b_Newsخودم را خرج کسانی که دنبال منفعت هستند نمی کنم

سجاد مرادی: به خاطر بودن در سازمان تیم های ملی باج نمی دهم

b_News وقتی در مسوولیتم اختیار ندارم، چرا باید بمانم؟
تاریخ: 1396/02/18
زمان: 16: 05
نوع: گفتگو
سجاد مرادی پرافتخارترین دوومیدانی کار ایران ه به عضویت سازمان تیم های ملی درآمده بود، یک ماهی می شود که قید همکاری با فدراسیون را زده. دلیل او نداشتن اختیار در کارش است.

نگار رشیدی

سجاد مرادی را دیگر باید با عنوان عضو پیشین سازمان تیم های ملی دوومیدانی یاد کرد. کسی که روزهای اول آمدن مجید کیهانی منتقدش بود اما در نهایت دست یاری به سوی رییس دراز کرد. این همکاری اما یک ماهی می شود که از سوی مرادی قطع شده است. دلیل آن این است که در مسوولیتی بود که به او واگذار شده بود اختیار نداشت!

مرادی در گفت و گویی که با «گل» داشت، ماجرا را بیشتر توضیح داد.

 

چه شد که قید حضور در سازمان تیم های ملی را زدید؟

زمانی که عضو این سازمان شدم و مسوولیت دوهای استقامت و نیمه استقامت به من سپرده شد یعنی باید صفر تا صد کار را به من میسپردند. تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها وظیفه من بود مثل برگزار کردن اردو یا اعزام به مسابقه و انتخاب نفراتی که به اردو دعوت شوند. اما این ها همه صحبت بود و نمی توانستم تصمیماتم را اعمال کنم. اگر تصمیمی گرفته می شد خیلی راحت با آن مخالفت می کردند.

 

غیر از شما افراد دیگری هم از این موضوع ناراحت هستند.

من کاری به دیگران ندارم. من سجاد مرادی هستم و قرار نیست خودم را برای کسانی خرج کنم که می خواهند از دوومیدانی منفعت کسب کنند. از همان بچگی کسی نبودم که گوش به حرف کسی بدهم و همیشه کار خودم را انجام دادم. اگر قرار است مسوولیتی بر عهده بگیرم باید اختیاراتش را هم داشته باشم. من با کسی مشکلی ندارم اما شخصیتم بزرگ تر از این حرف هاست که خودم را خرج کنم.

 

خیلی ها معتقدند پست های فدراسیون فرمایشی است و هنوز کیهانی همه کارها را انجام می دهد.

کیهانی برای پیشرفت دوومیدانی و توسعه آن تلاش می کند و به فکر انجام شدن کارهاست اما شخصیت من ایجاب نمی کند که با این شرایط بمانم.

 

اما قبول دارید این تلاش ها انفرادی است؟

بله قبول دارم.

 

با نبودن شما وضعیت دوهای استقامت و نیمه استقامت چه می شود؟

من زمانی هم که بودم، می خواستم کاری برای دوومیدانی انجام دهم. اما احساس کردم نتیجه ای ندارد. به عنوان مثال در اولین جلسه سازمان تیم های ملی قرار بود چند اردو برپا کنیم و چند مسابقه هم در سطح دریا برگزار شود، اما متاسفانه انجام نشد. به خاطر همین مسایل تصمیم به رفتن گرفتم. در دوومیدانی همه من را به خوشنامی و آرام می شناسند و می دانند به فکر این ورزش هستم اما باید در شرایطی کنم که چند سال آینده شرمنده خودم نشوم.

 

کیهانی با استعفای تان مخالفت نکرد؟

چرا اتفاقا وقتی استعفایم را به دستش رساندم قبول نکرد اما من دیگر برنگشتم. اگر قرار باشد دوباره برگردم شرط دارم.

 

چه شرطی؟

اینکه در مسوولیت هایم اختیار تام به من بدهند. من مثل برخی ها نیستم که فقط برای اینکه در سازمان تیم های ملی بمانم، بخواهم باج بدهم. من می خواهم برای این ورزش کار کنم.

 

الان از وضعیت بچه های خبر دارید؟

بله آنها تمرینات شان را دنبال می کنند. برخی های شان مثل حسین کیهانی و امیر که شاگرد خودم هستند. البته این روالی است که هر سال تکرار می شود. اگر قرار است نتیجه بگیریم باید تغییرات ایجاد شود. مثلا یکی از برنامه های من این بود که از هر سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان 10 را به اردو بیاوریم و با هم تمرین کنند تا در نهایت بهترین ها را انتخاب کنیم.

 

اما دوومیدانی در پشتوانه سازی مشکل دارد. 10 نفر نوجوان برای این کار پیدا می شود؟

نه دیگر این تعداد را نداریم. اما برای پیدا کردن شان باید اردو و مسابقه بگذاریم. دوومیدانی رشته زیبایی است و علاقه به آن هم وجود دارد. باید برنامه های مان در راستای دوومیدانی باشد تا مردم به حضور در آن جذب شود.

 

ولی با وضعیتی که الان دوومیدانی دارد در انتخاب رشته علاقه حرف اول را نمی زند. مشکلات مالی از یک طرف، نبود امکانات و مسابقه هم از سوی دیگر.

بله اما اگر در راه حرفه ای شدن گام برداریم این مسایل حل می شود. هیچ کاری نشد ندارد. با یک برنامه ریزی طولانی مدت می شود این موضوع را حل کرد. کاری که کفاشیان و کریمی کردند و نتیجه اش را هم دیدیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.