b_Newsاعتصاب‌کنندگان به ذوب رسیدند

وضعیت قرمز!

تاریخ: 1396/02/09
زمان: 12: 48
نوع: خبر
حاشیه! این اتفاقی است که حالا پرسپولیسی‌ها گرفتار آن شده‌اند!

حامد جیرودی / حاشیه! این اتفاقی است که حالا پرسپولیسی‌ها گرفتار آن شده‌اند! سرخپوشان پایتخت در حالی امروز بازی برگشت خود را در ورزشگاه آزادی برابر ذوب‌آهن برگزار می‌کنند که از دو هفته پیش قهرمانی‌شان در لیگ شانزدهم مسجل شده. آن‌ها هفته قبل هم با پیروزی پر گل چهار بر صفر برابر پدیده، قهرمانی خود را قاطعانه جشن گرفتند و حالا این دو بازی آخر برای‌شان جنبه تشریفاتی دارد. شاگردان برانکو دوشنبه گذشته و در هفته پنجم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم مدعی الهلال عربستان به تساوی بدون گل رسیدند تا کارشان برای صعود از گروه D این رقابت‌ها به هفته آخر کشیده شود.
تا اینجای کار و بدون در نظر گرفتن دغدغه صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا، همه چیز برای قرمزها خیلی خوب بود و اوضاع خوش و خرم پیش می‌رفت اما بازیکنان پرسپولیس از چهارشنبه تاکنون در اعتراض به محقق نشدن وعده‌های مالی باشگاه دست به اعتصاب زده‌اند و در تمرینات شرکت نکرده‌اند! اتفاقی که پرسپولیسی‌ها تا قطعی شدن قهرمانی در لیگ و بازی حساس با الهلال درباره آن صبوری به خرج داده بودند و حرف آن را پیش نکشیده بودند اما حالا که 20درصد از مطالبات مالی باشگاه رقیب یعنی استقلال به بازیکنان این تیم پرداخت شده، صدای اعتراض پرسپولیسی‌ها نیز درآمده که پول‌شان را می‌خواهند. حاشیه‌ای که در اواخر لیگ سیزدهم و قبل از بازی با فجرسپاسی هم برای پرسپولیس تحت هدایت علی دایی به وجود آمده بود و باعث شد تا قرمزها دو امتیاز حساس را در شیراز از دست بدهند اما حالا بازیکنان این اعتصاب را بعد از قهرمانی لیگ انجام دادند تا مانند لیگ سیزدهم قهرمانی را به خاطر دو امتیاز کمتر نسبت به فولاد از دست ندهند!
حالا و در این شرایط، پرسپولیس باید مقابل ذوب آهنی قرار بگیرد که در نیم فصل اول، تنها تیمی بود که توانست پرسپولیس را شکست دهد. تیمی که دست و پا بسته نیست و در بازی رفت فصل گذشته هم موفق شد پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی با نتیجه دو بر یک شکست دهد.
شاگردان سیدمجتبی حسینی با 42 امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارند و قرار هم نیست که از جای خود بالاتر بروند اما می‌خواهند جایگاه چهارمی خود را حفظ کنند تا اگر تراکتورسازی در فینال جام حذفی موفق به شکست دادن نفت تهران شد، جواز حضور در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده را کسب کنند و برای همین پیروزی در این مسابقه برای اصفهانی‌ها اهمیت زیادی دارد. چرا که آن‌ها همشهری خود سپاهان را هم به عنوان یک تیم 42 امتیازی پشت سر خود می‌بینند و نمی‌خواهند جای خود را به این تیم بدهند.
البته ذوب آهن که در بازی قبلی خود در لیگ برتر، ماشین سازی را با نتیجه دو بر یک شکست داد، در لیگ قهرمانان آسیا ناکام بود و در فولادشهر با نتیجه سه بر صفر مغلوب مهمان خود العین امارات شد تا با هفت امتیاز در رده سوم گروه C قرار بگیرد و مانند پرسپولیس کارش به اما و اگر کشیده شود!
پرسپولیس در این بازی محمد انصاری را که به زحمت به بازی با الهلال رسید در اختیار ندارد اما سیدجلال حسینی که در بازی آسیایی سرخپوشان محروم بود، می‌تواند در این بازی به همراه سروش رفیعی که او نیز غایب بازی قبل سرخپوشان بود، به میدان برود. در این بازی مهدی طارمی که برای آقای گلی می‌جنگد، انگیزه زیادی دارد تا آمار گل‌های زده خود را در رقابت با ساسان انصاری افزایش دهد و باید دید پرسپولیسی‌ها که تمرین نکرده اند، او را در این راه چگونه کمک می‌کنند!
ذوب‌آهن هم حجت حق‌وردی را به علت محرومیت ندارد اما بازیکنانی مانند مرتضی تبریزی و مهدی رجب زاده را دارد که اگرچه رجب‌زاده با سعید آذری مدیرعامل باشگاه دچار مشکل شده اما همچنان بوی گل می‌دهد و در هر صورت باید دید جدال این تیم با هم چه نتیجه‌ای را در بر خواهد داشت!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.