b_Newsفقدان نوروزی و اولادی برایم شوک بزرگی بود

بابازاده: اتفاقی که برای رحمتی افتاد سوتی نبود، یک حادثه بود

b_News قهرمان شدن در آسیا همیشه در کنار اسم استقلال چشم‌نوازی می‌کند
تاریخ: 1396/02/12
زمان: 13: 59
نوع: خبر
مربی دروازه‌بان‌های استقلال اتفاقی که برای رحمتی در بازی با پدیده افتاد را یک سوتی یا اشتباه نمی‌داند.

مهدی نوری / حمیدرضا بابازاده مربی دروازه‌بان‌های استقلال اتفاقی که برای رحمتی در بازی با پدیده افتاد را یک سوتی یا اشتباه نمی‌داند، بلکه آن را حادثه‌ای می‌داند که برای هر دروازه‌بانی ممکن است رخ دهد اما از این مساله خوشحال است که چنین حادثه‌ای تاثیر بدی روی تیم آنها نگذاشت و حتی باعث شد انگیزه بازیکنان منصوریان در نیمه دوم بیشتر شده و بازی باخته مقابل پدیده در مشهد را با برد به پایان برسانند.


پدیده را در مشهد شکست دادید. بازی چطور بود؟
با توجه به اینکه ما نیاز مبرمی به سه امتیاز بازی داشتیم از دقیقه یک فشار زیادی روی دروازه پدیده آوردیم و موقعیت‌های زیادی هم ایجاد کردیم. اما روی یک حادثه گلی خوردیم که خوشبختانه نتوانست تاثیر بدی روی تیم ما بگذارد و انگیزه بازیکنان بیشتر شد و نیمه دوم به آنچه که می‌خواستیم رسیدیم و بازی را به نفع خودمان تمام کردیم.


چنین سوتی وحشتناکی از دروازه‌بان باتجربه‌ای مثل رحمتی بعید نبود؟
البته از لحاظ فنی این اتفاق را من یک سوتی یا اشتباه نمی‌دانم، بلکه یک حادثه‌ای است که برای هر دروازه‌بانی ممکن است اتفاق بیفتد و بارها و بارها شاهد بوده‌ایم که در این صحنه‌ها توپ به مدافع یا مهاجم برخورد می‌کند و وارد دروازه‌ می‌شود.


گویا بین دو نیمه و در رختکن بازیکنان شما همقسم‌ شده‌اند که این سوتی رحمتی را جبران کنند. این قضیه صحت دارد؟
همه راجع به این قضیه صحبت کرده‌اند. همان‌طور که هواداران ما یکدل حامی تیم بودند بازیکنان هم نشان دادند که چقدر همدل هستند و با تمام وجودشان در اختیار تیم هستند و همدلی در بین بازیکنان و تمامی ارکان باشگاه وجود دارد.


در آخرین هفته لیگ میزبان سپاهان هستید، چه تصوری از این بازی دارید؟
به ‌هر حال این بازی نقش مهمی در به دست آوردن جایگاه دومی در جدول دارد. این بازی هم برای ما و هم برای سپاهان مهم است. همان‌گونه که شاهد هستیم سپاهان این روزها شرایط خوبی دارد اما نقاط ضعف و قوت آنها را کاملا آنالیز خواهیم کرد و مطمئن هستیم که در ورزشگاه آزادی با حضور پرشور تماشاگران‌مان به نتیجه دلخواه‌مان می‌رسیم.


تراکتورسازی هم دنبال جایگاه دوم جدول است. فکر می‌کنید آنها کوتاه بیایند؟
مطمئنا تراکتور هم با تمام توانش به دنبال پیروزی در بازی آخر خودش مقابل نفت تهران خواهد بود. اما همان‌گونه که ما حریف سرسختی را پیش رو داریم تراکتور هم حریف سرسختی مثل نفت تهران را پیش رو دارد که نتیجه این بازی می‌تواند کفه ترازو را در فینال جام حذفی به نفع هر تیمی سنگین‌تر کند.


دوم شدن در لیگ برای شما چقدر مهم است؟
به هر حال همه تیم‌ها تلاش می‌کنند که جایگاه بهتری را به دست آورند و مطمئنا دوم شدن از سوم شدن بهتر است و می‌تواند شرایط بهتری را برای حضور یک تیم در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.


دوم شدن برای منصوریان و قلعه‌نویی که در این سال‌ها با یکدیگر کری و تنش هم داشته‌اند خیلی مهم است، این‌طور نیست؟
فکر می‌کنم بهتر است اسمش را رقابت ورزشی بگذاریم تا تنش. چون اعتقاد دارم که محیط ورزش بیشتر شاهد رقابت سالم است تا تنش ناسالم. به هر حال هر دو مربی جایگاه خودشان را در فوتبال ایران دارند و منصوریان با اینکه جوان است اما نشان داده که چه توانایی‌هایی دارد و این خیلی مهم است که در میادین بین‌المللی هم منصوریان توانایی‌های فنی‌اش را ثابت کرده و به همین دلیل دوم یا سوم شدن در این مقطع نمی‌تواند نشان‌دهنده توانایی یا عدم‌توانایی این مربیان باشد.


در تهران مقابل الاهلی امارات در لیگ قهرمانان آسیا مساوی کردید. آن بازی چطور بود؟
فکر می‌کنم همه دیدند که الاهلی یک تیم حرفه‌ای است و از بازیکنان تراز اولی برخوردار است از جمله اورتون که سابقه بازی در تیم‌ملی برزیل را دارد. مهم‌ترین فاکتور این بازی این بود که نباید شکست می‌خوردیم. ما باتوجه به اینکه شانس‌های زیادی برای پیروز شدن داشتیم اما اولویت اول ما کسب یک امتیاز بود چون با یک امتیاز تقریبا صعود‌مان قطعی می‌شود. بازی نیمه اول به شکلی بود که دو تیم کیفیت خوبی نداشتند اما در نیمه دوم و باتوجه به اینکه یک بر صفر عقب بودیم بازی شناور و هجومی را به نمایش گذاشتیم و به گل هم رسیدیم و می‌توانستیم گل دوم را هم بزنیم اما از موقعیت‌ها نتوانستیم استفاده کنیم و خوشبختانه هنوز هم شانس بالایی برای صعود داریم.


بازی آخر شما در این گروه مقابل التعاون عربستان است. چه تصوری از این بازی دارید؟
به هر حال روی کاغذ هنوز التعاون شانس صعود دارد. آنها تیم خیلی خوبی دارند و فوتبال خیلی خوبی هم بازی می‌کنند اما ما با هدف برد وارد زمین می‌شویم و امیدواریم که نتیجه بازی دیگر گروه هم به نفع ما شود تا به عنوان تیم اول صعود کنیم.


هفته گذشته تولد شما را گرفتند و 54ساله شدید. بهترین خاطره فوتبالی که از این سال‌های فعالیت‌تان دارید چیست؟
چه در دوران بازیگری و چه دوران مربیگری قهرمانی‌های زیادی را در لیگ ایران و جام حذفی به دست آوردم که تمام اینها خاطرات خیلی خوبی برایم بوده است. اما همه این‌ها یک گوشه‌ای از آرشیو ورزشی‌ام را پر کرده‌اند و شیرینی آنها خیلی زودگذر بوده اما قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا یک افتخار بزرگی بوده که همیشه باعث غرور و افتخار استقلال و استقلالی‌ها بوده و قهرمان شدن در آسیا همیشه در کنار اسم باشگاه استقلال چشم‌نوازی می‌کند.


تلخ‌ترین خاطره ورزشی که دارید را تعریف می‌کنید؟
در بحث ورزشی اتفاقات بد می‌تواند از دست دادن ورزشکارانی باشد که اعتبار یک تیم یا یک رشته محسوب می‌شوند. در باشگاه استقلال اسطوره‌هایی مثل ناصر حجازی، منصور پورحیدری، غلامحسین مظلومی و رضا احدی بودند که از دست دادن آنها برایم خیلی تلخ بود. همچنین فقدان هادی نوروزی و مهرداد اولادی برای من شوک بزرگی بود.


در این سال‌ها شاگردی داشته‌اید که استعداد بالایی داشته باشد اما محو شده و حیف شده باشد؟
نه، چیز خاصی در این رابطه نبوده. چون اکثر کسانی که با آنها کار کرده‌ام موفق بوده‌اند و از این بابت خیلی خوشحالم.


بهترین شاگردی که داشته‌اید چه کسی بوده است؟
هیچ فرقی برایم نداشته‌اند و همیشه همه را بهترین و مثل پسر خودم دوست داشته‌ام.


البته پسر شما عرشیا هم در حال حاضر عضو تیم استقلال است. فکر می‌کنید عرشیا چقدر در فوتبال پیشرفت کند؟
به هر حال پیشرفت و رسیدن به هدف‌های بزرگ بستگی به تلاش و جدیت هر شخص دارد. عرشیا هم اگر همین‌طور که الان تلاش و جدیت دارد ادامه بدهد می‌تواند به آن چیزی که می‌خواهد برسد.


در تیم استقلال هوای عرشیا را دارید؟
البته نگاه من به شاگردانم همیشه یکسان بوده و در مورد عرشیا هم همین‌طور است و خوشحالم که عرشیا سال‌ها سابقه پوشیدن پیراهن استقلال در رده جوانان و امید را داشته است و یکی از محصولات آکادمی استقلال است و این خیلی کمکش می‌کند.


حسرت ورزشی هم دارید؟
نه. حسرتی در ورزش ندارم و به تمام آن چیزهایی که می‌خواستم رسیدم. همین که در ورزش هستم اتفاق خیلی خوبی است. اما می‌توانستیم سال 91 سومین ستاره را بگیریم اما با بدشانسی در فینال به الهلال باختیم و نایب‌قهرمان آسیا شدیم که آن هم یک تجربه بود.