b_Newsنگاه مان این نیست که چه کسی المپیکی هست، چه کسی نیست

مهدی بی باک: هدف ما قهرمانی در مسابقات یونان نبود !

تاریخ: 1396/02/16
زمان: 11: 23
نوع: گفتگو
مهدی بی باک به این موضوع اشاره کرد که داستان المپیک به پایان رسیده و دیگر به ملی پوشی به عنوان تکواندو کار المپیکی نگاه نمی کند.

حامد جیرودی/ دومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی تکواندو در حالی هفته گذشته درسالن آنولیوسیو المپیک آتن برگزار شد که تیم ملی کشورمان با کسب چهار مدال طلا و یک برنز به قهرمانی رسید تا اولین موفقیت خود را به سرمربی جدیدش مهدی بی باک به دست آورد. البته از بین تکواندو کارانی که در المپیک 2016 ریو شرکت کرده بودند، تنها سجاد مردانی به مدال برنز دست پیدا کرد و فرزان عاشورزاده و مهدی خدابخشی به مدال نرسیدند.
سرمربی جوان تیم ملی تکواندو در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که داستان المپیک به پایان رسیده و دیگر به ملی پوشی به عنوان تکواندو کار المپیکی نگاه نمی کند.

 

درباره قهرمانی تیم ملی در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی صحبت می کنید؟
در این مسابقات، 2600 شرکت کننده به یونان آمده بودند و به غیر از کره جنوبی، هفت تیم برتر دنیا در آن شرکت داشتند. در حال حاضر تیم هایی مثل ترکیه و روسیه پیشرفت بسیار خوبی در تکواندو داشته اند و به خاطر این که مسابقات زیادی در قاره اروپا برگزار می شود، آن ها در حال رشد هستند ما هم با 18 شرکت کننده در این مسابقات حاضر شده بودیم که خوشبختانه به مقام قهرمانی رسیدیم. البته هدف ما قهرمانی در مسابقات یونان نبود و می خواستیم جوان ها را محک بزنیم که خدا را شکر به قهرمانی همراه بود و بازخوردهای خیلی خوبی را هم شاهد بودیم.

 

البته به غیر از سجاد مردانی که به مدال برنز رسید، بقیه نفرات المپیکی ما به مدال نرسیدند!
ما دیگر نگاه مان این نیست که چه کسی المپیکی هست، چه کسی المپیکی نیست. ما یک پروسه جدید را در پیش گرفته ایم و به الپیک 2020 توکیو و مسابقات جهانی فکر می کنیم. بنابراین هیچ فرقی بین ملی پوشان قائل نیستیم. چرا که موفقیت تیم ملی از هر چیزی مهم تر است!

 

شرایط تیمی که قرار است به بازی های کشورهای اسلامی اعزام شود را چطور می بینید؟
فوکوس اصلی ما در حال حاضر برای مسابقات جهانی است که 120 امتیاز دارد. مسابقات جهانی بعد از المپیک مهم ترین تورنمنت تکواندو است که بسیار اهمیت دارد و ما باید برای آن رقابت ها آماده شویم اما در حاضر یک تیم دیگر هم تشکیل شده با دو کادر فنی مجزا که در آن تیم نسبت به تیم ما نفرات جوان تری حضور دارند اما نا امید نیستیم و امیدواریم که آن تیم هم در بازی های کشورهای اسلامی نتیجه بگیرد.

 

شما با فریبرز عسگری سرمربی تیم کشورهای اسلامی تعامل دارید؟
ما با همه افراد در خانواده تکواندو تعامل داریم!

 

منظورمان به طور خاص کادر تیم کشورهای اسلامی بود؟
همان طور که گفتم مسئولیت هر تیم با کادر فنی خودش است اما در کل بله تعامل داریم و همکاری می کنیم!

 

با هادی ساعی که صحبت می کردیم برای شما آرزوی موفقیت کرد اما کارتان را سخت دانست.
بله کار ما خیلی سخت است. کشورهایی مثل روسیه خیلی سرمایه گذاری کرده اند. ما دو بار قهرمان مسابقات جهانی شده ایم که یک بار زمان آقای رضا مهماندوست بود و یک بار هم زمان آقای بیژن مقانلو که من هم در کادر ایشان حضور داشتم و برای هر کدام از این قهرمانی ها دو سال وقت گذاشته شد. خوشبختانه من هم در این مدت توانسته ام طرز فکر خودم را پیاده کنم اما باز هم به زمان بیشتری نیاز داریم تا به موفقیت برسیم.

 

البته ساعی از انتخاب آرش فرهادیان به عنوان رئیس سازمان تیم های ملی به جای غلامحسین ذوالقدر انتقاد کرده است!
من فقط در بحث فنی نظر می دهم و در این خصوص هم نظری ندارم. به هر حال، هر کسی نظر خودش را دارد و من هم ترجیح می دهم فقط نظر فنی بدهم!

 

پس در کل به ادامه روند کار تیم ملی امیدوار هستید؟
صد در صد. ما می توانیم به موفقیت برسیم. البته ما در اوزان سنگین وزن کمی مشکل داریم و من احساس خطر می کنم.

 

اما ما که سنگین وزن خوب در این سال ها نداشته ایم!
چرا آقایان اقشار، رستمی و نوایی از سنگین وزن های خوب ما در گذشته بوده اند.

 

منظور ما سنگین وزن خوب در نسل طلایی تکواندو در 10 سال گذشته بود.
در چند سال اخیر هم ما سجاد مردانی را داشته ایم که در گرندپری ها دو مدال طلا گرفته اما منظور ما این بود که پشتوانه سازی کم شده و ما باید نفرات خوبی را در اوزان منفی 80 و منفی 87 کیلوگرم داشته باشیم.

 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.