b_Newsامکانات ما یک‌پنجم رقبای‌مان هم نیست

طوسی: نمی‌دانم غیاثی روی چه حسابی گفت خداحافظی کنم

تاریخ: 1396/02/16
زمان: 08: 48
نوع: گفتگو
مریم طوسی یکی از چهار دونده‌ای است که نامش از لیست اعزامی به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از سوی سازمان تیم‌های ملی خط خورد.

نگار رشیدی

مریم طوسی یکی از چهار دونده‌ای است که نامش از لیست اعزامی به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از سوی سازمان تیم‌های ملی خط خورد.

او درباره نرفتنش به باکو به «گل» گفت:به هر حال این تصمیم کمیته فنی بود. قرار بود اول منتظر MRI باشند اما چون باید یک هفته سبک تمرین می‌کردم، گفتند ممکن است با این شرایط به مسابقه نرسی. این چیزها در ورزش پیش می‌آید. درست است من ناراحت هستم چون در دوره قبل دو طلا گرفته بودم و در این دوره هم می‌توانستم مدال‌آور باشم. ممکن بود طلا را تکرار نکنم چون کشورهای عربی قهرمان‌های دنیا را خریده‌اند اما برای مدال‌های دیگر شانس زیادی داشتم.

طوسی حالا دنبال اهداف دیگرش است:در حال حاضر کتفم التهاب دارد و یک هفته‌ای طول می‌کشد تا بهبود یابد. در این مدت سبک تمرین می‌کنم و بعد از آن برای قهرمانی آسیا آماده می‌شوم. البته هدف اصلی‌ام بازی‌های آسیایی 2018 است كه امیدوارم نتیجه خوبی بگیرم.

دونده سرعت ایران همچنین در خصوص اینکه تیمور غیاثی به او گفته خداحافظی کند، احترام پیشکسوتش را نگه داشت:ایشان پیشکسوت ماست و حرف‌شان قابل احترام است. رزومه من مشخص است و نیازی به گفتن نیست. نمی‌دانم روی چه حسابی این حرف را زدند اما نظرشان قابل احترام است.

طوسی یکی از معدود بانوان ورزشکاری است كه اسپانسر شخصی دارد. او معتقد است این اتفاق یکی از سدشکنی‌هایی است که برای موفقیت داشته:ما خیلی سختی کشیدیم که به اینجا رسیدیم. امکاناتی که ما داریم حتی یک‌پنجم رقبای‌مان هم نیست. پوشش‌مان هم متفاوت است اما از تلاش کم نمی‌گذاریم و سدها را می‌شکنیم. همین گرفتن اسپانسر که گفتید یکی از سدشکنی‌هاست. الان کیاگالری و محصولات بهداشتی تافته اسپانسر من هستند. درست است مبلغ زیادی نمی‌دهند اما کمک هزینه‌های آنها باعث شده از نظر مالی شرایط بهتر شود. این اتفاق باعث می‌شود هم ورزشکاران و هم شرکت‌های دیگر برای ورود به ورزش انگیزه پیدا کنند.

او که در جوانی در مربیگری هم موفق بوده درباره شاگرد تاریخ سازش نيز صحبت کرد:من تقریبا دو سال است که با مریم محبی کار می‌کنم. یک سال به خاطر مشغله کاری‌ام تمریناتش را به شخص دیگری سپردم که پشیمان شدم چون باعث مصدومیت‌اش شد. با برنامه‌ریزی‌هایی که داشتم می‌دانستم موفق می‌شود و او اولین دختر در تاریخ دوومیدانی ایران شد که مجوز ورودی مسابقات جهانی را گرفت. من سعی کردم او اشتباهاتی که خودم داشتم را تکرار نکند. فکر می‌کنم مريم می‌تواند به موفقیت‌های زیادی برسد.