b_Newsمقابل الاهلی عربستان برد می‌خواهیم اما نباید بی‌کله جلو برویم

رجب‌زاده: پرسپولیس قابلیت بالایی داشت و مقتدرانه قهرمان شد

b_News باید عملیات غیرممکن را ممکن کنیم/ العین علاوه بر زیرک بودن خوش‌شانس هم بود
تاریخ: 1396/02/09
زمان: 13: 26
نوع: خبر
ذوب‌آهن اصفهان در خانه مقابل العین امارات شکست خورد تا کار آنها برای صعود از گروه‌شان در لیگ قهرمانان آسیا سخت‌تر از قبل شود.

مهدی نوری/ ذوب‌آهن اصفهان در خانه مقابل العین امارات شکست خورد تا کار آنها برای صعود از گروه‌شان در لیگ قهرمانان آسیا سخت‌تر از قبل شود اما مهدی رجب‌زاده کاپیتان ذوب‌آهن هنوز ناامید نشده و مدعی شد که باید در قطر الاهلی عربستان را ببرند و به مرحله بعدی رقابت‌ها صعود کنند. از نظر او بردن الاهلی عربستان کاری بسیار سخت است اما می‌روند تا عملیات غیرممکن را ممکن کنند.

 

مقابل العین امارات در خانه باختید. این بازی چطور بود؟
تیم ما بازی را خوب شروع کرد و خوب هم ادامه دادیم و موقعیت‌های عالی هم به دست آوردیم و حتی پنالتی هم گرفتیم اما گل نزدیم. آنها یک مقدار خوش‌شانس بودند و ما بدشانس بودیم. گل اول واقعا گل بیخودی بود که خوردیم و بعد از آن گل هم بازی طوری شد که آنها می‌خواستند چون ما برد می‌خواستیم و انتحاری بازی کردیم و آنها روی ضدحمله موفق به گلزنی شدند. خودمان بارها این بلا را سر تیم‌های دیگر آورده‌ایم اما این‌بار نوبت خودمان بود. گل اول در این بازی‌ها خیلی سرنوشت‌ساز است و متاسفانه گل اول را ما خوردیم. اگر گل اول را ما زده بودیم بازی طوری که ما می‌خواستیم می‌شد.

 

قبل از بازی هشدار داده بودی که العین تیم حرفه‌ای و زرنگی است و باید کاملا هوشیار باشید اما انگار این هشدار شما کارساز نبود و باختید. این‌طور نیست؟
بله، گفته بودم که آنها زیرک و باهوش هستند اما سوای آن خوش‌شانس هم بودند. البته بچه‌های ما خیلی بی‌دقتی کردند چون فرصت‌های بسیار خوبی داشتیم و می‌توانستیم به گل برسیم اما آنها بازیکنان تکنیکی دارند و وقتی گل جلو بیفتند حریف را اذیت می‌کنند و همین‌طور هم شد. نباید کار صعود ما به روز آخر می‌کشید اما حالا همه چیز به روز آخر کشیده است. ما هنوز امیدواری داریم و باید از آخرین فرصت‌مان استفاده کنیم.

 

به نظرت العین مستحق برد در این بازی بود؟
در شرایط عادی که از اول بازی شروع شد واقعا مستحق برد نبود. ما خیلی بدشانس بودیم. در این بازی دنبال برد بودیم و مساوی هم به درد ما نمی‌خورد و باید می‌بردیم. البته آنها هم خیلی خوش‌شانس بودند اما در کنار آن تیم قوی و قدرتمندی هم هستند. معضل ما این است که در این فصل توپ‌های ما گل نمی‌شود و در چندین بازی این اتفاق افتاده است.

 

بازی آخر شما در این گروه مقابل الاهلی عربستان است که در قطر برگزار می‌شود. چه تصوری از این بازی دارید؟
گروه ما کارش به روز آخر کشیده شده است. بنیادکار که اوت شده اما العین، الاهلی و ما، هر تیمی که می‌خواهد صعود کند باید بازی آخرش را ببرد.

 

البته کار العین راحت‌تر به نظر می‌رسد چون باید با بنیادکار بازی کند که حذف شده و انگیزه‌ای ندارد. این‌طور نیست؟
در فوتبال چیزی معلوم نیست. بنیادکار سقوط کرده بود اما الاهلی را در بازی قبل برد. الان هم چیزی مشخص نیست اما چون بازی در امارات است درصد برد العین بالاتر است.

 

چه تصوری از بازی آخر تیم‌تان در این گروه مقابل الاهلی دارید؟
این بازی مثل یک فینال است و با مساوی هم احتمال اوت شدن ما هست و کار سختی در پیش داریم. الاهلی با مساوی هم می‌تواند صعود کند اما نمی‌دانم مربی آنها چه دیدگاهی دارد و با چه روشی بازی خواهند کرد. در هر صورت این بازی برای هر دو تیم ریسک بالایی دارد و خیلی محتاطانه خواهد بود. ما باید برنده بازی باشیم اما نباید بی‌کله جلو برویم. شرایط دو تیم حساس است و چیزی قابل پیش‌بینی نیست. استرس و فشار در این بازی زیاد است و به همین دلیل ممکن است بازی دستخوش اتفاقات، اشتباهات و سوتی‌های بازیکنان دو تیم شود.

 

شخصا چقدر به صعود از این گروه امیدوار هستی؟
به نظرم ما می‌توانیم نتیجه دلخواه‌مان را بگیریم و صعود کنیم. البته خیلی سخت است. آنها هم نیاز به امتیاز دارند تا صعود کنند اما بازی در یک کشور عربی برگزار می‌شود و الاهلی در قطر تماشاگران زیادی خواهد داشت. حتی در بازی رفت هم که ما میزبان بودیم آنها هواداران زیادی در استادیوم داشتند و الان هم همین‌طور است.

 

اما خوبی کار این است که الاهلی هم نیاز به امتیاز دارد و صرفا دفاعی بازی نخواهد کرد. این‌طور نیست؟
بله، الاهلی هم حداقل باید یک امتیاز بگیرد تا صعود کند. ما آن سالی که تا فینال آسیا رفتیم با الهلال عربستان در مرحله حذفی بازی داشتیم که در بازی رفت در اصفهان با آنها مساوی کردیم اما در عربستان آنها را در آن جو وحشتناک یک بر صفر بردیم و صعود کردیم. الان هم همان شرایط را داریم و نشان می‌دهد این‌طوری نیست که از الان خودمان را حذف شده بدانیم. ما می‌رویم که صعود کنیم و عملیات غیرممکن را ممکن کنیم.

 

در لیگ برتر امروز باید به مصاف پرسپولیس بروید. در مورد این بازی صحبت می‌کنی؟
نتیجه این بازی برای پرسپولیس که تاثیری ندارد چون قهرمان شده‌اند اما برای ما خیلی مهم است که رتبه چهارمی‌مان در جدول را حفظ کنیم. البته پرسپولیس مقابل پدیده هم که نتیجه بازی برایش مهم نبود با تمام وجود بازی کرد و کار خیلی خوبی هم کرد چون همیشه جوانمردانه و با تمام توان بازی می‌کند. به نظرم بازی خیلی خوبی خواهد شد و تلاش می‌کنیم تا سربلند از آزادی بیرون بیاییم چون نتیجه این بازی برای ما خیلی مهم است چرا که الان دو، سه تا تیم دنبال رتبه چهارم جدول هستند و ما هم امتیاز می‌خواهیم تا این رتبه را حفظ کنیم اما می‌دانیم که بازی سختی داریم.

 

البته پرسپولیسی‌ها چند روز است که اعتصاب کرده‌اند و بدون تمرین به دیدار شما می‌آیند. این اتفاق به نفع شما تمام نخواهد شد؟
این‌ها مسایل درونی تیم‌هاست که گاهی‌اوقات اعتصاب می‌کنند و تمرین نمی‌کنند. اینکه ما به این چیزها فکر کنیم درست نیست. اتفاقا بعضی از تیم‌ها بعد از اعتصاب می‌آیند و خیلی خوب بازی می‌کنند. این‌ها مسایل درون خانوادگی است و حل می‌شود و نقطه ضعف حریف نیست که به نفع ما تمام شود.

 

احتمالا تماشاگران پرسپولیس از این بازی هم استقبال خوبی خواهند داشت. از بازی در حضور تماشاگران استقبال می‌کنی؟
خودم شخصا دوست دارم هر جایی می‌روم بازی کنم جمعیت زیاد باشد حتی اگر آن تماشاگران علیه من باشند. تماشاچی جو و هیجان را در فوتبال ایجاد می‌کند و فوتبال بدون تماشاچی حال آدم را می‌گیرد. امیدوارم در این بازی استادیوم پر شود و پرسپولیسی‌ها بیایند. هر جایی که تماشاگر بوده به من لطف داشته و من هم همیشه به هواداران احترام می‌گذارم و از بودن آنها در استادیوم‌ها لذت می‌برم.

 

به نظر تو پرسپولیس امسال لایق قهرمانی بود؟
بله، وقتی تیمی با چند امتیاز اختلاف و سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمان می‌شود لیاقت قهرمانی را داشته است. پرسپولیس امسال به جز چند بازی که طبیعی هم بود در بقیه بازی‌ها خیلی خوب کار کرد و قابلیت بالایی داشت و مقتدرانه قهرمان شد و به آنها تبریک می‌گویم. پرسپولیس پارسال هم می‌توانست قهرمان شود و روز آخر با تفاضل گل نشد اما امسال قهرمان شد و به آنها تبریک می‌گویم و ان‌شاءا... در آسیا هم موفق باشند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.