b_Newsاسم جباروف بزرگ است اما امیدوارم موثر باشد

آتیلا حجازی: هیچ گزینه مناسبی برای جانشینی منصوریان ندارند

b_News رحمتی گفت مشکل خاصی با منصوریان ندارد
تاریخ: 1395/11/05
زمان: 12: 57
نوع: خبر
فرزند اسطوره فوتبال کشورمان که با دقت خاصی تیم محبوبش را زیر نظر دارد امیدوار است که فراز و فرودهای استقلال به پایان رسیده باشد.

سیداحسان هاشمی / آتیلا حجازی بازی‌های لیگ فوتبال ایران را با دقت دنبال می‌کند. فرزند اسطوره فوتبال کشورمان که با دقت خاصی تیم محبوبش را زیر نظر دارد امیدوار است که فراز و فرودهای استقلال به پایان رسیده باشد و این تیم بتواند روند رو به رشدی را در پیش بگیرد. با آتیلا در مورد اتفاق‌های اخیر استقلال به صحبت پرداختیم که در زیر می‌خوانیم.

بازی استقلال را دیدید؟
به هر حال تیمی که سه گل می‌زند حتما تیم برتر میدان بوده است. استقلال از روی سه ارسال به سه گل رسید و من خوشحالم که در این بازی جوان‌هایی مثل زکی‌پور، حق‌دوست، برزای، اسماعیلی، حسینی و... به میدان رفتند. در طول سال‌های گذشته استقلال بازیکنان جوانی را به میدان فرستاد که این اتفاق از زمان پرویز مظلومی کلید خورد و حالا منصوریان آن را ادامه می‌دهد.

اما قبول داری که همه از مربیان پرسپولیس و استقلال انتظار نتیجه‌گیری دارند؟
بنده هم با شما موافقم. همه هواداران از مربیان پرسپولیس و استقلال توقع پیروزی و نتیجه‌گیری دارند. ولی الان استقلال به‌رغم جوانگرایی توانست در بازی آخر خوب ظاهر شود. من امیدوارم که این بازی شروع اوج‌گیری استقلال باشد.

حتما خبر داری که گفته بودند در صورت شکست مقابل صنعت‌ نفت منصوریان اخراج می‌شود؟
متاسفانه استقلال در این فصل دچار نوسانات زیادی شد. یک بازی می‌بردند بعد مساوی می‌کردند، دوباره می‌بردند و بعد می‌باختند. این فراز و نشیب‌ها و این سردرگمی همه را خسته کرده بود. من امیدوارم که با این برد استقلال روی غلطک بیفتد و بتواند امتیازهای بعدی را کسب کند.

فکر می‌کنی حتی در صورت اخراج منصوریان مسوولان باشگاه گزینه مناسبی برای جانشینی او دارند؟
شما حسابش را بکنید که اگر همین فردا منصوریان را اخراج کنند، چه کسی را می‌خواهند جانشین او کنند؟! اگر بخواهند مربی معمولی خارجی بیاورند که به درد نمی‌خورد و آوردن مربی تاپ خارجی هم سختی‌های خاص خودش را دارد. جدا از اینها من فکر می‌کنم ما در حال حاضر مهره گردن‌کلفت و متخصصی برای جانشینی منصوریان نداریم.

خودت دوست نداری که به فوتبال ایران برگردی؟
من که خیلی دوست دارم اما مهم این است که فضایی به من نمی‌دهند. در فوتبال ایران دوست ندارند که بعضی‌ها جان بگیرند و کار کنند. تخصص من فقط فوتبال است و کار دیگری بلد نیستم. البته به دنبال این هستم تا بعضی چیزها را یاد بگیرم!

چه چیزهایی؟
اینکه راه‌های ارتباطی را پیدا کنم!

چه راه‌هایی؟
راه مربی شدن و به جایی رسیدن را. بعضی‌ها این راه را بلد هستند و به همین دلیل می‌توانند همیشه شغل داشته باشند. شما یک اتوبوس را در نظر بگیرید که تعدادی مربی سوار آن هستند و هر بار مقابل ایستگاه یک باشگاه پیاده می‌شوند. هرچند سال یک بار یک مربی سوار این اتوبوس می‌شود و به آن جمع اضافه می‌شود. آن‌طور که پیش می‌رود فکر می‌کنم هیچ‌وقت نوبت من نرسد چون کسانی سرمربی می‌شوند که آن راه و آن ارتباط را بلد باشند. جالب است بدانید که به من حتی در لیگ یک هم تیم نمی‌دهند و این به دلیل مسایل فنی و داستان‌های این‌چنینی نیست!

اوضاع و احوالت در ترکیه چطور است؟
خیلی خوب... هم کار فوتبالی می‌کنم و هم کار ساختمان... حداقل‌اش این است که آرامش دارم.

تو در حالی از جوان شدن استقلال صحبت کردی که آندو تیموریان به این تیم برگشت.
خیلی وقت است که آندو را ندیده‌ام و از وضعیت او بی‌خبرم. اما فکر می‌کنم که اگر آندو انگیزه و تجربه قبل را داشته باشد می‌تواند برای استقلال مفید واقع شود. جدا از اینها اگر آندو از لحاظ بدنی در شرایط خوبی باشد برای هر تیمی می‌تواند یک مهره باارزش محسوب شود.

در مورد جباروف چه نظری داری؟
جباروف چند ماه از فوتبال دور بوده و هنوز معلوم نیست که او با سی‌و چهار، پنج سال سن چه عملکردی برای استقلال خواهد داشت. البته جباروف روی کاغذ می‌تواند مهره دهن‌پرکنی باشد و امیدوارم که او در زمین هم بتواند برای استقلال موثر واقع شود.

بازگشت رحمتی به ترکیب استقلال باعث شد تا بعضی‌ها عنوان کنند که اقتدار کادرفنی به منصوریان زیر سوال رفته.
به هر حال همیشه این‌جور مسایل در تیم‌ها به وجود آمده. اگر مربی با یک بازیکن به مشکل می‌خورد قرار بر این نیست که آن بازیکن اخراج شود و برای همیشه از آن باشگاه برود. شاید اندازه تنبیه رحمتی به همان چند بازی مربوط می‌شده و قرار نیست که او بیشتر از این‌ها اذیت شود. من با خود رحمتی هم صحبت کردم و مهدی به من گفت که هیچ مشکل خاصی وجود ندارد. به هر حال در هر خانواده‌ای چنین مسایلی به وجود می‌آید و البته خیلی زود هم حل می‌شود.

استقلال در طول بازی‌های لیگ با تغییرات زیادی مواجه شد.
به نظر من یکی از نکات منفی استقلال این بود که این تیم در 18 بازی، با 18 ترکیب به میدان رفت. ایراد این اتفاق این است که تا بازیکنان می‌خواهند با یاران کناری‌شان هماهنگ شوند ترکیب تیم دچار تغییر و تحول می‌شود. من این را قبول دارم که هر بازی فلسفه و تاکتیک خودش را دارد اما این همه تغییر و جابه‌جایی قطعا به نفع هیچ تیمی نیست. معمولا 80درصد ترکیب هر تیمی ثابت است و 20درصد آن برحسب شرایط و سلایق مربی دچار تغییر و تحولات می‌شود.

در طول روزهای گذشته صحبت‌های زیادی در مورد ماشین ناصر خان به وجود آمد و حتی خانواده منصور پورحیدری در مورد این ماشین اظهارنظر کردند.
من اولین بار بود که این موضوع را شنیدم... وقتی پدرم فوت کرد یک آقایی از اراک به سراغ ما آمد و این ماشین را خرید. اتفاقا او آدم خوبی بود و خیلی زود هم با هم به توافق رسیدیم و معامله انجام شد. پول را داد و ماشین را برد. حتی وقتی خواستیم سند ماشین را به نام این آقا بزنیم او قبول نکرد و گفت که دوست دارد پلاک و کارت ماشین به نام ناصر حجازی باشد. جالب اینکه این دوست عزیز ما می‌گفت که بعضی از پلیس‌ها وقتی می‌خواهند او را جریمه کنند با دیدن کارت ماشین پشیمان می‌شوند و به احترام ناصر خان او را می‌بخشند. ماشین پدرم هنوز به نام خودش است و ما این آمادگی را داریم که هر وقت این دوست عزیزمان خواست ماشین را به نام او بزنیم. اما در مورد ماجرایی که تازگی‌ها مطرح شده چیزی نمی‌دانم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.