b_Newsسرمربی استقلال زمانی گفته بود سفید بالاتر از قرمز و آبی

منصوریان به تیم‌ملی بازیکن می‌دهد اما فقط کی‌روش!

b_News وریا را به‌خاطر کی‌روش بازی نداد اما نورافکن را به تیم جوانان نمی‌دهد
تاریخ: 1396/02/16
زمان: 13: 04
نوع: خبر
علیرضا منصوریان در این سالها همواره از کارلوس کی‌روش و تیم‌ملی که او سرمربی‌اش بوده حمایت کرده است.

به گزارش سایت روزنامه گل، علیرضا منصوریان در این سالها همواره از کارلوس کی‌روش و تیم‌ملی که او سرمربی‌اش بوده حمایت کرده است. حتی زمان‌هایی که رفتار و گفتار مرد پرتغالی حامیان و همراهان همیشگی او را به سکوت و عقب‌نشینی وادار می‌کرد علیمنصور در صف اول مدافعان کی‌روش قرار داشت: «من حاضر نمی‌شوم پرچم هیچ کشور دیگری را روی دوشم بیندازم اما کی‌روش پرچم ایران را دور گردنش گره زد. حتی اگر بگوید این کار او ظاهرسازی بوده اما او به ما و کشور ما احترام می‌گذارد و ما هم باید احترام متقابل بگذاریم. ما باید برای تیم‌ملی زمین مناسب تهیه کنیم و اگر تیم‌ملی را دوست داریم باید تپه‌های کوچک را برداریم نه اینکه این تپه‌ها را کنار هم بگذاریم و کوهی بزرگ بسازیم. با این حال من منکر این نیستم که کی‌روش زود عصبانی شده و زود از کوره در می‌رود.» سرمربی استقلال در تمام این سال‌ها حتی یک‌بار هم از دادن بازیکن به تیم‌ملی طفره نرفته و تحت هر شرایطی منافع تیم‌ملی با کی‌روش را به منافع تیم باشگاهی‌اش چه در نفت تهران و چه استقلال ترجیح داده است. علیمنصور با حمایت از تیم‌ملی همیشه حامی و همسو با مرد پرتغالی حرکت کرده است. برخلاف چهره‌هایی چون امیر قلعه نویی، برانکو ایوانکوویچ، منصور پورحیدری، پرویزمظلومی، حسین فرکی، مجید جلالی، خداداد عزیزی ،محمد مایلی‌کهن و حتی کرانچار، حتی یک مورد ساز مخالف یا منفعل بودن برابر کی‌روش هم درکارنامه او دیده نمی‌شود.


منافع ملی به همه چیز ارجحیت دارد
علیمنصور حتی در مواردی که منافع تیم‌ملی و کارلوس کی‌روش علیه منافع باشگاه استقلال بود طرف مرد پرتغالی را گرفت.  وریا غفوری در اردوی تیم‌ملی مصدوم شد تا در روزهای اوج بازی‌های استقلال در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا را از دست بدهد . با این وجود سرمربی استقلال نه تنها ابراز تاسف نکرد یا معترض نشد که از این اتفاق با افتخار و به نیکی یاد کرد: «جز وریا غفوری که در تیم‌ملی مصدوم شد، مصدومی نداریم. از مصدومیت وریا غفوری ناراحت نیستیم و به او گفتیم که باید افتخار کند که با پیراهن تیم‌ملی مصدوم شده است. منافع ملی به همه چیز ارجحیت دارد. برد برابر چین را تبریک می‌گویم و خوشحالم که با یک گل به موقع در این دیدار برنده شدیم. از مردمی که به ورزشگاه رفتند تا تیم‌ملی تنها نماند، تشکر می‌کنم.» رسانه‌ها آن زمان نوشتند منصوریان به خاطر تیم‌ملی از بهترین بازیکنی که در پست دفاع راست دارد مقابل لکوموتیو ازبکستان استفاده نکرد. بازی که حساسیت زیادی داشت. یکی از روزنامه‌ها در این‌باره نوشت بود: «منصوریان بنا به توصیه کادر پزشکی تیم‌ملی به وریا در بازی با لکوموتیو میدان نداد تا آسیب‌دیدگی این بازیکن حاد نشود. کی‌روش به این خاطر از علیرضا منصوریان تشکر کرده است.»


تیم ملی از همه فوتبال بالاتر است
تعطیلات پی در پی و طولانی لیگ، اعتراض اکثر مربیان لیگ برتری به خصوص آنهایی که باید به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم به میدان می‌رفتند را به دنبال داشت. روابط برانکو و کی‌روش بر سر همین موضوع تیره و تار شد. منصوریان اما از معدود فوتبالی‌هایی بود که به هواخواهی از تیم‌ملی و کی‌روش بلند شد: «همه از تعطیلات لیگ آگاه بودیم و از همان ابتدا باید خودمان را با وضعیت لیگ جلو می‌بردیم. شاید برخی دوستان فکر کنند چون من دوست کی‌روش هستم این حرف‌ها را می‌زنم، اما هر کسی سرمربی تیم‌ملی بود باید این تعطیلات را برای او در نظر می‌گرفتند. تیم‌ملی از همه فوتبال بالاتر است و برای موفقیت آن باید همه همدل باشیم. وقتی تمام مردم ایران با پیروزی تیم‌ملی خوشحال می‌شوند، دیگر نباید حرفی از باشگاه بزنیم و باید قبول کنیم خروجی لیگ هم آنقدر بالا نیست که کی‌روش بخواهد فقط با بازیکنان 72 ساعت کار کند. باید فاصله زمانی خوبی در اختیار سرمربی تیم‌ملی قرار دهیم تا او بتواند برنامه‌های خود را پیاده کند.»


رنگ سفید مهم‌تر از قرمز و آبی
منصوریان همواره بر طبل حمایت بی‌قید و شرط از تیم‌ملی می‌کوبید. سرمربی استقلال برای بازی با قطر تاکید کرد لباس سفید تیم‌ملی از قرمز و آبی مهم‌تر است چون به تمام مردم ایران تعلق دارد و 70 میلیون ایرانی را در بر می‌گیرد: «تیم‌ملی ایران یک مسابقه مهم و تعیین‌کننده پیش رو دارد. در اولین گام از این مرحله مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018، ایران مقابل قطر قرار می‌گیرد و باید دست پر و برنده از زمین خارج شود. تیم‌ملی ایران در این مسابقه با کسب سه امتیاز شیرین و ارزشمند می‌تواند مسیر صعودش به جام جهانی را هموار سازد. برای رسیدن به این هدف مهم، حمایت هواداران حیاتی است و نقش ارزنده آنها در روحیه دادن به تیم ملی، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. در این بازی، قرمز و آبی مطرح نیست و تنها رنگ مهم، سفید است، یعنی رنگ پیراهن تیم‌ملی جمهوری اسلامی ایران. من از تمامی هواداران استقلال می‌خواهم به ورزشگاه آزادی بیایند و حامی تیم‌ملی باشند. خود من برای حمایت از تیم‌ملی ایران به ورزشگاه آزادی می‌روم و از سایر اعضای کادر فنی، کلیه بازیکنان، کادر پزشکی، کادر تدارکات و همه اعضای تیم خواسته‌ام با رفتن به ورزشگاه آزادی حمایت قاطع خود را از تیم‌ملی نشان دهند. اطمینان دارم جدا از پر شدن صندلی‌های ورزشگاه آزادی، میلیون‌ها ایرانی عزیز هم از مقابل تلویزیون، انرژی مثبت و دعای خیر خود را بدرقه راه تیم‌ملی ایران می‌کنند.»


چرخش 180 درجه نگاه علیمنصور به تیم‌ملی
منصوریان که همیشه بر اولویت داشتان تیم‌ملی تاکید داشته و چه در لیگ و چه در لیگ قهرمانان آسیا از منافع باشگاهی کوتاه آمده درقبال تیم‌ملی جوانان رفتار و گفتار متناقضی در پیش گرفته است. حالا رنگ آبی مانند رنگ سفید مهم است و برابری می‌کند. دیگر به از دست دادن بازیکن تیمش برای لیگ قهرمانان آسیا در تیم‌ملی افتخار نمی‌کند و تیم‌ملی را بالاتر از تمام فوتبال ایران نمی‌داند. منصوریان حالا امید نورافکن را برای دو بازی تدارکاتی و سپس حضور در جام جهانی جوانان به امیرحسین پیروانی نمی‌دهد و می‌گوید استقلال چون در آسیا است تفاوتی با تیم‌ملی ندارد! اما مشخص نیست چرا در قبال تیم‌ملی که کی‌روش سرمربی آن است همیشه قرمز و آبی کم اهمیت‌تر هستند، به نظر علیمنصور منافع استقلال و پرسپولیس در درجه دوم قرار می‌گیرد. در معادله جدید شاید جابه‌جایی یک مربی ایرانی با مرد پرتغالی منصوریان را به این نتیجه رسانده که‌ آبی با سفید برابر است؟!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.