b_Newsابراهیمی، کیانی و ایرانپوریان یک فصل دیگر در تراکتور می‌مانند

مذاکرات با مدیربرنامه بازیکنان یک‌ساله آغاز شد / آجورلو به دنبال یکی مثل برانکو

تاریخ: 1396/02/11
زمان: 07: 20
نوع: خبر
مشکلات به‌وجود آمده، تراکتورسازی را در آستانه فروپاشی قرار داده است.


احد علوی / مشکلات به‌وجود آمده، تراکتورسازی را در آستانه فروپاشی قرار داده است. امیر قلعه‌نویی که با همین بضاعت کنونی تراکتور در ابتدای فصل عنوان کرده بود دیگر بهانه‌ای برای قهرمان کردن تراکتور ندارد، حالا عدم استفاده از عالیشاه، نوراللهی و بیگ‌زاده را طوری عنوان می‌کند که انگار تیمش را اره کرده‌اند و این در حالی است که اکثر بازیکنان ابتدای فصل تراکتور همچنان در ترکیب قلعه‌نویی بازی می‌کنند.
اما آنچه این فصل را برای تراکتور کابوس‌وار به پایان می‌رساند، عملکرد مدیران سابق این باشگاه است. آنها که قراردادهای بازیکنان خارجی را نپرداختند حالا این باشگاه را با یک بحران جدی مواجه کرده‌اند.
در انتهای فصل تراکتور نمی‌تواند از بازیکنان جدید استفاده کند و بازیکنان فعلی هم سودای جدایی در سر دارند. آنچه که از تبریز مخابره می‌شود این است که قلعه‌نویی در تراکتور نخواهد ماند چون نه بازیکن پابه‌سن گذاشته و گرانقیمت می‌تواند بگیرد و نه مردم تبریز خیلی با او خوب هستند.
اما از سوی دیگر آجورلو بدون واکنش به اخبار رسانه‌ها در سکوت خبری به دنبال تمدید قرارداد بازیکنان فعلی است.
کیانی، ابراهیمی، ایرانپوریان و گودرزی بازیکنانی هستند که قراردادشان یک فصل دیگر هنوز اعتبار دارد و رایزنی‌ها از چند روز پیش با مدیربرنامه بازیکنان یک‌ساله تراکتور آغاز شده است.
خالد شفیعی، محمد نوری و سینا عشوری بازیکنانی هستند که با مدیربرنامه‌های‌شان صحبت شده است تا در تراکتور بمانند.
از سوی دیگر مشکل اخباری از دیگر موانع موجود بر سر راه آجورلو و سرمربی آینده تراکتورسازی است.
گفته می‌شود رایزنی‌ها با مقامات عالی کارخانه خودروسازی سایپا آغاز شده است تا مجوز اخباری برای ماندن در تراکتور گرفته شود. این در حالی است که مدیران سایپا اعلام کرده‌اند رضایت او را نمی‌دهند. احتمال توافق‌نامه مابین تراکتور و سایپا وجود دارد تا یک فصل دیگر اخباری در تبریز بماند.
جدا از اخباری سعید آقایی هم یک چک 1.5میلیاردی نزد باشگاه گسترش دارد که در صورت توافق بین تراکتور و گسترش سعید آقایی یک فصل دیگر در تراکتور خواهد ماند.
اما وضعیت سربازهای تراکتور متفاوت است. هادی محمدی و مهدی‌زاده سرباز هستند و آجورلو دغدغه‌ای برای حفظ آنها ندارد. نادری که به عنوان بازیکن قرضی به صبا رفته بود، در ابتدای فصل آینده به تبریز برمی‌گردد اما رمضانی به دلیل فسخ قطعی قراردادش با تراکتور نمی‌تواند قرارداد جدید با این باشگاه امضا کند.
جدا از همه این مسایل به نظر می‌رسد ادامه همکاری قلعه‌نویی و تراکتور از درصد پایین برخوردار باشد چرا که آجورلو تاکنون پیشنهاد تمدید قرارداد به قلعه‌نویی نداده است و سرمربی تراکتور هم رغبتی به ماندن در تبریز ندارد.
قلعه‌نویی به شدت به دنبال حضور در تهران یا اصفهان است و این مساله‌ای است که تبریزی‌ها به خوبی به آن پی برده‌اند. باید دید بعد از فینال جام حذفی چه اتفاقاتی در تراکتور خواهد افتاد.
اما آنچه مسلم است آجورلو فصل آینده به دنبال مربی وطنی نیست و قصد دارد از یک خارجی ارزان‌قیمت و باکیفیت مانند برانکو استفاده کند.