b_Newsاز شکل بازی استقلال راضی نیستم

روانخواه: تیم منصوریان باید جسورتر و جذاب‌تر بازی کند

تاریخ: 1396/02/22
زمان: 21: 54
نوع: خبر
هافبک سابق استقلال از عملکرد فنی این تیم راضی نیست اما معتقد است آبی‌پوشان تهرانی از کمترین موقعیت ممکن بهترین استفاده را می‌برند.

مینا مظاهری‌تبار/ امیدرضا روانخواه هافبک سابق استقلال از عملکرد فنی این تیم راضی نیست اما معتقد است آبی‌پوشان تهرانی از کمترین موقعیت ممکن بهترین استفاده را می‌برند و به گل می‌رسند اما برای موفقیت در مراحل بعدی لیگ قهرمانان آسیا باید کیفیت خودشان را بالاتر ببرند و از نظر تاکتیکی پیشرفت کنند تا بتوانند راهکارهای بیشتری برای رسیدن به گل ارایه کنند.

 

بازی استقلال و التعاون عربستان چطور بود؟
به نظرم استقلال روی روند بردی که افتاده خیلی‌خوب دارد نتیجه می‌گیرد. به جرات می‌توانم بگویم تیمی در آسیا نیست که مثل استقلال از موقعیت‌هایش بهترین استفاده و از حداقل فرصت‌ها بیشترین بهره را ببرد اما این تیم از نظر تاکتیکی باید برای فصل بعد و دور بعدی آسیا پیشرفت چشمگیری داشته باشد. استقلال مقابل التعاون خوب کار کرد و بازی پایاپای بود.

 

البته التعاون موقعیت‌های خیلی خوبی هم داشت که گل نشد. این‌طور نیست؟
بله، درخشش رحمتی در چند صحنه باعث شد تا استقلال در این بازی نتیجه بگیرد ضمن اینکه کیفیت کار کاوه رضایی چه در صحنه‌ای که پاس گل داد و چه صحنه‌ای که گل زد هم در این موفقیت تاثیر داشت یعنی استقلال از حداقل موقعیت‌هایی که داشت بهترین استفاده را کرد و بازی را برد.

 

از شکل بازی استقلال مقابل التعاون راضی بودید؟
اگر صادقانه بخواهم بگویم نه، راضی نبودم. منصوریان در تیمش این شرایط را دارد که جسورتر و جذاب‌تر بازی کند چون بازیکنان مورد نیاز برای این کار را دارد. استقلال امسال خیلی خوب بود اما یادمان نرود که با پرویز مظلومی در لیگ سوم شد و به فینال جام‌حذفی هم رسید اما امسال در لیگ قهرمان نشد و در حذفی هم نتوانست به فینال برسد و حذف شد. عملکرد استقلال در این فصل در مجموع خوب بود اما برای رسیدن به موفقیت کیفیت و عملکرد خیلی مهم است.

 

استقلال در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف العین امارات برود. چه تصوری از این بازی دارید؟
فکر می‌کنم دو تا از باکیفیت‌ترین تیم‌های غرب آسیا بهم خورده‌اند و حیف بود که دو تا تیم در این مرحله از مسابقات بهم خورند.

 

تقابل استقلال و العین را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
العین از آن تیم‌هایی است که بازیکنان باکیفیتی مثل عمر عبدالرحمن که بهترین بازیکن آسیاست را در اختیار دارد. فکر می‌کنم اگر عبدالرحمان کره‌ای یا ژاپنی بود الان در یکی از بهترین تیم‌های اروپایی بازی می‌کرد. العین تیم باکیفیتی دارد اما اگر بخواهیم مجموع کیفیت تاکتیکی و تیمی را حساب کنیم استقلال تیم بهتری است.

 

بازی مرحله حذفی رفت و برگشت است. فکر می‌کنید بازی در ایران برای استقلال مهم‌تر است یا امارات؟
فکر می‌کنم بازی در امارات برای استقلال مهم‌تر است که آنجا گل نخوریم. اگر در امارات گل نخوریم استقلال صعود می‌کند چون جو آزادی برای تیم‌های عربی سخت است و با فشار تماشاگران می‌توانیم نتیجه بگیریم. ما یک برگ برنده در آزادی داریم که تماشاگران هستند و باید از آن استفاده کنیم و برای اینکه تماشاگران در آزادی به دردمان بخورند باید در امارات نتیجه خوبی بگیریم یعنی اینکه یا گل نخوریم یا یک گل بزنیم.

 

در بازی‌های حذفی آسیا مهم‌ترین عامل برای نتیجه گرفتن تیم چه عاملی است؟
بازی‌های حذفی داخلی با بازی‌های حذفی آسیا فرق می‌کند چون تیم‌های خوب قاره به آن سطح می‌رسند و نمی‌شود در بازی رفت و برگشت این مرحله فلسفه بازی‌مان را عوض کنیم و اگر برای گل نخوردن و نباختن به زمین می‌رفتیم باید الان هم همان کار را بکنیم یعنی تیم‌ها با همان فلسفه‌ای که داشتند بازی می‌کنند چون بازیکنان می‌توانند در هر بازی با یک تاکتیک متفاوت و کیفیت بالا بازی کنند. مطمئنا در این مرحله تغییرات به ضرر تیم تمام می‌شود. من از همان شروع لیگ گفتم که استقلال باید به کیفیتی برسد که در آسیا موفق شود پس الان نمی‌شود تغییر تاکتیک و فلسفه داد. الان تا بازی رفت مرحله حذفی آسیا فرصت هست تا استقلال تیم را از لحاظ تاکتیکی به شرایط متفاوت‌تری برساند و نمی‌شود فقط روی بازی مستقیم و ارسال‌ها یا ضدحمله گل بزنیم و باید راهکارهای زیادی برای گلزنی داشته باشیم.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.