b_Newsمنصوریان نشان داده کار با جوانان را بهتر بلد است

ایرانپوریان مثل وریا!

تاریخ: 1396/02/09
زمان: 16: 04
نوع: خبر
بحث رفتن وریا غفوری از استقلال در انتهای لیگ شانزدهم باعث شد تا گزینه‌های زیادی برای جانشینی این بازیکن مطرح شود.

به گزارش سایت روزنامه گل، بحث رفتن وریا غفوری از استقلال در انتهای لیگ شانزدهم باعث شد تا گزینه‌های زیادی برای جانشینی این بازیکن در جمع شاگردان منصوریان برای لیگ هفدهم مطرح شود. در این بین چند وقتی است که در فضای مجازی بحث حضور مهدی شیری مدافع فعلی پیکان و شاگرد سابق منصوریان در نفت تهران بیش از پیش جدی شده و حتی شنیده می‌شود مذاکراتی هم با این بازیکن برای پوشیدن لباس استقلال در لیگ هفدهم صورت گرفته است. با این حال در نقل و انتقالات آن چیزی که مشخص است هر روز یک اسم در میان است و هر روز یک بازیکن را به تیمی نزدیک می‌بینیم. یکی از این بازیکنان محمد ایرانپوریان، مدافع راست تراکتورسازی است که گفته می‌شود استقلال با وی صحبت‌هایی را مطرح کرده و شاید فصل بعد این بازیکن محبوب تبریزی‌ها سر از پایتخت و حضور در جمع آبی‌پوشان را تجربه کند؛ انتقالی که جدا از مشکلات پیش رو شاید نتواند مهره‌ای کارآمد برای منصوریان باشد.


تراکتور بازیکن بده نیست
نگاهی به شرایط قراردادهای تراکتورسازی آنهم با مشکلاتی که این تیم به واسطه تحریم‌های فیفا پیدا کرده ثابت‌کننده این است که قرمزپوشان تبریزی به هیچ وجه اندک مهره‌های خود به خصوص آن هم اگر بازیکنی مثل ایرانپوریان باشد را از دست نخواهند داد. ایرانپوریان تا پایان لیگ هفدهم با تراکتورسازی قرارداد دارد و اگر بند و تبصره خاصی در میان نباشد این بازیکن شرایط دشواری را برای پوشیدن لباس استقلال خواهد داشت. آنچه که مشخص است به هیچ قیمتی تراکتورسازی این بازیکن را از دست نخواهد داد و اگر هم قرار باشد او را به استقلال بدهند بدون شک مدیران باشگاه باید مبلغ سنگینی برای رضایتنامه او پیشنهاد بدهند که این یعنی از حالا این انتقال با اما و اگرهای فراوانی روبه‌روست.


مصدومیتی کهنه و شاید مشکل‌ساز
وریا غفوری وقتی به استقلال آمد بعد از مدت‌ها نیمکت‌نشینی به واسطه مصدومیت در سپاهان، قابلیت بازی پیدا کرده بود و همان موقع هم خیلی‌ها با قطعیت از مشکل داشتن این بازیکن مصدوم بعد از جذب استقلال حرف به میان آوردند. مساله‌ای که در این فصل فوتبالی نمود زیادی داشت و مصدومیت‌های مداوم او را از بازی‌های استقلال که در کورس بود و همچنین بعضا تیم‌ملی دور می‌کرد. حالا ایرانپوریان هم که مدت‌هاست با مصدومیتی کهنه که اجبار برای بازی در تراکتورسازی اجازه استراحت و درمان مناسب را به او نداده، روبه روست و در این وضعیت گزینه استقلالی‌ها شده است. مصدومیتی که شاید شرایطی را برای استقلال و ایرانپوریان در صورت آبی‌پوش شدن این بازیکن به وجود آورد که وریا غفوری در لیگ شانزدهم تجربه کرد و تیم منصوریان آسیب زیادی از این ناحیه به خصوص در ابتدای فصل تحمل کرد که چه بسا اگر اینگونه نمی‌شد و استقلال به راحتی امتیاز ابتدای فصل را از دست نمی‌داد حالا به جای نایب قهرمانی برای کسب عنوان قهرمانی این روزها پای به میدان می‌گذاشت.


پرداخت میلیاردی برای یک مدافع پا به سن گذاشته
قرارداد وریا غفوری 30 ساله در لیگ شانزدهم با استقلال یک میلیارد و یکصد میلیون تومان و قرارداد ایرانپوریان 32 ساله با تراکتورسازی یک میلیارد تومان است. بدون شک اگر مذاکرات استقلال و ایرانپوریان رنگ و بوی جدی به خودش بگیرد مدیران این تیم جدا از بحث رضایت از تراکتورسازی، باید ریسک بزرگی را بابت جذب و پرداخت احتمالی به این بازیکن داشته باشند، پرداختی که به وریا غفوری انجام شد اما به هیچ وجه کارایی لازم برای تیم منصوریان نداشت و مبلغ سنگینی برای استقلالی‌ها بود که این فصل مشکلات زیاد مالی بازیکنانش را به اعتصاب و تحریم تمرین‌ها مجاب کرد. حالا اگر ایرانپوریان چنین شرایطی را مثل وریا در استقلال پیش روی خود ببیند؛ جایی که استقلال باید فصل بعد در سه جبهه بجنگد قطعا این مبلغ می‌تواند بهای سنگینی برای یک مدافع خوب اما پا به سن گذاشته باشد که این روزها درخشش ابتدای فصل خودش را نداشته و روی سیر نزولی قرار دارد.


منصوریان با جوان‌هایش راحت‌تر است
روزی که میلاد زکی‌پور از نفت به استقلال آمد و اشتباه فاحشی در بازی با استقلال خوزستان در ابتدای فصل کرد، منصوریان با تمام قدرت پشت او ایستاد و همانجا گفت که کار کردن با بازیکنان جوان بهایی دارد که من آن را پرداخت می‌کنم. بهایی که پرداختش باعث شد این بازیکن روزهای خوبی را در استقلال چه در لیگ و چه در آسیا تجربه کند. به جز این بازیکن حقدوست و علی قربانی هم که شاگردان منصوریان بودند هم به خوبی جواب اعتماد این بازیکن را دادند. به جز این چند نفر منصوریان در روند صعودی‌اش با استقلال نشان داد که کار کردن با جوان‌ها را خوب بلد است و بهره‌گیری از امید نورافکن، فرشید اسماعیلی و بهنام برازی ثابت کرد که علیمنصور با جوان‌هایش راحت‌تر از ستاره‌هایش کار می‌کند.