b_Newsکسی که از اسپانسر حرف می زد، حالا چه کار می کند؟

رضا قاسمی: از بی احترامی های فدراسیون ناراحتم نه از خط خوردنم

b_News هنوز هزینه های درمانم را ندادند
تاریخ: 1396/02/12
زمان: 10: 37
نوع: گفتگو
رضا قاسمی دوومیدانی کار ایران که نامش از لیست اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی خط خورده، می گوید از بی احترامی فدراسیون بیش از هرچیز ناراحت است.

نگار رشیدی

فدراسیون دوومیدانی در اقدامی عجیب دوشنبه لیست نفرات اعزامی به مسابقات کشورهای اسلامی را تغییر داد و روی نام چهار دوومیدانی کار خط قرمز کشید. محمود صمیمی، رضا قاسمی، سبحان طاهرخانی و مریم طوسی چهار دونده ای هستند که سازمان تیم های ملی دوومیدانی تشخیص داده آنها شانس مدال نیستند!

تیمور غیاثی سخنگوی سازمان تیم های ملی دلیل این تغییرات را گردن کمیته ملی المپیک انداخت که از آنها خواسته اند تنها کسانی را به باکو بفرستند که با مدال برگردند. بنابراین مصدومیت رضا قاسمی و رکورد نامناسب محمود صمیمی و سبحان طاهرخانی دلیل اعزام نشدن شان اعلام شد.

در این میان اما رضا قاسمی که از سایت فدراسیون متوجه خط خوردن نامش شده بود، در گفت و گو با «گل» گلایه اش را از بی احترامی فدراسیون عنوان کرد. او که با پستی در اینستاگرام هم به نوعی خط و نشان کشیده بود، قول داد پاسخ این کار فدراسیون را با نتایجش در قهرمانی آسیا بدهد.

هرچند قاسمی در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی که سال 2013 برگزار شد هم با چنین مشکلی مواجه شده بود. آن سال هم تیمور غیاثی شانسی برای مدال آوری قاسمی قائل نبود اما وقتی دونده ایران عازم رقابت ها شد، با یک طلا و یک برنز در ماده های 100 و 200 متر توانایی اش را ثابت کرد.

 

خیلی ناگهانی چهار نفر از لیست تیم ملی خط خوردند. درست است که از روی سایت فدراسیون خبر اعزام نشدن تان را فهمیدید؟

بله هیچ کس به من حرفی نزد. من از این ناراحت نیستم که چرا خط خوردم. بلکه ناراحتی ام از چیز دیگری است. وقتی من از چین برگشتم قرار شد طبق نظر پزشک تصمیم گرفته شود که به این مسابقه بروم یا نه. من را سه روز در تهران و مجموعه آفتاب انقلاب نگه داشتند آن هم بدون هیچ امکاناتی. فقط به من یک تخت دادند و تمام هزینه های رفت و آمد و تغذیه با خودم بود. حتی قرار شد دیروز (دوشنبه) عکس MRI بگیرم و بعد پزشک نظر بدهد اما وقتی فهمیدم خط خوردم دیگر عکس نگرفتم. برای چه باید هزینه می کردم وقتی تصمیم شان را گرفته اند؟ من از این رفتارها و بی احترامی ها ناراحت هستم نه خط خوردنم.

 

یادم است شما به خاطر حضور قوی در بازی های کشورهای اسلامی در جایزه بزرگ ندویدید.

بله به همین خاطر این تصمیم را گرفتم. جالب است که وقتی از چین آمدم به من گفتند در لیگ طلایی شرکت کن. گفتم من تازه از چین آمده ام، چطور می توانم با این خستگی مسابقه بدهم. آخر هم گفتند قاسمی در لیگ طلایی شرکت نکرد. یکی،دو هفته ای می شد که مدام به من می گفتند برای قهرمانی آسیا آماده شو. اما این را نمی گفتند که در لیست اعزامی به کشورهای اسلامی نیستی. آقایی که از اسپانسر حرف می زند، برای این مسابقه هم اسپانسر بگیرد و تیم را کامل اعزام کند. هرچند من که بی خیال این مسابقات شدم و برای قهرمانی آسیا تمرین می کنم.

 

لیگ طلایی هم که با مشکل برگزار شد.

برگزاری مسابقات اینچنینی خوب است اما ما باید لیگ باشگاهی مان قوی باشد. من هنوز پول سال گذشته ام را نگرفته ام. از طرفی در لیگ طلایی فقط نفرات اول تا سوم جایزه می گیرند. پس بقیه نفرات چی؟ تازه پول رفت و آمد هم با خود ورزشکاران است. جایزه ای هم که برایش تعیین کردند فقط صرف هزینه رفت و آمد می شود.

 

فدراسیون هنوز هزینه های درمان تان را پرداخت نکرده؟

نه من تمام هزینه ها را از جیب دادم. من در اردوی کیش مصدوم شدم، در شرایطی که فدراسیون فقط پول غذا و محل اسکانم را داده بود. من ماساژور نداشتم و جالب است برای حقوق مربی ام می گفتند او جوان و بی تجربه است و نباید حقوق بگیرد. اگر اینطور است بروید و برای من هم مربی خارجی باتجربه بیاورید. حقوق آخرین اردو را هم که به حساب هیچ کس واریز نکرده اند. این مسایل است که ذهن ورزشکار را درگیر می کند و مصدومیت بار می آورید. الان آنهایی که همه امکانات را دارند و بدون دغدغه تمرین می کنند چرا مشکلی ندارند. من زمانی رکورددار سه ماده بودم چرا آن موقع به من امکانات ندادند؟ من بیمه نیستم و هزینه های درمانم را آزاد حساب می کنم. خدا را شکر مشکل مالی ندارم اما این دلیل نمی شود که نخواهند رسیدگی کنند.

 

پس عزم تان را برای قهرمانی آسیا جزم کرده اید تا دوباره مدال این رقابت ها را از آن خود کنید.

بله من هدفم چیز دیگری است. دیگر کاری هم با فدراسیون ندارم. روزی که رکورد خوب داشته باشم مجبور می شوند که اعزامم کنند. من جواب فدراسیون را با رکوردهایم خواهم داد.