b_Newsدر پشتوانه سازی فوق سنگین دچار مشکل هستیم

انوشیروانی: فقط نقد افراد کارنامه دار را می پذیرم

تاریخ: 1396/02/12
زمان: 15: 25
نوع: خبر
سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری از مشکل در پشتوانه سازی فوی سنگین خبر داد.

سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری با اشاره به انتقاداتی که نسبت به نگرفتن مدال مجموع در فوق سنگین می شود، گفت: باید قبول کنیم در پشتوانه سازی فوق سنگین دچار مشکل هستیم. واقعا کمیت و کیفیت وزنه‌برداران در داخل کشور پایین آمده است. ما تا جایی که شرایط اجازه می‌داد نفرات را محک زدیم و در نهایت به این دو وزنه‌بردار رسیدیم که آنها نیز نهایت تلاش شان را انجام دادند. مسابقات قهرمانی آسیا اولین میدان آنها بود.

 

کم لطفی مشهدی ها

انوشیروانی در مورد اینکه ملی پوشان با شرایط نه چندان خوب و با مینی‌بوس بخشی از مسیر را طی کردند و راهی مسابقات قهرمانی آسیا شدند، بیان کرد: ما قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا مشکلاتی را داشتیم مانند مصدومیت‌هایی که برای حسن بهرام‌زاده و علیرضا سلیمانی پیش آمد. سهراب مرادی به اردو نیامد و واقعا دست مان خالی شد. دو نفر از ملی‌پوشان نیز در آستانه مسابقات آسیب دیدند و تلاطمی از مشکلات را داشتیم. تردد زمینی نیز دغدغه بزرگی برای ما بود. در موقع اعزام به مسابقات هماهنگی‌هایی شده بود اما یک مقدار دوستان مان در هیات مشهد کم لطفی کردند. خدا را شکر که به خیر گذشت. زمان برگشت به تهران همه چیز هماهنگ شده و خوب بود و مشکلی نداشتیم.

 

برخی صلاحیت اظهار نظر ندارند

او در مورد انتقادی که برخی ها  نسبت به نتیجه مدالی تیم ملی دارند و عنوان می‌کنند نتیجه تیمی چندان اهمیتی ندارد، تصریح کرد: ما فقط صحبت و نقد افرادی را قبول می کنیم که دارای کارنامه هستند. متاسفانه برخی از افراد که اصلا صلاحیت صحبت در مورد وزنه برداری را ندارند، به عنوان کارشناس اظهار نظر می کنند. ما قدم اول را محکم برداشتیم و برنامه ما جامع است. اگر حمایت شود می‌خواهیم که وزنه برداری از لحاظ کمی و کیفی رشد داشته باشد.

 

هیچ کس این ریسک را نمی کرد

سرمربی تیم ملی وزنه برداری ادامه داد: هیچ مربی ریسک نمی‌کند که با چنین تیمی برای کسب عنوان قهرمانی به مسابقات برود. تعداد مدال‌های ما در سال‌های 2015 و 2016 کمتر از امسال بود و حتی تعداد مدال‌ طلای کمتری هم گرفتیم. این نشان می‌دهد که روند رو به جلویی داریم. از طرفی در سال‌های قبل از نفرات اصلی خود استفاده می‌کردیم اما امسال کمتر شده بود. برخی از این نفراتی که امسال به مسابقات قهرمانی آسیا رفتند برای نخستین بار بود که پای خود را از ایران بیرون می‌گذاشتند و در یک مسابقه مانند قهرمانی آسیا شرکت می‌کردند. استرس این موضوع 30 درصد روی کار آنها تاثیر دارد اما خدا را شکر که ملی‌پوشان توانستند به خوبی آن را پشت سر بگذارند.