b_Newsمديران عامل پرسپوليس بعد از هر قهرماني تغيير كرده‌اند!

هت‌تريك شوم پرسپوليس؟

تاریخ: 1396/02/13
زمان: 15: 59
نوع: خبر
با وجود كسب عنوان قهرماني مقتدرانه و تاريخي در ليگ برتر، در حال حاضر پرسپوليس عميقا درگير حواشي ريز و درشتي است.

به گزارش سایت روزنامه گل، با وجود كسب عنوان قهرماني مقتدرانه و تاريخي در ليگ برتر، در حال حاضر پرسپوليس عميقا درگير حواشي ريز و درشتي است كه هوادارانش را كاملا گيج و كلافه كرده. بد نيست بدانيد اين فضا كم‌وبیش شبيه دو قهرماني قبلي سرخ‌ها در ليگ برتر است. پرسپوليس بعد از فتح اولين و هفتمين دوره مسابقات ليگ برتر هم بلافاصله با حاشيه‌هاي عجيبي مواجه شد. وجه مشترك دو قهرماني قبلي تصميمات عجيب سازمان تربيت بدني و وزارت ورزش وقت در حوزه مديريتي پرسپوليس بود؛ طوري كه هر دو بار بلافاصله بعد از قهرماني مديرعامل پرسپوليس تغيير كرده و فرد ديگري جايگزين شده است! نتيجه هم مشخص است. هر بار كه سرخپوشان قهرمان شده‌اند سال‌هاي زيادي طول كشيده است تا دوباره اين عنوان تكرار شود. مسلما بخش مهمي از دلايل اين ماجرا، در همان تغييرات پياپي مديريتي ريشه داشته است. عجيب اينكه حالا شايعاتي مبني بر احتمال تكرار آن اتفاق به گوش مي‌رسد. زمزمه‌ها حاكي از آن است كه علي‌اكبر طاهري جايگاه محكمي در پرسپوليس ندارد و ممكن است به زودي ناچار به ترك اين تيم شود. به راستي اما آيا زمان درس گرفتن از تاريخ براي مديران ارشد و تصميم‌سازان فوتبال ايران فرا نرسيده است؟


ليگ اول
پرسپوليس ليگ اول را به شكل واقعا دراماتيكي برد. روز هفتم خرداد81 فقط كافي بود استقلال يك مساوي از ملوان در انزلي بگيرد تا جام را بالاي سر ببرد، اما شاگردان مرحوم پورحيدري ناباورانه شكست خوردند تا پيروزي يك گله پرسپوليس برابر فجرسپاسي براي فتح جام كافي باشد. بعد از سوت پايان بازي، قرمزها در زمين مسابقه سر از پا نمي‌شناختند و اشك شوق مي‌ريختند. در طول فصل بعد از قهرماني اما پرسپوليس با مشكلات زيادي از جمله در فاز تغيير مديريت مواجه شد و در نهايت رتبه پاياني‌اش در ليگ دوم به رده سوم تنزل پيدا كرد. جالب است كه خرداد81 فقط چند روز بعد از قهرماني پرسپوليس در ليگ اول حرفه‌اي مديريت اين باشگاه دستخوش تغيير شد و اكبر غمخوار جاي علي ميرزايي را گرفت. همين تحول در پرسپوليس كافي بود تا سپاهان در ليگ دوم حرفه‌اي نخستين عنوان قهرماني تاريخش را به دست بياورد و پايه پرافتخارترين تيم تاريخ ليگ برتر گذاشته شود!


ليگ هفتم
فتح دومين عنوان قهرماني در ليگ برتر هم براي پرسپوليسي‌ها داستاني داشت. سرخ‌ها در هفته پاياني ليگ هفتم حتما بايد سپاهان را در تهران مي‌بردند تا قهرمان شوند، اما بازي تا آخرين ثانيه‌ها با تساوي يك - يك در جريان بود. نهايتا اما سپهر حيدري در دقيقه96 دروازه را باز كرد و نصف ايران را برد روي هوا! بعد از اين قهرماني هم حواشي دست از سر پرسپوليس بر نداشتند. مديرعامل باشگاه عوض شد و داريوش مصطفوي جاي جبيب كاشاني را گرفت. افشين قطبي هم كه فكر مي‌كرد در امارات پيشنهادهاي بهتري دارد، از پرسپوليس قهر كرد و به دوبي رفت. سرانجام امپراطور لقمه‌اي چرب‌تر از پرسپوليس گير نياورد و با شرايط بسيار عجيب و باورنكردني قراردادش را با قرمزها تمديد كرد. هرچند اين همكاري چندان به درازا نكشيد و او در ميانه‌هاي نيم‌فصل اول به شكل شبانه تهران را ترك كرد و از پرسپوليس رفت. دوران مديريت داريوش مصطفوي در پرسپوليس بسيار تاريك بود و اين تيم با وجود ستاره‌هاي متعددي كه كسب كرده بود راه به جايي نبرد.


ليگ شانزدهم
پرسپوليس پرافتخارترين تيم باشگاهي تاريخ فوتبال ايران است، اما فواصل جام گرفتن‌هاي اين تيم هر بار دارد بيشتر مي‌شود؛ اتفاقي كه مي‌تواند ناشي از تغييرات مديريتي پياپي باشد. علي‌اكبر طاهري بيش از دو سال است كه در پرسپوليس كار مي‌كند و يك قهرماني و يك نايب‌قهرماني براي اين باشگاه به ارمغان آورده، اما گويا پيمانه او هم با فتح جام پر شده و بايد جاي خودش را به شخص ديگري بدهد. باز هم روز از نو و روزي از نو، باز هم همان قصه هميشگي...!

 سوخته سرایی بشیر
سه‌شنبه 19 ارديبهشت 1396  -   زمان : 00:45:21
سلام اکه این موضوع درست باشد باید هواداراها کمپین حمایت از طاهری ایجاد کنند تا زحمت کشان بدانند هواداران بین دوغو دوشاب فرق میگذارن وباعث دلگرمی مدیران زحمتکش باشند هواداران سرخ دل یاعلی


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.