b_Newsوقتی کامنت سرخ‌ها بسته می‌شود

هیتلر کوچولوهای قرمزرنگ

تاریخ: 1396/02/11
زمان: 11: 09
نوع: خبر
شاهین تهرانی

هر روز که می‌گذرد اثبات این تز روانشناسانه ساده‌تر می‌شود که در درون هر کدام از ما دیکتاتوری کوچک نهفته است که در زمان لازم، بعد از پرورش‌یافتن و تقویت شدن بروز می‌کند و گاهی چنان از حد و اندازه خارج می‌شود که عنان اختیارش از دستان فرد هم خارج شده و گاهی حتی تبدیل به تهدیدی برای خودش می‌شود!
بازیکنان پرسپولیس بعد از واکنش منفی هواداران نسبت به اعتصاب چند روزه‌شان که منجر به نبردن ذوب‌آهن در خانه شده بود، تصمیم به گذاشتن پست مشترکی گرفتند که گلایه آنها از طرفداران را با زبانی تلخ و تند بیان می‌کرد اما بعد از آنکه قرمزدوستان در کامنت‌های‌شان به این پست هم واکنشی تند و منفی نشان دادند، شاهد بسته شدن کامنت‌ها از جانب بازیکنان بودیم. آری! سرخپوشان دوست دارند برای گفتن هر آنچه در دل دارند آزاد باشند، اما نمی‌خواهند دیگران هم از چیزی شبیه به این آزادی برخوردار باشند و تنها راهی که می‌توان از طریق آن به نوشته‌های‌شان واکنشی نشان داد را نیز مسدود می‌کنند!
در واقع از دید آنها آزادی تا وقتی خوب است که تریبون موافق را باز نگه دارد و به محض آنکه نوبت به حرف دیگران می‌رسد، به سرعت هیتلرهای کوچک درون‌شان (که در دوره بعد از قهرمانی به شدت هم تقویت شده‌اند)‌ را «رو» می‌کنند و حق حرف زدن را از بقیه می‌گیرند.
روزهای بعد از پیروزی که کامنت‌ها سرشار از به‌به و چه‌چه بود و همه مردم مشغول ستایش عملکرد قرمزها بودند، هیچ‌کدام از دوستان لزومی در بستن کامنت‌ها نمی‌دیدند اما حالا که صحبت از مخالفت است اوضاع فرق می‌کند و لابد می‌توان کمی هم دیکتاتورمآب بود!
بهانه کردن مسایل قدیمی و تکراری مثل توهین‌های مجازی هم، توجیه مناسبی برای این حرکت نیست؛ چون این مساله حتما برای وحید امیری و سروش رفیعی هم وجود دارد ولی آنها نیازی به بستن صفحات احساس نکرده‌اند که نشان می‌دهد سطح ادبیات کامنت‌ها همان است که بود؛ نه کمتر و نه بیشتر. فقط برخی از هیتلر کوچولوهای درون ما زودتر بیرون می‌آیند و برخی دیرتر!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.