرده‌اند مهدی شریفی در کنار زمین حضور داشت. این مسایل مهم نیست. بگذارید هر چه دل‌شان می‌خواهد بگویند.» اصلا ما نادان و کم‌حافظه؛ شما بگویید مربیان و بازیکنان تراکتورسازی چرا باید در نیمه اول اینقدر خوشحال باشند؟ به خاطر اینکه فستیوال اوت دستی‌ها در نبرد بی‌کیفیت مدعیان نایب‌قهرمانی بدون گل به پایان رسیده؟!


قلعه نویی و قلب واقعیت

 

 

 


قلعه‌نویی در مصاحبه دیروزش یک پاراگراف بعد از تکرار ادعاهای قبلی، تازه به این نتیجه می‌رسد که شادی بعد ازگل اشکالی هم ندارد؛ ادعایی که اتفاقا لابلای انبوه حرف‌های امیر در این چند روز درست‌ترین سخن به نظر می‌رسد. اگرچه باز هم زیر بار مدل ژست دستش که به حالت مشت بالا و پایین می‌آید و اتفاقا روی سرش قرار نمی‌گیرد نمی‌رود: «من مربی هر جایی که کار می‌کنم باید شرافتمندانه این کار را انجام بدهم، هم دین این را می‌گوید و هم قانون کار این است. من به تراکتورسازی تعهد دارم و انصافا هم این بازی یک بازی جدولی بود که باید آن را می‌بردیم و حالا هم خوشحال هستیم که سه امتیاز را گرفتیم. از این بابت خوشحالم که مردم آذربایجان خوشحال هستند. از قول من بنویسید من بلد نیستم ادا در بیاورم و از این کارها انجام بدهم. یک سری هم نادان هستند که این مباحث را مطرح می‌کنند اگر آنچلوتی رئال را حذف می‌کرد چون قبلا مربی این تیم بود خوشحالی نمی‌کرد؟ من که خوشحالی نکردم ولی نظر شخصی‌ام این است اگر خوشحالی نکنم انگار دارم مردم را گول می‌زنم. این رفتارها متاسفانه ترویج شده و ادامه هم دارد.»

 

 

 

اما چرا دوستان او که لابد از جمع داناهای عالم انتخاب شده‌اند به وی یادآور نمی‌شوند که اساس انتشار این گزارش تصویری بر مبنای شادی بعد از گل او نبوده است؟ و البته کسی هم از او به سبب این رفتارانتقاد نکرده است. انتقاد آنجایی است که او از بیخ و بن ماجرا را رد می‌کند و سعی درالقای آن به افکارعمومی هم دارد. اینکه شریفی را می‌بیند که از روی نیمکت بلند شده و برای شادی به میان زمین می‌پرد اما چیز دیگری می‌گوید.

 

 آشنا
يکشنبه 3 ارديبهشت 1396  -   زمان : 01:23:53
ازقدیم گفته اند دیوار حاشا بلنده !


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.