b_Newsان شاءا... بچه ها مزد زحمات بی باک را خواهند داد

حجی زواره: قول می دهم تکواندو به روزهای طلایی اش برگردد

تاریخ: 1396/02/06
زمان: 20: 40
نوع: گفتگو
مسعود حجی زواره کاپیتان تیم ملی تکواندو که به تورنمنت یونان رفته است، قول داد که تکواندو به روزهای طلایی اش بازخواهد گشت.

حمیدرضا درخشان

مهدی بی باک فردا اولین مسابقه اش را با عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو در تورنمنت یونان تجربه خواهد کرد. هرچند بی باک را به واسطه حضور طولانی مدتش در تیم ملی چه به عنوان بازیکن و چه مربی نمی توان بی تجربه دانست و به دنبال همین انتظارات از او بالاست.

او روز سه شنبه با 18 هوگوپوش راهی یونان شد تا با بررسی عملکردشان ترکیب تیم برای مسابقات جهانی را از دل این میدان بیرون بکشد.

در روز نخست این رقابت‌ها تکواندوکاران اوزان 58- و 63- کیلوگرم روی شیاپ‌چانگ می‌روند که هادی تیران ولی‌پور، محمد کاظمی، آرمین هادی‌پور، فرزان عاشورزاده، سروش احمدی و میرهاشم حسینی اولین نمایندگان کشورمان هستند. دومین روز این رویداد نیز با مبارزات پوریا عرفانیان، مهدی خدابخشی و سعید رجبی در اوزان 80- و 87- کیلوگرم پیگیری می‌شود.

حضور تیم ملی آذربایجان به سرمربیگری رضا مهماندوست در یونان نیز به جذابیت این تورنمنت اضافه می کند.

مسعود حجی زواره که در روز آخر مسابقات به میدان می رود از وضعیت تیم در یونان به «گل» گفت:خدا را شکر همه چیز خوب است. ما تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و ان شاءا... با دعای مردم بتوانیم سربلند از میدان خارج شویم. درست است مدتی در مسابقه حضور نداشتیم اما با برنامه ریزی خوب کادر فنی پیشرفت خوبی داشتیم. آقای بی باک کاملا حساب شده و با برنامه عمل کرده و ان شاءا... بچه ها مزد زحماتش را خواهند داد. قول کاپیتان تیم ملی این است که ایران دوباره به روزهای طلایی اش برمی گردد.

او از خودش انتظار بهترین نتیجه را دارد:من هم تمرینات خوبی انجام دادم و از خودم کاملا راضی هستم. برای کسب بهترین نتیجه تلاش می کنم. امیدوارم بتوانم اعتماد مربیان را جلب کنم و به ترکیب تیم در مسابقات جهانی برسم.

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی اینچئون از کار سختش برای وزن کم کردن حرف به میان آورد:من بعد از قهرمانی جهان 2015 دوباره به وزن پنج برگشتم. دو سال بود که وزن پنج نبودم. شرایط سخت است ولی برای من دیگر عادی شده. من هم با آن کنار می آیم. به هر حال این هم بخشی از زندگی ورزشکار حرفه ای است.

حجی زواره که با عزم جزم به یونان رفته هیچ حریفی را دست کم نمی گیرد:تکواندو تمام کشورها پیشرفت کرده و همه تیم ها خوب هستند. نمی توان هیچ کشوری را دست کم گرفت و باید مقابل همه حریفان با تمام توان ظاهر شد.