b_Newsگزارش داور، کمیته انضباطی را در آستانه صدور حکمی جنجالی قرار داد!

سیدجلال در خطر محرومیت از داربی

تاریخ: 1395/11/05
زمان: 20: 58
نوع: خبر
کاپیتان پرسپولیس یک بازی محروم است و به خاطر تحریک تماشاگران ممکن است تراکتور و استقلال را هم از دست بدهد

ایرج باباحاجی / این دیگر یک رویه شده است. رویه سه‌اخطاره شدن در بازی‌های قبل از داربی بزرگ پایتخت تا با خیال راحت بازیکن خود را آماده حضور در این بازی کند. درست مثل کاری که سیدجلال حسینی در بازی با گسترش فولاد به دنبال آن بود. مدافع باتجربه سرخپوش تمام تلاشش را به کار گرفته بود تا با گرفتن اخطار در این بازی سه‌اخطاره شده و با غیبت برابر صبا خود را برای دو بازی حساس پرسپولیس با تراکتورسازی و بعد از آن استقلال آماده کند که واکنش‌هایش پس از گرفتن اخطار همه محاسبات را به هم زده و حالا بوی محرومیت او در سه بازی پیش روی پرسپولیس برابر صبا، تراکتورسازی و استقلال به مشام می‌رسد.

با تماشاگر چکار داری؟
سیدجلال حسینی بعد از گرفتن اخطار رو به سکوهای تماشاگران خودی با حرکات دست از آنها خواست به این تصمیم داور اعتراض کنند. حرکتی عجیب از باتجربه‌ترین بازیکن پرسپولیس که برخی مانده بودند چرا این کارها را می‌کند. حرکتی که روز گذشته از کمیته انضباطی فدراسیون شنیده شد «مصداق تحریک تماشاگر است و می‌توانند به صورت مستقیم و بدون گزارش ناظر بازی به آن ورود و با مدافع پرسپولیس برخورد کنند.» اسماعیل‌ حسن‌زاده رییس کمیته انضباطی روز گذشته در گفت‌وگویی با پایگاه خبری فدراسیون فوتبال از محرومیت تماشاگران پنج تیم صنعت نفت، پرسپولیس، ماشین‌سازی، سپاهان و فولاد خوزستان خبر داد که در آن صورت مشاهده تخلفات از آنها محروم و تیم‌های‌شان باید برابر سکوهای خالی و سکوت حاکم در ورزشگاه به میدان بروند. جالب این‌جاست سیدجلال حسینی با حرکتی که بعد از گرفتن اخطار کرد خود را در خطر محرومیت قرار داد. محرومیتی که احتمال دارد در بازی حساس این تیم با تراکتورسازی در تهران اعمال شود.


خطر محرومیت در بازی با تراکتور و استقلال بالای سر سیدجلال
حرکتی آماتورگونه از بازیکنی باتجربه که سابقه ملی هم دارد پرسپولیس را در خطر از دست دادن ستاره‌اش قرار داده است. اسماعیل حسن‌زاده رییس کمیه انضباطی روز گذشته در این باره بدون آنکه به مدت محرومیت او اشاره کند یادآور شد: «اگرچه هنوز گزارش حوادثی که در این بازی رخ داده به‌دستمان نرسیده اما بابت حرکتی که مدافع پرسپولیس کرده می‌توان بدون گزارش به آن ورود و رسیدگی کرد. در کنار اظهارات رییس کمیته انضباطی باید یادآور شد در آیین‌نامه و قانون لیگ‌برتر جزای تحریک تماشاگر در کنار جریمه مالی با محرومیت هم همراه است. محرومیتی که از دو جلسه شروع و بسته به رفتار بازیکن مدتش تعیین می‌شود.

محاسبه‌ای که اشتباه شد!
در کنار توضیحات حسن‌زاده باید فلاش‌بکی دوباره به بازی پرسپولیس و گسترش فولاد بزنیم. سیدجلال آمده بود با سه‌اخطاره کردن خود قید بازی با صبا را بزند اما حالا گمانه‌زنی‌ها و پیش‌بینی روی سه بازی پیش روی پرسپولیس است. بازی با صبا را به خاطر سه‌اخطاره بودن از دست داد و احتمالا برای بازی با تراکتورسازی هم به‌خاطر تحریک تماشاگر غایب و چه بسا استقلال هم از دست برود (دو جلسه محرومیت بابت تحریک تماشاگر در آیین‌نامه لیگ) البته این یک جلسه محرومیت به اغماض و مهربانی کمیته انضباطی با سیدجلال بستگی دارد و چه بسا که دو جلسه شود و غایب بزرگ داربی پایتخت لقب بگیرد.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.