پیکان – سایپا / انتقام آرام‌بخش

تاریخ: 1396/02/09
زمان: 15: 02
نوع: خبر
دیدار رفت دو تیم با برتری تیم مهمان به پایان رسید.


به گزارش سایت روزنامه گل، دیدار رفت دو تیم با برتری تیم مهمان به پایان رسید. پنجشنبه 25 آذرماه سال 1395 و در ورزشگاه شهید دستگردی، تک گل دقیقه 52 گادوین منشا باعث شد تا پیکانی‌ها بتوانند همتای خودروساز خود را شکست داده و سه امتیاز را کسب کنند. حالا در این بازی ممکن است پیکان به خاطر کورسوی امید چهارم شدن و بازی‌های سخت رقبای اصفهانی‌اش انگیزه داشته باشد ولی داستان برای سایپا فرق می‌کند. نارنجی‌پوشان با برد در این بازی بقای خود در لیگ برتر را تضمین کرده و قبل از بازی‌های هفته پایانی به ساحل آرامش خواهند رسید و مسلما برای این مهم انگیزه بیشتری خواهند داشت.


صد درصد
جایگاه‌های دو تیم در جدول‌های مجازی میزبانان و مهمانان صد درصد با یکدیگر تفاوت دارد. پیکان با هدایت مجید جلالی که فصل قبل مربیگری همین سایپا را برعهده داشت، از 14 میزبانی قبلی، شش برد، پنج تساوی و سه باخت کسب کرده و با 20 گل زده و 17 گل خورده و جمع‌آوری 23 امتیاز در مکان ششم جدول مجازی میزبانان لیگ شانزدهم قرار دارد. در آن سوی میدان سایپایی‌ها با کسب میانگین تنها یک امتیاز از 14 بازی بیرون از خانه در مکان دوازدهم جدول رده‌بندی مجازی مهمانان قرار دارند. سه برد، پنج تساوی و شش باخت همراه با 12 گل زده و 17 گل خورده ماحصل آنها در بازی قبلی بوده است.


از رده خارج
هرچند خودروی تاریخی پیکان دیگر تولید نمی‌شود و از رده خارج محسوب می‌شود ولی حکایت در لیگ برتر گویا متفاوت است. سایپا در تمام ادوار این رقابت‌ها حضور داشته است و پیکان تاکنون چهار بار به دسته اول سقوط کرده و برگشته ولی در دیدارهای متقابل دو تیم کفه برتری به سود پیکان است. با احتساب بازی رفت، دو تیم تاکنون در لیگ برتر مجموعا 23 بار با هم روبه‌رو شده‌اند که 10 بار پیکان و تنها شش بار سایپا برنده شده‌اند و هفت بازی هم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است. در این تعداد بازی پیکانی‌ها 22 و سایپایی‌ها 17 بار هم موفق به بازکردن دروازه حریف شده‌اند.بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.