سپاهان – تراکتورسازی / برتری پررنگ

تاریخ: 1396/02/09
زمان: 15: 19
نوع: خبر
دیدار رفت دو تیم با برتری مهمان اصفهانی به پایان رسید.

به گزارش سایت روزنامه گل، دیدار رفت دو تیم با برتری مهمان اصفهانی به پایان رسید. روز جمعه 26 آذرماه 1395 و در تبریز، مهرداد محمدی در دقیقه 24 و احسان حاج‌صفی در دقیقه 56 برای سپاهان و فرزاد حاتمی در دقیقه 71 برای میزبان گل زدند تا نخستین شکست فصل تراکتوری‌ها در خانه به ثبت برسد. با آن برد، برتری سپاهان در تقابل‌های لیگ برتری برابر تراکتورسازی پررنگ‌تر شد چون طی 17 مسابقه رودرروی دو تیم حالا سپاهانی‌ها هشت و تراکتوری‌ها پنج برد دارند و چهار بازی هم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است. در این تعداد بازی سپاهانی‌ها 22 و قرمزهای تبریز 18 بار موفق به گلزنی شده‌اند.


یاران آشنا
مصاف دو تیم پرطرفدار کشور با خاستگاه‌های جغرافیایی متفاوت تا دلتان بخواهد مردان مشترک در بر دارد تا یک بار دیگر ثابت کنند فوتبال یکی از راه‌های پیوند اقلیم‌هاست. در جمع سپاهانی‌ها احسان حاج‌صفی، شجاع خلیل‌زاده و فرید بهزادی کریمی نفراتی هستند که سابقه پوشیدن پیراهن قرمز رقیب را دارند. در مجموعه مهمان تبریزی هم امیر قلعه‌نویی تجربه سرمربیگری و دو بار قهرمانی با سپاهان در لیگ برتر را دارد. فرزاد حاتمی، مهدی شریفی و محمد نوری هم قبلا پیراهن سپاهان را برتن داشته‌اند. البته اگر محسن بنگر و هاشم بیگ‌زاده هم بودند، جمع سپاهانی‌ها در تراکتور جور می‌شد.


گل به خودی
گفتیم که در مجموع تقابل لیگ برتری دو تیم 40 بار توپ از خط دروازه‌ها گذشته که 22 گل سهم سپاهان و 18 گل سهم تراکتور بوده و میانگین نه چندان خوب 2/35 گل در هر بازی را ثبت می‌کند. اما داستان وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم یک دهم از این گل‌های لیگ برتری، گل به خودی بوده‌اند تا در تاریخ لیگ برتر، تقابل‌های سپاهان و تراکتورسازی رکورددار گل به خودی باشند. در جمع تراکتوری‌ها تنها احمد آل نعمه سابقه زدن گل به خودی دارد و بین سپاهانی‌ها حسن اشجاری، شجاع خلیل‌زاده و احسان حاج‌صفی موفق شده‌اند دروازه تیم خودی را بازکنند.بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.