b_Newsهمان‌طور که ما از عرب‌ها بدمان می‌آید آنها هم از ما تنفر دارند

هاشمی‌نسب: الهلال به الریان راه می‌دهد چون اگر ما هم بودیم همین‌ کار را می‌کردیم

b_News دیگر ستاره تعیین‌کننده نداریم/ پرسپولیس الوحده را می‌برد و صعود می‌کند
تاریخ: 1396/02/05
زمان: 14: 55
نوع: خبر
مدافع سابق پرسپولیس معتقد است که در لیگ قهرمانان آسیا صعود از گروه هیچ ارزشی ندارد.

مهدی نوری/ مهدی هاشمی‌نسب مدافع سابق پرسپولیس معتقد است که در لیگ قهرمانان آسیا صعود از گروه هیچ ارزشی ندارد بلکه فقط رسیدن به جمع چهار تیم یا فینال مسابقات است که ارزشمند است که تیم‌های ایرانی در حال حاضر توانایی چنین کاری را ندارند چرا که حریفان ما مدیریت، برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به ما داشته و پیشرفت بسیار خوبی در این سال‌ها کرده‌اند اما ما دیگر حتی آن ستاره‌های سابق را هم نداریم که بتوانند در لحظات حساس و سرنوشت‌ساز بازی را به سود ما عوض کنند و تاثیرگذار باشند.

 

پرسپولیس مقابل الهلال به تساوی رسید. بازی چطور بود؟
من فقط نیمه دوم بازی را دیدم که پرسپولیس خوب بازی کرد. هر دو تیم یکی، دو تا موقعیت هم داشتند که گل نزدند و در مجموع بازی خوبی بود.

 

پرسپولیس می‌توانست در این بازی برنده باشد؟
اگر از فرصت‌ها استفاده می‌کردند می‌توانستند برنده بازی باشند. البته آنها هم موقعیت داشتند اما فرصت‌هایی که پرسپولیس به دست آورد بهتر بود. در نهایت بازی مساوی شد و کار به روز آخر کشید و ان‌شاءا... پرسپولیس در ورزشگاه آزادی الوحده امارات را می‌برد و صعود می‌کند.

 

الوحده موفق شد پنج بر یک الریان قطر را شکست دهد. فکر می‌کردید الوحده که قبل از این بازی یک امتیاز داشت بیاید و چنین نتیجه‌ای مقابل الریان بگیرد؟
درستش همین است. الوحده یک جوری الریان را برد که راه دوحه را گم کنند. پرسپولیس هم اینجا باید یک‌جوری الریان را ببرد که راه فرودگاه امام را گم کنند. چطور الوحده می‌تواند با چنین نتیجه‌ای الریان را ببرد اما ما با 90هزار تماشاگر نمی‌توانیم آنها را ببریم؟ فقط دنبال این هستیم که چرا طارمی ضربه پنالتی را چیپ زد و گل نکرد، چرا از موقعیت‌های دیگر استفاده نکردیم و نبردیم؟ البته زیاد فرقی هم نمی‌کند. حالا پرسپولیس از این مرحله صعود می‌کرد اما مرحله بعد حذف می‌شد و اصلا فرقی نمی‌کرد. در آسیا فقط رسیدن به چهار تیم و فینال مسابقات ارزش دارد و حذف در مرحله گروهی یا مرحله حذفی فرقی نمی‌کند و صعود از گروه هم ارزشی ندارد و فقط دو ماه بیشتر خوشحالی می‌کنیم.

 

پرسپولیس باتوجه به شرایط جدول از گروهش صعود می‌کند؟
فکر می‌کنم پرسپولیس در آزادی الوحده را می‌برد و صعود می‌کند. یعنی باید ببرد و صعود کند.

 

صعود الهلال از این گروه قطعی شده است و ممکن است روز آخر الهلال به الریان قطر راه بدهد تا پرسپولیس حذف شود؟
چرا که نه. همان‌طور که ما در فوتبال می‌خواهیم آنها را ببریم، آنها هم همین حال را نسبت به ما دارند. تنفر که یک طرفه نیست و آنها هم از ما بدشان می‌آید و هر کاری از دست‌شان بر بیاید برای حذف تیم‌های ایرانی می‌کنند.

 

فکر می‌کنید اگر الهلال به الریان راه بدهد شیوه جوانمردانه‌ای هست یا باید مثل الوحده جوانمردانه بازی کند؟
اگر راه بدهد که قطعا جوانمردانه نیست. شاید هم چنین کاری را نکنند اما من می‌گویم درصد اینکه چنین کاری بکنند خیلی زیاد است. فکر می‌کنید اگر دو تا تیم ایرانی در چنین موقعیتی بودند اجازه می‌دادند یک تیم عربستانی صعود کند؟ اگر پای منافع وسط باشد تیم‌های ایرانی این کار را می‌کنند و از همدیگر حمایت می‌کنند. تیم‌های عربی درصد اینکه چنین کاری را بکنند خیلی زیاد است و فکر می‌کنم این کار را می‌کنند. آنها از ما متنفر هستند و وقتی مقابل ما پرچم کشور دیگری را بالا می‌برند یعنی از ما بدشان می‌آید و تنفر دارند. آنها یک اتحاد خاصی دارند و برای حذف ما همه کار می‌کنند.

 

اینکه می‌گویند پرسپولیس مقابل الریان در آزادی آسیا را از دست داد را قبول دارید؟
آسیا را که همه تیم‌های ما از دست می دهند و فقط دیر و زود دارد. اینکه پرسپولیس مقابل الریان آسیا را از دست داد را قبول ندارم چون پرسپولیس می‌توانست الهلال را ببرد. واقعا اگر مدعی صعود و قهرمانی هستیم و اگر ادعایی داریم باید ببریم. حالا همه این حرف‌ها را می‌زنند تا اتفاقات را گردن پنالتی چیپ طارمی بیندازند که همان ضربه قهرمانی آسیا را از ما گرفت اما این‌طوری نیست و این صحبت‌ها زیاد جالب نیست. همیشه این تیم‌ها در گروه ما بوده‌اند و با اقتدار هم صعود کرده‌ایم اما شرایط فوتبال‌مان فرق کرده است.

 

یعنی اقتدار سابق را نداریم؟
صد درصد نداریم. تیم‌های دیگر بهتر مدیریت، سازماندهی و برنامه‌ریزی کرده و بیشتر هزینه کرده‌اند. در عوض اینجا ما کمبود ستاره داریم. آنها با پول ستاره می‌آورند که بازی را برای‌شان در بیاورد. اما آن ستاره‌هایی که در فوتبال ما خودجوش رشد می‌کردند را دیگر نداریم و نمی‌بینیم، کسانی که یک‌تنه بتوانند بازی را در بیاورند و تعیین‌کننده باشند. ما خیلی ستاره داشتیم که تعیین‌کننده بودند اما الان دیگر کسی را نداریم.