b_Newsاقدام جالب فدراسیون دوچرخه سواری

وثیقه برای کنترل دوپینگ رکابزنان!

تاریخ: 1396/02/12
زمان: 10: 10
نوع: خبر
فدراسیون دوچرخه سواری برای پیشگیری از دوپینگ دوچرخه سواران دست به اقدام جالبی زده که شاید بتواند تا حدود زیادی از این پدیده جلوگیری کند.

فدراسیون دوچرخه سواری برای پیشگیری از دوپینگ دوچرخه سواران دست به اقدام  جالبی زده که شاید بتواند تا حدود زیادی از این پدیده جلوگیری کند.

ماجرا از این قرار است که هر فردی که به عضویت تیم ملی در می‌آید و در مسابقات شرکت خواهد کرد، باید وثیقه‌ای را در اختیار فدراسیون قرار دهد و متعهد شود که دوپینگی در میان نخواهد بود.

در حال حاضر این کار انجام شده و ملی پوشان دوچرخه سواری کوهستان که قرار است هفته آینده راهی مسابقات قهرمانی آسیا شوند، چک 50 میلیون تومانی در اختیار فدراسیون قرار داده‌‌اند.

محسن سلگی، سرپرست کمیته تیم‌های ملی دوچرخه سواری در این باره گفت:یکی از اهداف کاری من در این مسوولیت مبارزه جدی با دوپینگ است و در وهله اول گرفتن وثیقه از ملی پوشان اعزامی به مسابقات برون مرزی را در دستور کار قرار داده‌ایم. فدراسیون دوچرخه سواری برای ورزشکاران هزینه می‌کند که رقابت سالمی داشته باشند و برای جلوگیری از انجام دوپینگ از آنها وثیقه دریافت می‌کنیم. فعلا چک 50 میلیون تومانی از آنها دریافت می‌کنیم و اگر خدای ناکرده دوپینگی اتفاق بیفتد و ورزشکار متخلف باشد، باید ضرر و زیان را بپردازد. مطمئن باشید این کار را با جدیت انجام خواهیم داد، چون آبروی کشور و دوچرخه سواری ایران در میان است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.