b_Newsتخصص من شهرسازی است، عده ای اطلاعات ندارند!

هادی ساعی: فکر می کنم دوستان ورزشی ام تایید صلاحیت بگیرند!

b_News رد صلاحیت ها ریشه در بحث های سیاسی دارد، عملکرد ورزشی ها از بقیه بهتر هم بوده است
تاریخ: 1396/02/04
زمان: 19: 34
نوع: گفتگو
هادی ساعی احتمال داد که طی روزهای آینده مشکل چهره های ورزشی شورای شهر برطرف شود و آن ها تایید صلاحیت شوند!

حامد جیرودی/ شورای شهر تهران روزهای شلوغی را سپری می کند. شورایی که در دوره ای که به پایان آن نزدیک می شویم، پر از چهره های ورزشی بود. هادی ساعی قهرمان سابق تکواندو المپیک و جهان، حسین رضازاده قهرمان سابق وزنه برداری المپیک و جهان، علیرضا دبیر قهرمان سابق کشتی آزاد المپیک و جهان، عباس جدیدی نایب قهرمان المپیک و قهرمان سابق کشتی آزاد جهان و حبیب کاشانی مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس. اما به غیر از ساعی که صلاحیت او برای حضور در دوره جدید شورای شهر تهران تایید شده، بقیه چهره های ورزشی رد صلاحیت شده اند و به احتمال زیاد باید با ساختمان خیابان بهشت خداحافظی کنند. این موضوع باعث شد تا به سراغ ساعی برویم و با وی صحبت کنیم. اما او که با کسب دو مدال طلا و یک برنز المپیک، پرافتخارترین ورزشکار تاریخ ایران در المپیک به شمار می رود، در گفت و گویی که با «گل» داشت، احتمال داد که طی روزهای آینده مشکل چهره های ورزشی شورای شهر برطرف شود و آن ها تایید صلاحیت شوند!

 

روزهای شلوغی را پشت سر می گذارید، درست است؟
چطور؟!

 

به خاطر انتخابات شورای شهر تهران و این که ابتدا اعلام شده بود رد صلاحیت شده اید اما بعد اعلام شد که صلاحیت شما تایید شده است!
بله من تایید صلاحیت شده ام و مشکل خاصی نیست اما یکسری از سایت ها شیطنت کرده بودند و خبر زده بودند که من رد صلاحیت شده ام ولی بعد دوباره خبر تایید شدن بنده اعلام شد.

 

شما تنها چهره ورزشی شورای شهر بودید که تایید شدید و بقیه رد صلاحیت شدند!
من فکر می کنم که این موضوع ریشه در بحث های سیاسی دارد. دوستان ورزشی ما چهره های آشنایی برای مردم هستند و چون اقبال بیشتری بین مردم دارند، برخی موضوعات را طوری مطرح می کنند که آن ها را از دور خارج کنند اما فکر می کنم که ان شاءا... مشکل آن ها برطرف شود!

 

یعنی فکر می کنید صلاحیت عباس جدیدی، حسین رضازاده، علیرضا دبیر و حبیب کاشانی تایید شود؟
بله، من فکر می کنم که آن ها تاییدیه بگیرند. چون هیچ مورد خاصی نداشتند!

 

حتما خودتان هم شنیده اید که در سال گذشته بحث های زیادی درباره چهره های ورزشی شورای شهر مطرح شد و این که برخی معتقدند آن ها تخصص و کارایی لازم را برای فعالیت در این شورا ندارند!
من اگر بخواهم درباره خودم صحبت کنم باید بگویم که تخصصم شهرسازی است. آن هایی که این حرف را می زنند، اطلاعاتی ندارند! من 10 سال است که سابقه فعالیت در شورا را دارم و جزو معدود افرادی هستم که سابقه دو دوره حضور در شورای شهر تهران را دارم. من هشت سال عضور هیات رییسه شورای شهر بوده ام.

 

اگر به طور مختصر بخواهید درباره کارهایی که اعضای ورزشی شورای شهر برای تهران کرده اند، صحبت کنید، چه می گویید؟
آقای دبیر در کمیسیون برنامه و بودجه بود و اقدامات مهمی در این کمیسیون انجام داد. من خودم عضور کمیسیون شهرسازی بودم و آقای رضازاده هم عضور کمیسیون فرهنگ و ورزش. آقای جدیدی هم عضو کمیسیون نظارت بود و رشته تحصیلی اش هم حقوق است و به بحث های نظارتی می خورد. من فکر می کنم اگر بخواهیم عملکرد بچه های ورزشی شورای شهر را با دیگر اعضا مقایسه کنیم، باید بگویم که عملکرد آن ها از بقیه بهتر هم بوده است. بچه های ورزشی در این چهار سال زحمات زیادی کشیدند.

 

حالا که تایید صلاحیت شده اید، فکر می کنید مردم این بار هم به شما رای بدهند؟
من تاییدیه حضور در انتخابات را گرفته ام و امیدوارم که مردم هم با رای دادن دوباره به من مهر تاییدی به فعالیت های من بزنند.

 

به نظر می رسد شما با قهرمانی های تان در المپیک و افتخارات زیادی که به دست آوردید، هنوز چهره محبوبی بین مردم باشید.
مردم همیشه به من لطف داشته اند. آن ها خوب و بد را تشخیص می دهند و امیدوارم دوباره بتوانم به آن ها خدمت کنم.

 

راستی، حمیدرضا قلی پور داماد خانواده شما و قهرمان ووشوی جهان هم برای شورای شهر کرج کاندیدا شده، درست است؟
بله ایشان هم از حوزه کرج کاندیدا شده اند.

 

با شما هم برای این کار مشورت کرد؟
بله، طبیعتا با هم در این زمینه صحبت کردیم و به او مشاوره داده ام.

 

پس باید گفت که فعالیت های اجتماعی خانواده ساعی افزایش پیدا کرده است؟
همیشه همین طور بوده است. ما همیشه فعالیت اجتماعی داشته ایم و در خدمت جامعه و مردم بوده ایم. مگر چیزی غیر از این باید باشد؟

 

خیر. یک سوال ورزشی هم بپرسیم! شرایط تیم ملی تکواندو با مربیگری مهدی بی باک را چطور می بینید؟
راستش را بخواهید من زیاد از شرایط تیم ملی خبر ندارم اما می دانم که خودشان را برای مسابقات جهانی و بازی های کشورهای اسلامی آماده می کنند. بازی های کشورهای اسلامی در آذربایجان برگزار می شود و با توجه به این که خود آذربایجان هم تیم خوبی است، فکر می کنم که رقابت های سختی باشد. در هر صورت برای آقای بی باک و فریبرز عسگری در بازی های کشورهای اسلامی آرزوی موفقیت دارم.