b_Newsهمه مشكلات را براي شكست تراكتور فراموش كرديم

شهباززاده: مي‌خواهم با قهرماني در حذفي فصل را تمام كنم

b_News براي كار كردن با دايي دنبال بهانه نبودم / يكسري اتفاقات باعث جدايي‌ام شد
تاریخ: 1396/02/19
زمان: 14: 49
نوع: خبر
يك فصل كابوس‌وار را بدون آنكه خودش شرايط را رقم زده باشد، برايش به‌وجود آمد و سپري شد.


احد علوي / يك فصل كابوس‌وار را بدون آنكه خودش شرايط را رقم زده باشد، برايش به‌وجود آمد و سپري شد. سجاد شهباززاده كه در رفتار و اخلاقش نمي‌توان نشانه‌اي از برخي فوتباليست‌هاي اين دور و زمانه ديد و به قول مدير رسانه‌اي نفت تهران بيشتر شبيه تنيسور‌هاست، در شرايطي قرار گرفت كه تصورش را نمي‌كرديم. اما شهباززاده حالا در يك قدمي يك اتفاق بزرگ قرار دارد. اتفاقي كه مي‌تواند كام تلخ او را بعد از ماه‌ها، شيرين كند. شهباززاده در گفت‌وگوي اختصاصي با «گل» درباره فوتبال تركيه و فينال جام حذفي صحبت كرد.


فصل كابوس‌واري را پشت‌سر گذاشتيد؛ حالا كه چند روز به فينال جام حذفي مانده، چقدر براي جبران مافات انگيزه داري؟
فصلي كه گذشت باعث شد تا تجربه‌هاي خوبي به دست آورم. درست است كه با موفقيت همراه نبود اما كابوس‌وار هم نبود. تجربه‌هايي كه در اين يك ساله از جدايي‌ام تا ترانسفرم به تركيه و حالا حضورم در نفت به دست آوردم، در آينده مطمئنا به دردم مي‌خورد.


يعني اين فصل براي شهباززاده تلخ نبود؟
نه، تلخ نبود. در فوتبال سطح بالاتري بازي و تجربه كسب كردم. از نظر فني در فوتبال تركيه مسايل خوبي را تجربه كردم. درست است كم بازي كردم ولي روزهايي كه بازي كردم خوب بود.


سطح فوتبال تركيه آنقدر از فوتبال ما بالاتر است كه تا طارمي و رضاييان برمي‌گردند به تو هم بازي نمي‌رسد.
سطح فوتبال تركيه از فوتبال ما به مراتب بالاتر است اما همان‌طور كه گفتم سطح فوتبال من پايين نبود چرا كه در چهار، پنج بازي‌اي كه به ميدان رفتم و بازي كردم، خوب بود و سطح خودم را نشان دادم. شرايط طارمي و رضاييان با من فرق داشت آنها نماندند ولي من در فوتبال تركيه ماندم و بازي كردم. همان‌طور كه گفتم فوتبال تركيه سطح‌اش بالاتر از فوتبال ماست. دليل برگشت من، طارمي و رضاييان اختلاف سطح فوتبال ايران و تركيه نبود. من بهترين بازي را مقابل گالاتاسراي انجام دادم. من به خاطر اختلاف سطح فوتبال تركيه در ايران آنجا را ترك نكردم.


دليل برگشت‌ات به ايران چه بود؟
يكسري اتفاقات پيش آمد كه باعث شد شرايط خوب پيش نرود. اينكه شما مي‌گوييد فصل كابوس‌وار، بايد بگويم من در اتفاقاتي كه برايم رخ داد، مقصر نبودم و اشتباه نكردم. اگر اينگونه بود خيلي راحت اشتباهم را مي‌پذيرفتم و اعلام مي‌كردم. مسايلي كه باعث شد كه به تراكتور و استقلال نروم يا ابتداي فصل از استقلال جدا شوم، دست من نبود. نمي‌توانستم شرايط را تغيير دهم. اما با اين حال همان‌طور كه گفتم تجربه اين فصل در آينده به من كمك زيادي مي‌كند.


شرايط نفت تهران در آستانه ديدار با تراكتور چطور است؟
در اين نيم‌فصلي كه من به نفت آمدم به هيچ‌ عنوان شرايط خوب نيست و همه دليل آن را مي‌دانند و نياز به گفتن نيست. اما با اين حال از لحاظ فني بچه‌ها خوب بازي مي‌كنند. نفت تهران با تمام مشكلاتي كه همه از آن اطلاع دارند بازي‌هاي خوبي را به نمايش مي‌گذارند.


از حضور در نفت تهران و عملكردت در اين‌ نيم‌فصل راضي هستي؟
با اينكه از بازي دور بودم، ولي با آمدن به نفت توقع‌ام از خودم برآورده شد. احساس مي‌كنم روند فوتبالي‌ام بهتر شده است. مطمئنا آنهايي كه بازي مرا در نفت ديده‌اند، قبول مي‌كنند كه نسبت به گذشته بهتر شده‌ام.


چقدر به فصل آينده فكر مي‌كني و از اينكه اتفاقات گذشته تكرار نشود، نگران نيستي؟
آنچه كه در حال حاضر براي من مهم است، فينال جام حذفي است كه بايد ببريم. رفت و برگشت از ايران به تركيه و كل اتفاقاتي كه برايم رخ داد، ديگر مهم نيست بلكه تمام تمركزم را روي فينال جام حذفي گذاشته‌ام. نه‌تنها من بلكه همه بچه‌ها هم‌قسم شده‌ايم كه مشكلات را كنار گذاشته و فقط به پيروزي مقابل تراكتور فكر كنيم.


روزي كه قرار شد به نفت بيايي، يادم است كه فقط 10 دقيقه در اتومبيل علي دايي با او صحبت كردي و خيلي راحت قراردادت را بستي. كاركردن با علي دايي را چطور مي‌بيني؟
براي من خيلي افتخار بزرگي است كه شاگرد دايي بودم. تجربه خوبي بود و با اينكه علي آقا درگير مسايل باشگاه بودند و مقداري كار سخت بود، اما براي همه ما تجربه كنار دايي بودن، جذاب و جالب بود.


كمي بيشتر درباره با دايي بودن را صحبت مي‌كني؟
وقتي آدم بزرگي مثل دايي با شما صحبت مي‌كند، ديگر نيازي نيست براي كار كردن با او بهانه بياوري. روزي كه با علي‌آقا صحبت كردم، واقعا دنبال بهانه نبودم چون مي‌خواستم با علي‌آقا كار كنم.


با اينكه از شرايط مالي باشگاه مطلع بودي چنين تصميمي گرفتي؟
آن زمان شرايط را خوب ديدم و به خاطر علي‌آقا آمدم. وقتي من با نفت قرارداد بستم، مشكلات مالي تازه داشت شروع مي‌شد اما قبل از آن هم مي‌دانستم كه نفت شرايط مالي خوبي ندارد. هرچه شرايط پيش رفت، احساس بهتري پيدا كردم و خوشحالم كه بچه‌هاي خوبي دور هم جمع شدند و هم‌تيمي‌هاي خوبي دارم. با خيلي از بچه‌ها كار كرده بودم و از هم شناخت داشتيم.


در ابتداي بازگشت‌ات به ايران قرار بود به تراكتور بروي اما حالا رو در روي تراكتور و مربي سابق‌ات قلعه‌نويي قرار گرفتي.
اميرخان هميشه به من لطف داشتند و پنجشنبه هفته قبل هم مقابل ايشان قرار گرفتم و با هم صحبت كرديم. من براي قلعه‌نويي احترام زيادي قائلم اما اين بازي براي من فوق‌العاده مهم است و بايد برنده شويم.


سجاد شهباززاده فصل آينده به استقلال مي‌رود يا تصميم ديگري براي زندگي‌اش دارد.
درباره آينده آن هم در فوتبال ايران نمي‌شود خيلي قطعي صحبت كرد. هنوز درباره آينده تصميم نگرفتم و تمام تمركزم ديدار مقابل تراكتور است.


هفته پيش مقابل تراكتور شكست خورديد؛ خواستيد دست‌تان رو نشود يا واقعا قدرت آنها بيشتر بود؟
انگيزه ما با تراكتوري‌ها در آن ديدار يكسان نبود. آنها به دنبال نايب‌قهرماني بودند اما نفت جايگاهش در جدول خيلي تغيير نمي‌كرد. روز فينال انگيزه هر دو تيم يكسان است و ما مي‌خواهيم برنده اين بازي باشيم.


پس مشكلات مالي را فراموش كردي؟
ما براي شكست تراكتور تمام مشكلات‌مان را فراموش كرديم و مي‌خواهيم براي همديگر به ميدان برويم. مشكلات مالي همواره در فوتبال ايران وجود داشته براي همين نمي‌خواهيم اين مشكلات ذهن‌ ما را بر هم بريزد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.