b_Newsجدایی جباری از الاهلی و احتمال بازگشت به استقلال

منصوریان به دنبال کهنه سربازی که امیر را ژنرال کرد

تاریخ: 1396/02/12
زمان: 13: 02
نوع: خبر
مجتبی جباری که قراردادش با الاهلی قطر به پایان رسیده در لیست تمدیدی‌های این باشگاه قرار ندارد.


مهدی اسماعیل‌پور / مجتبی جباری که قراردادش با الاهلی قطر به پایان رسیده در لیست تمدیدی‌های این باشگاه قرار ندارد و با توجه به مصدومیت‌های اخیر و سن و سالش که حالا به 33 رسیده به نظر می‌رسد باید به فکر ترک کردن لیگ ستارگان باشد. شماره هشت سابق استقلال که چهار سال است هیچ کسی از احمد جمشیدیان و مهدی کریمیان گرفته تا جاسم کرار و بختیار رحمانی نتوانست جایش را در میانه میدان آبی‌ها پر کند، كه در تمام قهرمانی‌های لیگ برتری استقلال امضای پر رنگ‌اش پای موفقیت استقلال دیده می‌شود و بدون او آبی‌های پایتخت چهار سال است که در حسرت کسب جام و عنوان قهرمانی مانده‌اند. حالا که جدایی جباری از الاهلی قطعی شده باید منتظر واکنش علیرضا منصوریان به این موضوع باشیم. سوالی که احتمالا قبل یا بعد از بازی با سپاهان از سرمربی استقلال پرسیده خواهد شد. برخی‌ها با دلایلی نظیر سن و سال زیاد جباری، اخلاق خاص و حاشیه‌های احتمالی، مصدومیت کهنه و پی در پی او و البته جدا شدن بازوبند از دست رحمتی و چالش کاپیتانی مدعی‌اند علیمنصور تمایلی برای بازگرداندن زیدان آسیا ندارد و جوانگرایی هم بهترین بهانه و ابزار برای نخواستن و پیچاندن مجتبی است.


مردی که امیر را ژنرال و پرویز را سوبله چوبله کرد
از طرف دیگر گروهی با تکیه بر گفته برخی از استقلالی‌ها مثل بهتاش فریبا که پارسال گفته بود مگر دیوانه ایم بازیکنی مثل جباری را نخواهیم یا منصوریان که اعلام کرد درهای استقلال همیشه به روی جباری باز است بازگشت شماره هشت به استقلال را قطعی می‌دانند. استدلال تمام کسانی که موافق بازگشت زیدان آسیا هستند و آن را حتمی می‌دانند به این اظهارنظر‌های نیم بند و قابل تکذیب و تغییر استوار نیست. استقلال یا به عبارت دیگر امیر قلعه‌نویی با همین جباری بد قلق و اغلب مصدوم سه قهرمانی لیگ برتر و یک قهرمانی درجام حذفی کسب کرد. در واقع امیر با حضور و درخشش جباری ژنرال شد. قلعه‌نویی در چهار فصلی که جباری را نداشت (لیگ‌های برتر سوم، چهارم، سیزدهم و چهاردهم) هیچ موفقیتی با استقلال کسب نکرد؟! پرویز مظلومی هم تنها جام قهرمانی‌اش یعنی حذفی را با شماره هشت کسب کرد و حتی در چهار داربی که فتح کرد و سوبله چوبله شد را مدیون جباری است. فقط کافی است تعداد گل‌ها و پاس گل‌های جباری را در این چهار داربی مرور کنید! سه گل و یک پاس گل، یعنی تاثیر مستقیم در چهار گل از هفت گلی که استقلال مظلومی در چهار داربی معروف وارد دروازه پرسپولیس کرد. با استدلال به این آمار می‌شود گفت منصوریان هم اگر قهرمانی و عنوان می‌خواهد باید جباری را به تیمش اضافه کند. به خصوص که او امسال تیم جوانی ساخته و برای قهرمانی در میدان سخت آسیا به بازيکن و رهبری مانند شماره هشت در میانه میدان نیاز مبرم دارد. البته با آمدن جباری امید ابراهیمی باید کنترل مرکز میدان را به این بازیکن واگذار کند که این هم خودش احتمالا می‌تواند مشکل‌ساز شود.


علیمنصور راه کارکردن با بچه محل‌اش را بلد است
در مجموع می‌شود گفت مجتبی جباری برای منصوریان و هر مربی دیگری یک خرید بزرگ و وسوسه‌کننده و از طرف دیگر نگران‌کننده و پر اضطراب محسوب می‌شود. حالا باید دید منصوریان که در گذشته به واسطه بچه محل بودن سابقه دوستی نزدیکی با دایی مجتبی و خود جباری را دارد و سه فصل در استقلال کنار هم بودند چه تصمیمی می‌گیرد؟ از یک طرف نمی‌شود از نام جباری به سادگی گذشت و از طرف دیگر چند معادله و ملاحظه پشت این خرید قرار گرفته است. کار کردن با جباری که حتی قید بازی در جام جهانی را زد و علیه کارلوس کی روش موضع گرفت اصلا آسان نیست اما منصوریان نشان داده اگر بخواهد، راه کارکردن با مجتبی را بلد است.


جباری بر می‌گردد یا خداحافظی می‌کند؟
تمام این‌ها به شرطی است که خود جباری بخواهد برگردد و در فوتبال ایران به کارش ادامه دهد. او پیش از این اعلام کرده بود از بازگشت به استقلال استقبال می‌کند اما قبل از آن باید شرایط جسمی‌اش را در نظر بگیرد و ببیند که آیا می‌تواند برای تیمش موثر و مثمر‌ثمر باشد یا نه. طی روزهای آینده مشخص می‌شود جباری قصد خداحافظی از فوتبال با پیراهن الاهلی را دارد یا بازگشت به استقلال و تلاش برای کسب قهرمانی آسیا او را وسوسه می‌کند، مردی که بازی در جام جهانی وسوسه‌اش نکرد!