b_Newsجنگ صعود و سقوط

مسافران رستگاری!

تاریخ: 1396/02/11
زمان: 08: 02
نوع: خبر
لیگ دسته یکم فوتبال باشگاه‌های ایران بعد از یک ماراتن 34 هفته‌ای بالاخره به انتهای خود رسید.

آرش جعفری  / لیگ دسته یکم فوتبال باشگاه‌های ایران بعد از یک ماراتن 34 هفته‌ای بالاخره به انتهای خود رسید و امروز تیم‌های دوم صعود‌کننده به لیگ برتر و سوم سقوط‌کننده به لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه‌های ایران مشخص خواهند شد. عصر امروز که با صعود یک تیم به لیگ برتر و سقوط یک تیم به دسته دوم به پایان می‌رسد، شاهد اشک‌ها و لبخندهای ورزشی از کویر تا شمال و سرزمین اولین‌ها یعنی مسجد سلیمان طلای سیاه خواهیم بود.  
 تیم فوتبال پارس جنوبی که یک هفته زودتر قهرمان این رقابت‌ها شد و صعودش به لیگ برتر را قطعی کرد در خانه به دنبال این است که با یک پیروزی شیرین مقابل بادران جشن قهرمانی بگیرند. به همین جهت مهدی تارتار تیمش را با نفرات کامل به زمین می‌فرستد تا جشن قهرمانی خراب نشود. درمقابل بادران هم تیمی است که برای حفظ رتبه پنجمی خود در جدول تلاش می‌کند و می‌خواهد فصل را خوب به پایان برساند.
اما رقابت اصلی هفته پایانی امروز در سه شهر رشت، یزد و مسجد سلیمان است.
سپیدرود رشت که در حال حاضر در رده دوم جدول قرار دارد در صورت پیروزی مقابل نساجی قائمشهر در ورزشگاه عضدی جشن صعود به لیگ برتر می‌گیرد اما در صورت تساوی یا شکست مقابل نساجی ممکن است که یکی از دو تیم ملوان و گل گهر جانشین قرمزپوشان رشت شوند و به لیگ برتر برسند.
ملوان کار سختی در مسجد سلیمان دارد زیرا تیم نفت برای اینکه خیالش راحت شود تا در لیگ یک ماندگار است و بقایش فقط به‌خاطر تفاضل گل بهتر نباشد با تمام توان مقابل ملوان می‌ایستد تا حداقل با تساوی بازی را به پایان برساند و کارش به اما اگر کشیده نشود. شاگردان مایلی‌کهن هم فقط در صورت پیروزی و توقف سپیدرود به لیگ برتر می‌رسند. به همین جهت آنان نیمی از حواس‌شان به رشت خواهد بود.
تیم گل‌گهر که چند هفته‌ای مزه صدرنشینی را چشید و از مدعیان صعود به شمار می‌رفت با دوشکست پیاپی از صدر به زیر کشیده شد و حالا کارش برای صعود به تیم‌های دیگر ربط پیدا کرده و باید منتظر سایر نتایج باشد. شاگردان وینگوبگوویچ باید مقابل تیم سقوط کرده فولاد یزد پیروز شوند که دور از دسترس نیست ولی از سوی دیگر باید امیدوار باشند تا نفت مسجد سلیمان و نساجی یقه تیم‌های  ملوان و سپیدرود را بگیرند.  
در انتهای جدول هم بعد از سقوط تیم‌های استقلال اهواز و فولاد یزد باید منتظر تیم سوم سقوط‌کننده باشیم. تیم‌های فجرسپاسی، خیبر خرم‌آباد، ایرانجوان بوشهر و حتی راه‌آهن و نفت مسجد سلیمان در خطر سقوط هستند.
فجر در اراک باید به مصاف آلومینیوم اراک برود. لذا شاگردان پیروانی کار سختی برای بقا دارند چرا که هم باید پیروز شوند و هم اینکه امیدوار باشند تیم‌های بالاتر از آنها پیروز نشوند تا در لیگ دسته یک باقی بمانند.
خیبر خرم‌آباد هم که با یک امتیاز بیشتر از فجر حال و روزی بهتر از این تیم ندارد باید در بابل تیم خونه به خونه را شکست بدهد تا خیالش بابت بقا راحت شود که بسیار سخت است چون خونه به خونه هفته گذشته جلوی صعود ملوان را در انزلی گرفت.
در تهران هم تیم راه‌آهن میزبان ایرانجوان بوشهر است. راه‌آهن اگرچه 36 امتیازی است اما تفاضل گل منفی هفده دارد و اگر در این بازی امتیاز نگیرد شاید شاگردان سیروس دین محمدی به لیگ دو سقوط کنند! ایرانجوان هم ممکن است با یک تساوی در لیگ ماندگار شود اما همان‌طور که برد خیال این تیم را بابت بقا راحت می‌کند در مقابل شکست می‌تواند امضای پای سقوط این تیم باشد.
نفت مسجد سلیمان هم که در خانه میزبان ملوان است همان‌طور که گفتیم شاید در صورت شکست به لطف تفاضل گل در لیگ یک ماندگار شود ولی باید ملوان را برای بقا صد درصد شکست دهد یا حداقل مساوی بگیرد.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.