b_News درباره استعفای نایب رییس بانوان فدراسیون والیبال

راوی روایتی مشترک!

تاریخ: 1396/02/08
زمان: 15: 00
نوع: یادداشت
نقطه مشترک صحبت‌های میرسپاسی با گذشتگان این پست، کم اهمیتی به نظر و ایده‌‌هایشان است.

فرزاد کفیلی/ دو سال پیش، آمدن زهره میرسپاسی به والیبال شگفت‌انگیز بود. مجری اخبار و استاد دانشگاهی که یک‌باره نایب رییس فدراسیون والیبال ‌شد. اما امروز که او استعفایش را روی میز سرپرست فدراسیون گذاشته،‌جدایی‌اش خیلی تعجب‌انگیز نیست.
آنچه به عنوان یک روزنامه‌نگار از اولین دیدارم با میرسپاسی در اتاق کوچک و مهجور بانوان  فدراسیون والیبال دستگیرم شد، نوعی صداقت و سلامت رفتاربود. میرسپاسی  همچون سه سلف پیشینش خیلی در نایب رییسی بانوان والیبال دوام نیاورد. او اکنون و زمانی که به گفته خودش برای برای دومین بار استعفایش را روی میز سرپرست فدراسیون والییال قرار داده، تند و بی‌پروا از هیچ کاره بودن نایب رییس بانوان فدراسیون سخن می‌گوید. او می‌گوید عزت نفسش دیگر اجازه نمی‌دهد به فدراسیون والیبال باز گردد چراکه در تصمیم‌گیری‌ها اهمیتی به نگاه و رای او داده نمی‌شود.  میرسپاسی از  اینکه چرا انقدر یعنی چیزی حدود دو سال بعد به  این نقطه رسیده است توضیحی نمی‌دهد. از اینکه از مایدا چیچیچ هم در تیم‌های پایه و هم بزرگسالان ایران به عنوان سرمربی استفاده شده انتقاد می‌کند درحالی که زمانی‌که این افتاق افتاد نایب رییس فدراسین والیبال به موفقیت‌های بانوان امیدوار بود.  به نظر نقطه مشترک صحبت‌های میرسپاسی با گذشت‌گان این پست، کم اهمیتی به نظر و ایده‌‌هایشان است.
در مقابل اما دبیر فدراسیون والیبال موضوع استعفای میرسپاسی را به راه دیگری برده است. درحالی که افشاردوست عنوان می‌کند اطلاعی از استفعای میرسپاسی ندارد اما این موضوع را به آنجا می‌رساند که او (میرسپاسی) و دیگران وقت زیادی برای والیبال نداشتند.
قصه اما سر دراز تری دارد. حتی در فدراسیون نسبتا موفق والیبال هم موضوع بانوان موضوع حل نشده‌ای به نظر می‌رسد. تیم نوجوانان بلژیک تنها تیمی‌ست که با سرمربی زن به مسابقات قهرمانی اروپا آمده است. با هدایت خانم میک میرت که فقط ۳۵ سال سن دارد. چیزی که سال‌ها بعد هم شاید در ایران اتفاق نیافند.
نایب‌رییس‌سان بانوان والیبال پس از دیگری می‌آیند و زود می‌روند. اکنون  و در زمانی که داورزنی هم معاونت وزارت ورزش و هم سرپرستی  فدراسیون والیبال را بر عهده دارد،‌جریان‌هایی برای قدرت بیشتر در فدراسیون می‌جنگند. با وجود اینکه والیبال زنان اولین اردوهای خارج از کشور را با حضور میرسپاسی تجربه می‌‌کرد، اما همچنان نقطه‌ای دور افتاده و کم توجه در ورزش ایران است که پول زیادی همچون والیبال مردان به خود ندیده و عقب مانده است.