b_Newsنمی خواهیم برای حسن رحیمی و کمیل قاسمی مشکلی پیش بیاید

عباس حاج کناری: یزدانی خوب شده اما هنوز با حسن اصلی فاصله دارد!

تاریخ: 1396/02/13
زمان: 08: 14
نوع: گفتگو
حاج کناری به این موضوع اشاره کرد که قهرمانی در آسیا و کشورهای اسلامی بدون ستاره ها سخت خواهد بود.

حامد جیرودی/ عباس حاج کناری قهرمان سابق کشتی آزاد جهان، حالا چند ماهی است که به کادرفنی تیم ملی اضافه شده و به دوست و هم تیمی قدیمی خود محمد طلایی کمک می کند. تیمی که این روزها خودش را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی های همبستگی کشورهای اسلامی آماده می کند. به همین منظور حاج کناری رفتیم تا درباره شرایط تیم ملی با وی صحبت کنیم. حاج کناری در گفت وگویی که با «گل» داشت به این موضوع اشاره کرد که قهرمانی در آسیا و کشورهای اسلامی بدون ستاره ها سخت خواهد بود.

 

از اردوهای تیم ملی چه خبر؟
اردوهای قبلی که به پایان رسیده و اردوی جدید هم از امروز آغاز خواهد شد. خوشبختانه ما اردوهای خوبی را پشت سر گذاشتیم و ملی پوشان در وضعیت بدنی مناسبی قرار دارند. در این اردوها جوان هایی حضور دارند که ممکن است برای نتیجه گیری در آسیا یا کشورهای اسلامی با آن ها به مشکل بخوریم اما آینده دار هستند و می توانند کسب تجربه کنند.

 

یعنی می توان به قهرمانی امیدوار بود یا نه؟
اگر ستاره های تیم ملی مثل کمیل قاسمی و حسن رحیمی در مسابقات شرکت کنند می توان امیدوار بود اما اگر بخواهیم با تیم جوانان مان شرکت کنیم، کار کمی سخت می شود. البته اگر آن ها هم غیرت کنند و تمرینات بهتری را انجام دهند، می توانند به موفقیت برسند.

 

بین این نفرات جوان، یک عباس حاج کناری هم پیدا می شود؟
بله پیدا می شود. خود من در 74 کیلوگرم به بهمن تیموری خیلی امیدوار هستم. البته به شرط این که روی خودش کار کند و به خودباوری برسد. در 57 کیلوگرم هم ما رضا اطری را داریم که توانسته خوی نشان داد و در صورت لزوم به جای حسن رحیمی به روی تشک برود.

 

قصد استفاده از حسن رحیمی را در قهرمانی آسیا و بازی های کشورهای اسلامی ندارید؟
شورای فنی و مربیان تیم ملی هنوز در این رابطه تصمیم نهایی را نگرفته اند. حسن اگر بخواهد برای مسابقات مختلف وزن کم کند، این موضوع به ضرر او تمام خواهد شد چرا که او باید در انتخابی مسابقات جهانی هم شرکت کند و برای همین در نظر داریم برای او و کمیل قاسمی که کمی مصدومیت دارد، مشکلی به وجود نیاید.

 

وضعیت آسیب دیدگی کمیل به چه صورت است؟
کمیل در اواخر اردوی قبل از ناحیه گردن احساس درد داشت که در این چند وقت به فیزیوتراپی پرداخت اما در عین حال، تمرینات بدنسازی، مرور فن و رفع اشکال خودش را هم انجام می داد اما حالا باید دید شرایط او و حسن در 15، 10روز آینده به چه صورت خواهد بود.

 

به 74 کیلو اشاره کردید. جای خالی حسن یزدانی در این وزن پر شده است؟
وقتی جای یک قهرمان در یک وزن خالی می شود، زمان می برد تا افراد دیگر به خودباوری برسند. ما در 74 کیلو پیمان یاراحمدی را داریم که اگر به خود باوری می رسید، می توانست جردن باروس را در جام جهانی کرمانشاه شکست دهد و بردش قطعی بود.

 

این حرف شما را دقیقا چند وقت پیش محمد طلایی هم مطرح کرد!
بله واقعا همین طور است. پیمان خیلی نزدیک بود که جردن را ببرد. اگر آن برد به دست می آمد، برای مسابقات جهانی تاثیر مثبت زیادی روی او می گذاشت. اما با این همه فکر می کنم که یاراحمدی می تواند به موفقیت های بیشتری برسد.

 

شرایط حسن یزدانی بعد از افتی که در جام جهانی داشت، چگونه است؟
من بعد از آن باخت، خیلی با حسن صحبت کردم. خوشبختانه او خیلی خوب با این موضوع کنار آمد و حالا خیلی خوب و سرحال و قبراق تمرین می کند. به نظرم آن باخت برای حسن لازم بود و حالا او آن شرایط و بیماری هم که داشت را پشت سر گذاشته است. او کم کم دارد به شرایط خوب خودش برمی گردد هر چند که هنوز با حسن اصلی فاصله دارد.