b_Newsامیدوارم مسوولان بعد از مدال آوری تنهای مان نگذارند

براری در واکنش به قول میلیونی رییس: ان شاءا... همه چیز درست می شود!

تاریخ: 1396/02/07
زمان: 13: 51
نوع: گفتگو
محمدرضا براری شانس طلای تیم وزنه برداری در مسابقات قهرمانی آسیای عشق آباد معتقد است کار سختی برای ایستادن روی سکوی قهرمانی دارد.

نگار رشیدی

تیم ملی وزنه برداری برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در دو گروه و با مشقت راهی عشق آباد شد. وزنه برداران که چند ماهی می شود صدای اعتراض شان نسبت به شرایط نامناسب اردو بلند شده، سختی راه زمینی را به جان خریدند و پس از پرواز به مشهد از آنجا سوار بر مینی بوسی نه چندان مناسب شدند و خود را از مرز باجگیران به عشق آباد رساندند.

دلیل این تصمیم ابتدا از قول سیاهپور دبیر فدراسیون بودجه ناکافی برای سفر هوایی اعلام شد اما پس از آن گفته شد چون به عشق آمد پرواز مستقیم وجود نداشت، وزنه برداران هم مانند تیم شنا زمینی سفر کرد!

شاگردان سجاد انوشیروانی از دیروز روی تخته مسابقه رفتند و اولین نمایندگان ایران در دسته 77 کیلوگرم گروه A به رقابت با حریفان پرداختند. اما این محمدرضا براری و سیدایوب موسوی هستند که با صدرنشینی در دسته های خود به مدال طلا نزدیک تر هستند.

هرچند براری پیش از اعزامش به «گل» گفته بود به خاطر وضعیتی نامناسبی که در تمرینات حاکم بود، با آمادگی صددرصد به ترکمنستان نمی  رود.

گفت و گوی براری با روزنامه گل را پس از رسیدن به عشق آباد بخوانید.او شنبه روی تخته قهرمانی آسیا می رود.

 

گویا برای رسیدن به شهر میزبان قهرمانی آسیا راه سختی را طی کردید؟

بله همینطور است. واقعا راه سخت و خسته کننده بود. درست است به خاطر نبود پرواز مستقیم آنجا هم شرایط خیلی مساعد نبود اما اصولا رشته های ورزشی با هواپیما سفر می کنند. ما هم چون شرایط مالی فدراسیون خوب نبود تا مشهد با هواپیما و از آنجا تا ترکمنستان با مینی بوس آمدیم.  

 

در عشق آباد که مشکلی ندارید؟

تنها مشکل مان اینجا نبود اینترنت است. ما فقط در لابی اینترنت داریم و لابی هم همیشه شلوغ است. غیر از ما شنا و کیک بوکسینگ هم در هتل هستند و هیچ کس در اتاقش اینترنت ندارد.

 

با تمریناتی که آنجا برگزار کردید توانستید به آمادگی صددرصدی برسید؟

من در عشق آباد فقط دو جلسه تمرین سبک داشتم. ان شاءا... تا شنبه که مسابقه دارم بتوانم به صددرصد آمادگی برسم.

 

بعد از اعلام شدن استارت لیست مسابقات شانس شما و ایوب موسوی برای رسیدن به سکوی نخست بیشتر بود.

ان شاءا...، من تمام تلاشم را می کنم اما بی رقیب هم نیستم. وزنه برداران ازبک و قزاقستان هم خوب هستند.

 

پس کار آسانی ندارید؟

بله شرایط سخت است. نمی توان گفت به راحتی مدال طلا می گیرم. هدف من ایستادن روی سکوی نخست و کسب مدال طلاست و برایش تمام تلاشم را به کار می گیرم اما کار خیلی هم آسان نیست.

 

گویا علی مرادی رییس فدراسیون به چند نفر از وزنه برداران قول 100 میلیون تومان و یک خوردو سانتافه داده است؟

ان شاءا... که مشکلات مالی حل می شود و همه بچه های المپیکی بتوانیم بدون دغدغه مالی تمرین کنیم و برای کشورمان افتخارآفرین باشیم.

 

در فاصله دو روز به مسابقه تان چه درخواستی دارید؟

فقط از مردم می خواهم برای من و تیم دعا کنند که بتوانیم مدال بگیریم و با دست پر برگردیم و البته ان شاءا... بعد از مدال هم مسوولان ما را تنها نگذارند!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.