b_Newsدر حاشیه واکنش وزیر به تمرین نکردن سرخ‌ها

اعتصابات، انتخابات!

تاریخ: 1396/02/09
زمان: 13: 20
نوع: یادداشت
بردیا احمدی

بازیکنان پرسپولیس در یک اقدام غیرمنتظره از روز چهارشنبه از حضور در تمرینات سر باز زده‌اند. این دومین اعتصاب بازیکنان پرسپولیس در لیگ شانزدهم و پنجمین اعتصاب رسمی و علنی آنها در طول سه سال گذشته به شمار می‌آید. نکته جالب اینجاست که این بار وزیر ورزش و جوانان هم به موضوع ورود کرده و واکنش نشان داده است. مسعود سلطانی‌فر در یک عکس‌العمل دو جمله‌ای، اما مهم به انتقاد از این اتفاق پرداخت و گفت: «این مساله در حال تبدیل شدن به یک عادت بد در فوتبال ایران است و باید دلایل آن بررسی شود.» در حاشیه واکنش وزیر محترم، حداقل دو نکته مهم و کلیدی به نظر می‌رسد که باید گفته شود.
نخست آنکه چرا آقای سلطانی‌فر امروز از اعتصاب سرخ‌ها برآشفته شده‌اند و به آن واکنش نشان می‌دهند؟ به بیان دقیق‌تر، نوبت قبلی که سرخپوشان به بهانه مشکلات مالی اقدام به اعتصاب کردند، برهه بسیار مهم‌تری بود. آن زمان پرسپولیس پس از پیروزی مقتدرانه برابر تراکتورسازی و تثبیت جایگاه خودش در صدر جدول آماده برگزاری داربی تهران می‌شد. با این وجود بازیکنان در اعتراض به مشکلات مالی تمرین نکردند. این مساله موجی از نگرانی‌ها را بین هواداران به وجود آورد، اما وزارت ورزش و شخص آقای سلطانی‌فر هیچ واکنشی به این ماجرا نشان ندادند. در نهایت هم آرامش اردوی سرخ‌ها به هم خورد و این تیم داربی را به شکل غیرمنتظره‌ای به استقلال باخت. سوال اینجاست که چرا آقای وزیر در آن زمان از این «عادت بد» انتقاد نکردند و دستور رسیدگی به موضوع را ندادند؟ واقعا داربی مهم‌تر است یا بازی تشریفاتی با ذوب‌آهن؟ آیا اینکه الان داستان اعتصاب اینقدر ملتهب شده، بی‌ارتباط به ایام انتخابات نیست؟ کاش اینطور نباشد!
دوم آنکه آقای وزیر از رسیدگی به دلایل وقوع اعتصاب در پرسپولیس سخن گفته‌اند؛ به نظر شما آیا عوامل رقم خوردن چنین اتفاقی بیش از حد آشکار نیست؟ پرسپولیس (و همینطور استقلال) یک باشگاه دولتی است که دولت یک ریال هم بودجه در اختیارش قرار نمی‌دهد! آقایان فقط مالکیت تیم را حفظ کرده‌اند و آن را به حال خودش وا گذاشته‌اند. تنها توجه دولت به سرخابی‌ها معطوف به شایعات هرازگاهی در مورد اعمال تغییرات مدیریتی است که همین مقدار هم به شدت آرامش دو باشگاه را به هم می‌ریزد. وقتی مالک تیم‌ها کمک نمی‌کند، حق پخشی در کار نیست، بلیت‌فروشی را به خود باشگاه نمی‌دهند و تبلیغات محیطی هم چنگی به دل نمی‌زند، حقیقتا حادثه‌ای مثل اعتصاب، اینقدر شگفت‌انگیز و قابل بررسی است؟ گمان نمی‌کنیم!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.