b_Newsریسک نکردن استقلال مقابل الاهلی کاملا عقلانی بود

ورمزیار: اگر نایب‌قهرمانی می‌خواهیم باید ببریم و منتظر لغزش تراکتور باشیم

تاریخ: 1396/02/09
زمان: 14: 53
نوع: خبر
پیشکسوت استقلال معتقد است که هم تراکتور و هم استقلال برای کسب عنوان دومی تلاش می‌کند و هیچ‌کدام از تیم‌ها هم کوتاه نخواهند آمد.

به گزارش سایت گل، صادق ورمزیار پیشکسوت استقلال معتقد است که هم تراکتور و هم استقلال برای کسب عنوان دومی تلاش می‌کند و هیچ‌کدام از تیم‌ها هم کوتاه نخواهند آمد به همین دلیل باید منتظر بازی‌های بسیار جذاب و تعیین‌کننده‌ای در دو هفته پایانی لیگ باشیم.

 

استقلال در تهران مقابل الاهلی امارات به تساوی رسید، بازی چطور بود؟
به نظر من این بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول ما خیلی خوب بازی نکردیم و قابل پیش‌بینی هم بود.

 

چطور قابل پیش‌بینی بود؟ استقلال که در خانه بازی می‌کرد و از حمایت تماشاگران هم برخوردار بود؟
ببینید قبل از بازی هم گفته بودیم که الاهلی خط هافبک و حمله خوبی دارد و دفاع آنها ترد و شکننده است و به همین دلیل بازی مستقیم را خیلی خوب می‌توانستند انجام بدهند. در نیمه اول الاهلی تقریبا خوب بازی کرد و با گلی که زدند استقلال را در مقابل هوادارانش در فشار و استرس قرار دادند. در نیمه دوم استقلال خوب کار کرد و از نقطه ضعف الاهلی که همان سانتر از جناحین بود استفاده کرد و بهتر از حریف ظاهر شد. استقلال روی سانتر از جناحین موقعیت‌های خوبی ایجاد کرد و روی همین تاکتیک هم به گل رسید. البته بعد از گل حملات ما کم شد و فروکش کرد چون وقتی صعود‌مان را با یک امتیاز مسجل کرده‌ایم خیلی ریسک نکردیم چرا که الاهلی در ضدحملات می‌توانست به ما ضربه بزند و عقلانی بود که با مساوی کار را تمام کردند.

 

استقلال امروز با پدیده در مشهد بازی دارد، چه تصوری از این بازی دارید؟
پدیده تیم بسیار خوبی است و بازی آنها را در چند هفته گذشته دیده‌ام. آنها بازیکنان خوبی دارند که در خط هافبک رونده و شوت‌زن هستند. بازیکنانی مثل میلاد کمندانی و محسن یوسفی که در خط هافبک خیلی خوب کار می‌کنند و می‌توانند برای ما دردسرساز شوند. جلوی پرسپولیس هم دیدم که اگر دو، سه تا موقعیتی که پدیده داشت گل می‌شد پرسپولیس را خیلی اذیت می‌کردند. پدیده تیم سختکوش و خوبی است و در زمین خودش خیلی خطرناک است. اگر قرار است دوم بشویم باید از موقعیت‌ها خوب استفاده کنیم و منتظر اشتباهات حریف باشیم.

 

فکر می‌کنید دوم شدن خیلی مهم است؟
قطعا مهم است. چون دوم با سوم خیلی فرق می‌کند و مطمئن باشید که رتبه تیم‌ها در ورود آنها به آسیا تا حدودی تعیین‌کننده است. اگر قرار است در آسیا باشید و همیشه در اذهان ماندگار شوید این قهرمانی و نایب‌قهرمانی است که در ذهن مردم می‌ماند و بقیه رتبه‌ها زیاد فرقی با هم نمی‌کند.

 

استقلال با تراکتورسازی برای کسب نایب‌قهرمانی جنگ دارد، فکر می‌کنید تراکتور کوتاه می‌آید؟
اتفاقا آنجا که گفتم باید منتظر اشتباهات حریف باشیم دقیقا منظورم تراکتور بود که ما خوب کار کنیم و منتظر باشیم تراکتور امتیاز بدهد.

 

البته امروز تراکتور هم در اصفهان باید با سپاهان بازی کند. این بازی را چطور می‌بینید؟
قطعا کارش سخت است. تراکتور بعد از این بازی هم باید با تیم نفت علی دایی بازی کند که کار سختی دارد. هر دو تیم باید تمام توان‌شان را برای موفق شدن در هر دو بازی بگذارند تا رتبه دومی‌شان را مسجل کنند.

 

البته استقلال هم هفته آخر با همین سپاهان بازی خواهد کرد.
بله، هر دو تیم بازی‌های بسیار سختی دارند و فکر می‌کنم هر دو تیم هم منتظر لغزش حریف هستند تا دوم شوند و عنوان نایب‌قهرمانی را به دست آورند. به هر حال بازی‌های این دو هفته پایانی لیگ بسیار جذاب و تعیین‌کننده است.
 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.