b_Newsبزرگ‌تر از او به پرسپولیس آمدند و رفتند، هیچ اتفاقی نیفتاد

درخشان: آقای بیرانوند! به خاطر بزرگی پرسپولیس بزرگ شدید

تاریخ: 1396/02/11
زمان: 11: 19
نوع: خبر
سرمربی سابق پرسپولیس عقیده دارد این تیم است كه به بازیکنان هویت می‌دهد نه اینکه بازیکنان به پرسپولیس هویت دهند.


آرش جعفری / سرمربی سابق پرسپولیس عقیده دارد این تیم است كه به بازیکنان هویت می‌دهد نه اینکه بازیکنان به پرسپولیس هویت دهند. حمید درخشان که از کار بازیکنان پرسپولیس در قبال هواداران ناراحت بود می‌گوید: «پرسپولیس همیشه بزرگ است و بزرگ می‌ماند و این تیم بوده که بازیکنان را به ستاره تبدیل کرده نه اینکه آن بازیکنان پرسپولیس را بزرگ کنند.»


بازیکنان پرسپولیس چهار روز اعتصاب کردند آن هم درست بعد از قهرمانی. فکر می‌کنید این کار آنها درست بود آن هم به‌خاطر پول؟
ببینید من معتقدم بازیکنان باید حق و حقوق خودشان را بگیرند و هیچ شکی در این موضوع نیست چرا که این پول حق قانونی آنهاست. یک فصل زحمت کشیده‌اند، قهرمان شده‌اند و باید مزد خود را بگیرند اما نه به این شکل. گرفتن حق واجب است اما در تیمی مثل پرسپولیس به این شکل درست نیست. من به نوبه خودم از تک تک این بازیکنان به‌خاطر قهرمانی و شاد کردن دل هواداران تشکر می‌کنم اما این بچه‌ها باید بدانند در پرسپولیس یک حرمت‌هایی وجود دارد و باید حتما به آنها احترام بگذارند. پرسپولیس تیم بزرگی است و بازی در این تیم آرزوی هر بازیکنی است. بنابراین باید بازیکنان خیلی از مسایل را در پرسپولیس رعایت کنند. این کار، کار قشنگی نبود و من عقیده دارم با اینکه مدیرعامل هم در این موضوع دخالت کرد و باز هم بازیکنان حرمت او را نگه نداشتند و به اعتصاب ادامه دادند، کار بسیار اشتباهی بود.


در قبال این کار تماشاگران هم واکنش نشان دادند و حتی در پایان بازی با ذوب‌آهن با نشان دادن پول به بازیکنان انگ بی‌غیرتی زدند. آیا این کار هواداران درست بود؟
خب مسلما هواداران از این مساله که بازیکن به خاطر پول بخواهد اعتصاب بکند، ناراحت می‌شوند. دلیل این موضوع هم این است که کسانی بودند که در پرسپولیس ستاره بزرگی شدند ولی یک ریال پول نگرفتند. برای همین در میان مردم در جایگاه خاصی قرار داشتند. اما امروز زمانه عوض شده. من هم به بازیکن حق می‌دهم که باید برای بازی کردن پول بگیرد اما تماشاچی ستاره تیمش را وقتی دوست دارد که در کارش نگذارد. من این واکنش را طبیعی می‌دانم و متقابلا بازیکن نباید در قبال هوادار واکنش منفی نشان دهد. این هواداران در سرما و گرما و در بدترین حالت هیچ وقت تیم را تنها نگذاشته‌اند. پس احترام گذاشتن به آنها واجب است حتی وقتی که از دست بازیکن در تیم ناراحت باشند.


خب بازیکنان هم در قبال هواداران در فضای مجازی عکس‌العمل نشان دادند و با پست‌هایی که منتشر کردند مدعی بودند که بی‌غیرت نیستند و بعد از 10سال به‌خاطر هواداران قهرمانی را به دست آورده‌اند.
این کار بازیکنان اشتباه است. بازیکنان نباید در مقابل تماشاچی قرار بگیرد. حتی در فضای مجازی. این کار آنها با عکس‌العمل شدید هواداران مواجه می‌شود. به نظر من باید صبور باشند. این در تمام دنیا مرسوم است چرا که باشگاه بی‌هوادار یعنی هیچ.


علیرضا بیرانوند هم بعد از بازی طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که بازی با الوحده آخرین بازی اوست و از پرسپولیس خواهد رفت چون که هواداران با این حرکت به او بی‌احترامی کرده‌اند. البته او در حرف‌هایش هم مدعی شده که آنها بعد از 10سال پرسپولیس را قهرمان کردند و یک جورهایی سر هواداران منت گذاشته است.
باید به آقای بیرانوند بگویم بازیکنان زیادی به پرسپولیس آمده‌اند و رفته‌اند که در این تیم بزرگ شده و برای خودشان هویت پیدا کردند و این هویت را هم از پرسپولیس به دست آوردند. پس شما هم بدان اگر امروز بزرگ شده‌ای و به قولی روی تو حساب می‌کنند به خاطر بزرگی پرسپولیس است و پرسپولیس به تو هویت داده است. این را هم باید بگویم بازیکنان چه کوچک و چه بزرگ هر کدام به پرسپولیس آمدند و رفتند آب از آب تکان نخورد و هیچ اتفاقی نیفتاد و پرسپولیس بزرگی‌اش را حفظ کرد و مطمئن باشید در آینده هم حتی در صد يا 200 سال دیگر هم پرسپولیس بزرگ خواهد ماند. بازیکنان باید بدانند که مدیون پرسپولیس هستند و جایگاهی که امروز دارند به خاطر اين تيم است. به همین جهت باید به این باشگاه احترام بگذارند و سر تعظیم فرود بیاورند نه اینکه بخواهند سر تیم بزرگی چون پرسپولیس منت بگذارند.


خیلی جالب است در بازی با ذوب‌آهن تماشاگران نسل قدیمی پرسپولیس را تشویق کردند، نظر شما چیست؟
ببینید باید بگویم بازیکنان بزرگی به پرسپولیس آمدند و سال‌ها در این تیم بازی کردند و ریالی پول نگرفتند. همین منش و معرفت آنها باعث شد که در دل هواداران جا باز کنند و همیشه در یاد آنها باقی بمانند. اگر هم امروز آنها تشویق می‌شوند به همین دلیل است چون عاشق پرسپولیس بوده‌اند نه پول. این را هم باز تاکید می‌کنم من نمی‌گویم بازیکن نباید پول بگیرد، الان نسل عوض شده و باید در قبال بازی حق و حقوق خود را بگیرند اما نه به این شکل که اعتصاب بکنند بلکه باید از راه و روش درست و مذاکره در باشگاه با مدیران به راه‌حل برسند.


از این مسایل که بگذریم، بازی را چطور دیدید؟
بازی خوبی بود. پرسپولیس در20 دقیقه اول مثل همیشه نبود و دلیل آن هم این بود که چهار روز تمرین نکرده بودند. رفته رفته هرچقدر از زمان بازی گذشت پرسپولیس به خودش آمد و بر توپ و میدان تسلط پیدا کرد و در نهایت موفق شد گل‌های خورده را جبران کند و به حداقل امتیاز دست پیدا کند. من فکر می‌کنم با وضعیتی که پرسپولیس داشت نتیجه تساوی مقابل ذوب‌آهن عادلانه بود.


طارمی هم که آقای گل شد.
به مهدی تبریک می‌گویم. او لیاقتش را داشت که برای دومین سال متوالی به این مهم دست پیدا کند. مهدی هر چقدر بیشتر گل بزند کیفیت‌اش را به رخ حریفان می‌کشد. امیدوارم او در سال‌های آینده هم برای پرسپولیس به همین شکل گلزنی کند تا در تاریخ پرسپولیس به عنوان یکی از بهترین گلزنان با رکوردی استثنایی شناخته شود.


بازی با الوحده را در آسیا چطور می‌بینید؟ چقدر شانس صعود داریم؟
متاسفانه الان دیگر شانس صعود دست خودمان نیست. پرسپولیس باید در تهران بدون اینکه به بازی الهلال و الریان کاری داشته باشد به فکر بازی خودش باشد و این تیم را با یک نتیجه قاطعانه شکست دهد. از سوی دیگر باید امیدوار باشیم که الهلال به نفع ما حریف قطری را متوقف کند تا بتوانیم به همراه این تیم به مرحله بعد صعود کنیم. من عقیده دارم باید فقط به بازی خودمان تمرکز کنیم. چون اگر بخواهیم به فکر آن بازی باشیم مطمئنا خودمان هم نتیجه نمی‌گیریم. پس با این اوصاف باید در آزادی برنده شویم تا شانس صعود حفظ شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.