b_Newsموافق حضور ورزشی ها در شورای شهر نیستم

مجتبی عابدینی: ورزشی های شورای شهر چهره ورزشکاران را خراب کرده اند و هیچ کمکی نکردند!

b_News امیدوارم با انتخاب فرد اصلح شاهد تکرار آن هشت سال نباشیم
تاریخ: 1396/02/08
زمان: 23: 30
نوع: گفتگو
تیم ملی شمشیربازی اواخر اردیبهشت استارت حضور در مسابقات را می زند. شمشیربازان ایران 29 و 31 اردیبهشت در اسپانیا و در میدان جام جهانی حاضر می شوند.

نگار رشیدی

تیم ملی شمشیربازی اواخر اردیبهشت استارت حضور در مسابقات را می زند. شمشیربازان ایران 29 و 31 اردیبهشت در اسپانیا و در میدان جام جهانی حاضر می شوند.

مجتبی عابدینی هم که برای اولین بار تعطیلات نوروز را بدون حضور در اردو گذراند با انگیزه هرچه تمام تر تمرین می کند تا از مسابقات از جمله قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا با دست پر برگردد. شمشیرباز ایران البته در کنار تمریناتش اخبار سیاسی را هم دنبال می کند. او امیدوار است با انتخاب فرد اصلح در چهار سال آینده شاهد روزهای خوبی باشیم.

 

چند روزی است تمرینات تان شروع شده. وضعیت چطور است؟

تمرینات خیلی خوبی داریم. برای جام جهانی اسپانیا آماده می شویم. البته ملاک و تمرکز ما مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان است. در کنار آن امیدوارم هم در اسپانیا و هم مسکو امتیازات لازم را بگیریم.

 

پیمان فخری هم که با رد کردن پیشنهادات خارجی اش باید مانند همیشه با تمرکز صددرصد در تمرینات حاضر باشد؟

بالاخره پیشنهاد همیشه هست. ایشان با تمام قدرت کارش را انجام می دهد و تمرینات را پیگیری می کند. تمام فکر او هم آسیایی و جهانی است و روال مان را مانند سابق برای مسابقات مثل سابق ادامه می دهیم.

 

وضعیت اردو چطور است؟ شما هیچ وقت درخواستی از مسوولان برای امکانات بیشتر نداشتید.

ما خواسته آن چنانی نداریم. تمام فکرمان بردن پرچم ایران روی سکوهای جهانی و بالاترین جای ممکن است. زیاد هم به این مسایل فکر نمی کنیم. تمرکزمان فقط روی تمرین و مسابقات است.

 

شما برای اولین بار در تعطیلات نوروز در اردو نبودید. تعطیلات خوش گذشت؟

بله امسال اولین سالی بود که در اردو نبودم و استراحت خوبی داشتم.در این مدت آسیب دیدگی هایم را رفع کردم و حالا با تمام قدرت آمده ام و تمرین می کنم.

 

رقبای تان هم منتظر رویارویی با شما هستند. برنامه ای برای شان دارید؟

صددرصد همینطور است. همانطور که گفتم تمرکزم روی قهرمانی جهان است و با برنامه ای که چیده شده و با نظر آقای فخری جلو می روم. مطمئن باشید خبرهای خوبی در راه است.

 

اواخر اردیبهشت به جز جام جهانی، انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر را داریم. درباره حضور ورزشی ها در شورای شهر هم اختلاف نظرهایی وجود دارد. نظر شما در این خصوص چیست؟

متاسفانه در این چند سال نشان داده شد ورزشکارانی که در شورای شهر بودند نه تنها هیچ کمکی به ورزش نکردند بلکه چهره ورزشکاران هم در جامعه خراب شد. من صلاح نمی بینم که ورزشکاری در شورای شهر باشد. یک ورزشکار باید تمام فکرش روی ساختن ورزشکار و بردن پرچم ایران روی قله های افتخار باشد. اما ورزشکارانی که در سازمانی در رشته خودش مثل فدراسیون کار کند حتی اگر رییس فدراسیون باشد مشکلی ندارد. اتفاقا خیلی هم می تواند کمک کند. چون دید قهرمانی داشته و از ابتدا در ورزش بوده و می تواند کار کند، اما در حوزه شهری نه. چون مدیریت سالن های ورزشی، مدیریت ورزشی در وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها به جامعه ورزش کمک می کند.

 

در مقابل اما روسایی داریم که سیاسی هستند ولی ورزشی نیستند؟

به هر حال مدیریت در همه جا بحث مهمی است. اگر شخصی باشد که مدیریت داشته باشد و بتواند منابع مالی را تامین و از ورزشکاران به عنوان نایب رییس و دبیر استفاده کند می تواند کمک کننده باشد.

 

حضور در شورای شهر به شما پیشنهاد نشده؟

چرا اتفاقا پیشنهادات زیادی بود. اما حوزه من ورزش است نه حوزه شهری.

 

انتخابات ریاست جمهوری را چطور می بینید؟

ان شاءا... که مردم فرد اصلح را انتخاب کنند. مطمئن باشید این راهی است که سبز شده و نیاز دارد که آبیاری شود. فکر می کنم مردم بدانند که باید بهترین شخص را انتخاب کنند تا آن دوره هشت سالی که گذشت را دیگر نداشته باشیم. امیدوارم مردم با تمام قدرت 29 اردیبهشت در انتخابات شرکت کنند و با انتخاب بهترین فرد به چهار سال خیلی خوب برای کشورمان امید داشته باشند. من که صددرصد امیدوار هستم.

 

به نظر می رسد اخبار سیاسی خوب دنبال می کنید؟

بله. به خاطر موقعیت هایی که پیش می آید اخبار سیاسی را رصد می کنم.

 

به شمشیربازی برگردیم. تا اعزام به اسپانیا در تهران تمرین می کنید؟

بله برای این مسابقات تهران تمرین می کنیم اما احتمالا برای جایزه بزرگ مسکو اردوی پنج روزه مشترک با تیم روسیه خواهیم داشت. البته این اردو به درخواست تیم ملی روسیه برگزار خواهد شد. خود سرمربی تیم روسیه این پیشنهاد را ارایه کرد و ما هم چون مسابقه در مسکو هست قبول کردیم.

 

شمشیربازی ایران و بیشتر از همه شما زیاد با ناداوری مواجه شده. فکر می کنید با جایگاه فعلی شمشیربازی این ناداوری ها کمرنگ تر شود؟

ناداوری همیشه پیش می آید و چیزی نیست که  حل نشود. ما تمام تلاش مان را به کار می گیریم که کار به ناداوری کشیده نشود و بتوانیم تک چراغ روشن کنیم که داور نتواند کاری انجام دهد. ولی این موضوع گریبانگیر ما هست، همیشه هم هست. داورها آن کشور یا شخصی را که دوست داشته باشند و بخواهند به نفعش امتیاز بگیرند، می گیرند.