b_Newsزجر کشیدن هوادار چه اهمیتی دارد؟

زنده‌باد دلال!

تاریخ: 1395/11/05
زمان: 18: 32
نوع: خبر
بهروز رسایلی


این یک قصه مکرر است که هزار بار گفته شده، اما هنوز از شرحش گریزی نیست؛ درست مثل دردی که اگرچه کهنه است، اما هرگاه بدن را زجر می‌دهد، کار را به «ناله» و فریاد می‌کشاند. حکمی که روز سه‌شنبه برای باشگاه استقلال در نظر گرفته شد، یک بار دیگر یادمان آورد این فوتبال به اصطلاح حرفه‌ای درگیر چه مشکلات اسفباری است. یکی از محبوب‌ترین تیم‌های ایران حالا به اتهام دیرکرد در پرداخت مطالبات یکی از بازیکنان خارجی‌اش یعنی عادل شیحی، از سوی فیفا به محرومیت از فعالیت در بازار نقل‌وانتقالات زمستانی محکوم شده و به این ترتیب معلوم نیست سرنوشت بازیکنانی مثل آندرانیک تیموریان، جباروف و روزبه چشمی به کجا خواهد کشید. اصلا مهم نیست که دو نفر اول بعد از انتقال پرسروصدای‌شان به استقلال مبلغی هم پیش‌قسط دریافت کرده‌اند؛ نکته مهم‌تر این است که کاخ آرزوهای هواداران استقلال برای کامیابی با این خریدها فرو پاشیده و آنها برای غلبه بر السد قطر و صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، از هر زمان دیگری کم‌امیدتر شده‌اند.

امروز بار دیگر بهانه‌ای مناسب به کف آورده‌ایم تا به مقایسه سود و زیان جذب بازیکنان خارجی توسط باشگاه‌های ایرانی بپردازیم. خودتان به تجارب این سال‌ها رجوع کنید و منافع و مضرات حضور بازیکنان خارجی را روی ترازو ببرید؛ انصافا کدام کفه بیشتر سنگینی می‌کند؟ ما بازیکن خارجی به ایران می‌آوریم که عصای دست‌مان باشد، اما گذشته از اینکه اغلب این نفرات کیفیت چندان بالایی ندارند، انبوهی از مشکلات جاری و آتی هم در اثر حضور آنها در ایران پیدا می‌شود. چنین بازیکنانی اینجا نیاز به مسکن و تهیه خوراک دارند و وسیله ایاب و ذهاب‌شان هم باید جفت و جور باشد. به علاوه دستمزد آنها به شکل دلاری پرداخت می‌شود و بستگی زیادی به نرخ ارز دارد. این یعنی اگر شما امروز یک بازیکن بگیرید که دستمزدش مثلا 700میلیون تومان باشد، ممکن است موقع تسویه‌حساب با او این رقم به یک میلیارد تومان افزایش پیدا کرده باشد. حالا بماند که تطبیق‌پذیری جسمی و روحی و فرهنگی این بازیکنان با ایران هم برای خودش داستانی است. در این شرایط آیا واقعا جذب بازیکن خارجی به صلاح است؟ جدا در میان ده‌ها بازیکنی که در این سال‌ها از آن طرف مرز وارد فوتبال ایران شده‌اند، چند نفر آنها ارزش چنین مسایل و مصایبی را داشته‌اند؟ آیا به تعداد انگشتان یک دست می‌رسد؟

همین حالا در پرسپولیس که مثل الماس می‌درخشد و از دوست و دشمن دلبری می‌کند، دو بازیکن اوکراینی تشریف دارند که هر بار فکر کردن هواداران به آنها، کام‌شان را تلخ می‌کند! با این همه اما، بدون شک در ادامه نیز همچنان شاهد حضور بی‌رویه بازیکنان بی‌کیفیت خارجی در فوتبال ایران خواهیم بود. فوتبال ما از اتفاق رخ داده برای استقلال درس نخواهد گرفت، همانطور که سال‌ها پیش تحت تاثیر کسر شش امتیاز از پرسپولیس بابت مطالبات رافائل ادرو هم قرار نگرفت. می‌دانید دلیلش چیست؟ چون دلال‌ها از ارکان اصلی این فوتبال عمدتا دولتی هستند و مهم فقط همین است که آنها به پورسانت دلاری قابل توجه‌شان برسند. هوادار زجر می‌کشد که دلال جیبش را پر کند. مبارک باشد!بر چسب خبر :
محمود فخرالحاج
سه‌شنبه 5 بهمن 1395  -   زمان : 12:07:36
واقعا زجر کشیدن هوادار چه ارزشی دارد؟ چقدر فریاد زدیم و چقدر گفتیم که بازیکن بی کیفیت و درجه چندم خارجی به درد استقلال نمی خورد آیا به گوش کسی رفت؟ خیر..بازهم هرسال بازیکن بی کیفیت خارجی را جذب می کنیم بدون اینکه به فکر باشیم که این بازیکن خارجی مثل بازیکن ایرانی نیست که اگر چندماه حقوق و دستمزدش تاخیر شد دست روی دست بگذارد..یک راست می رود به فیفا شکایت می کند..اما این حرفها به گوش هیچ کسی نرفت که نرفت تا به اینجا رسیدیم که استقلال با محرومیت روبرو شد..وباز درس عبرت گرفته نشد که نشد ..حضور جباروف بازیکن ازبکستانی که او هم حتم بدانید از بازیکن درجه دوم فوتبال ما هم پایین تر است اما با قیمت بازیکن درجه یک به ایران آورده شد و جذب شد.. باز جای شکرش باقیست که از لیگ قهرمانان آسیا محروم نشد الا خدا می داند که چه بلایی سر مسئولان استقلال می آوردیم..


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.