b_Newsدر این ماجرا یک اتفاق خیر می‌بینم

اولیایی: آقایان عذر بدتر از گناه می‌آورند

تاریخ: 1395/11/06
زمان: 00: 30
نوع: خبر
کاظم اولیایی ابراز بی‌اطلاعی مدیران باشگاه از ماجرای محرومیت استقلال برای نقل و انتقالات زمستانی را بدتر از محرومیت پیش آمده می‌داند.

مهدی اسماعیل‌پور / کاظم اولیایی ابراز بی‌اطلاعی مدیران باشگاه از ماجرای محرومیت استقلال برای نقل و انتقالات زمستانی را بدتر از محرومیت پیش آمده می‌داند. باشگاه مشکلات موجود در زمینه نقل و انتقال پول به سایر کشور‌ها را دلیل تاخیر در پرداخت طلب عادل شیحی عنوان می‌کند اما مدیر عامل و عضو سابق هیات‌مدیره آبی‌پوشان چنین بهانه‌ای را پذیرفتنی نمی‌داند و می‌گوید پولی که باید به بازیکن آلمانی- مراکشی پرداخت می‌شد رقم پایینی بود و محدودیتی برای انتقال آن وجود نداشت. البته اولیایی این اتفاق را سبب خیر برای استقلال می‌داند، چون معتقد است که آندرانیک تیموریان و به خصوص سرور جباروف خریدهای خوبی برای استقلال نبودند.

در جریان خبر محرومیت باشگاه استقلال از نقل و انتقالات زمستانی که از سوی فیفا اعلام شده، قرار دارید؟
بله این خبر را شنیدم. موضوعی که برای من تعجب‌برانگیز بود صحبت‌های مدیران باشگاه است که می‌گفتند از این موضوع خبر ندارند! این که تمام مدیران یک باشگاه از اتفاقی به این مهمی بی‌خبر باشند اصلا خوب نیست. به نظرم بی‌اطلاعی آقایان از ماجرا از خود اتفاق مهم‌تر و بدتر است. این همه مدیر و معاون و کارمند با کلی دفتر و دستک داخل ساختمان به آن بزرگی هستند اما کسی از نامه‌ای که فیفا به باشگاه ارسال کرده و همچنین پرداخت یا عدم‌پرداخت طلب بازیکن خارجی ‌اطلاع ندارد. نقل همان ضرب‌‌المثل معروف است که می‌گوید: «آفتابه لگن هفت دست ولی شام و ناهار هیچی!»

در این ماجرا چه کسی مقصر اصلی است؟
خب مسوولیت این اتفاق با آقای افتخاری مدیرعامل باشگاه است اما در باشگاه همه می‌خواهند تقصیر را گردن دیگری بیندازند و از زیر بار مسوولیت شانه خالی کنند که این موضوع خودش به تنهایی ناراحت‌کننده است. البته من در این اتفاق یک خیری می‌بینم!

چه خیری می‌تواند در این اتفاق باشد.
آقایان دنبال این بودند که دو بازیکن پیشکسوت را به استقلال بیاورند که با اتفاق پیش آمده، این نقل و انتقال متوقف شد. رفته‌اند یک بازیکن ازبکستانی آورده‌اند و می‌گویند که دو توپ طلا دارد و چنین و چنان است. خب علی کریمی هم توپ طلا دارد و در بایرن مونیخ بازی کرده اما حالا که 34 ساله و به سن بازنشستگی رسیده دیگر نمی‌تواند حرفه‌ای فوتبال بازی کند. از آندو هم سن و سالی گذشته است. حالا شاید تجربه و قدرت رهبری تیموریان در یک جاهایی به کار استقلال بیاید تا وسط میدان تیم را جمع کند اما خرید بازیکنی مثل جباروف آن هم با چند صد هزار دلار خیلی فنی و کارشناسی شده نبود. یک هافبک خارجی با سن و سال بالا که تا بیاید با فوتبال ما آشنا شود خودش کلی زمان می‌برد. خیری که در این ماجرا بود نیامدن این بازیکنان به استقلال است تا فرصت بازی به جوان‌تر‌ها برسد و حداقل آینده استقلال تضمین شود.

در فضای مجازی هواداران حسابی علیه مدیر عامل و اعضای هیات‌مدیره جبهه گرفته‌اند و می‌گویند به خاطر این اشتباه باید دسته‌جمعی استعفا بدهند و بروند. همچنین آنها از وزیر ورزش می‌خواهند که مدیران استقلال را تنبیه و برکنار کند. چنین برخورد‌هایی با اتفاقی که افتاده همخوانی دارد و مناسب است؟
ببینید موضوع این است که تغییرات مدیریتی در این مقطع از فصل به سود باشگاه و به صلاح استقلال نیست. تا پایان فصل باید با همین نفرات ادامه داد تا برای لیگ آینده یک تیم جدید مدیریتی با برنامه و هدفمند وارد باشگاه شود. رفتن افتخاری و آمدن فلانی در این مقطع کمکی به استقلال نمی‌کند و فایده‌ای ندارد چون مدیر جدید نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد و فقط زمان از دست می‌رود. بهترین کار در زمان کنونی این است که مقصر یا مقصران اصلی این موضوع از هواداران عذرخواهی کنند و تنبیهی در چارچوب چارت اداری برای آنها در نظر گرفته شود. اخراج و برکناری مدیران در حال حاضر کمکی به استقلال نمی‌کند و همان‌طور که گفتم تا پایان فصل باید صبر کرد.

این که باشگاه می‌گوید به دلیل مشکلاتی که برای انتقال پول به خارج از کشور وجود دارد نتوانسته‌اند طلب عادل شیحی را پرداخت کنند تا چه اندازه منطقی و قابل قبول است؟
با توجه به این که مبلغ بدهی بالا نیست چنین بهانه‌ای را نمی‌شود پذیرفت. جابه‌جایی و انتقال این اعداد و ارقام کار ساده‌ای است و برای صرافی‌ها رقمی به حساب نمی‌آید. دلیل این اتفاق وجود مشکل در مکانیزم انتقال پول نیست. فکر می‌کنم عدم آشنایی به کار و بی‌توجهی باعث بروز این مشکل شده است. اگر نداشتن پول را بهانه می‌کردند بهتر و منطقی‌تر بود. موضوعی که بیش از همه ناراحت‌کننده است به بی‌خبری آقایان از ماجرا برمی‌گردد. 40، 50 نفر آدم در باشگاه هستند آنوقت یک نفر خبر ندارد که چه اتفاقی افتاده است. جرم این بی‌خبری از خود اتفاق بیشتر است.

اینکه بعضی از هواداران می‌گویند وزارت ورزش به پرسپولیس توجه بیشتری دارد تا قهرمان شود و در عوض ترمز استقلال را کشیده است تا چه اندازه منطقی و پذیرفتنی است؟
من این حرف‌ها را باور ندارم. چه در این دولت و چه دولت‌های قبلی هرگز به این حرف‌ها اعتقادی نداشتم. آقای سلطانی‌فر به عنوان رییس مجمع دو باشگاه جامع‌تر از این حرف‌ها فکر می‌کند. نفراتی که برای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس انتخاب شده‌اند به دوره آقای گودرزی برمی‌گردد. قبول دارم پرسپولیس مدیران بهتر و کاربلدتری دارد اما معمولا این که مدیران باشگاه کدام بهتر باشند اتفاقی است و امسال از شانس پرسپولیس مدیران بهتری دارد.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.