b_Newsمنشا و مهدی زوج وحشتناکی می‌شوند

نورمحمدی: پرسپولیس می‌تواند دنبال قهرمانی آسیا باشد

b_News این همه انتقاد از بیرانوند بی‌انصافی است/ این پرسپولیس آماده مقابل لخویا دچار مشکل نمی‌شود
تاریخ: 1396/02/22
زمان: 22: 21
نوع: خبر
مدافع سابق پرسپولیس معتقد است که این تیم پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد.

مهدی نوری / علیرضا نورمحمدی مدافع سابق پرسپولیس معتقد است که این تیم پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد چراکه اگر سرخپوشان تهرانی از سد لخویای قطر در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا بگذرد برای فصل بعد تیم تقویت خواهد شد و با توان بیشتری در آسیا بازی می‌کنند و می‌توانند قهرمانی در این رقابت‌های مهم را جشن بگیرند. البته از نظر او فعلا تمام تمرکز تیم باید روی بازی با لخویا باشد تا از این مرحله به سلامت بگذرند و بعد برای قهرمانی آسیا خیز بر دارند.

 

بازی پرسپولیس و الوحده امارات چطور بود؟
بازی فوق‌العاده خوبی بود و یکی از قشنگ‌ترین بازی‌های پرسپولیس بود. پرسپولیس در این دیدار هجومی و با برنامه کار کرد و خدا را شکر به هدفش هم رسید. از هت‌تریک مهدی هم خوشحالم و با این هت‌تریک مهدی آقای گل آسیا شد.

 

فکر می‌کردی الهلال و الریان هم در بازی همزمان گروه جوانمردانه بازی کنند؟
ما چند سال جلوی الهلال بازی کرده‌ایم و بازیکن و مربی خارجی دارند و همه آنها حرفه‌ای هستند و با مبلغ‌های بالا جذب شده‌اند و نمی‌شد فکر کرد که به الریان راه بدهند. الهلال تیم باقدمتی است و با مبالغ حرفه‌ای و تفکرات حرفه‌ای بسته شده و چنین کاری نمی‌کردند چون کسانی که در تیم‌های بزرگ بازی می‌کنند چنین کارهایی نمی‌کنند و اول به اعتبار خودشان فکر می‌کنند. شاید اگر چنین کاری می‌کردند پرسپولیس ضرر می‌کرد اما خود بازیکن بیشتر ضرر می‌کند چون کل آسیا بازی را می‌بیند پس بازیکن سعی می‌کند بهترین عملکرد را داشته باشد. الهلال اگر در گروه دوم می‌شد کار برای خودش هم سخت می‌شد اما خدا را شکر که بهترین اتفاق افتاد و پرسپولیس صعود کرد.

 

مهدی طارمی پس از پنالتی چیپی که زد انتقادات زیادی را به جان خرید اما مقابل الوحده امارات هت‌تریک کرد. فکر می‌کردی طارمی از این فشار خارج شود؟
با شناختی که از مهدی دارم اگر ضربه چیپی که زد 10 سانت پایین‌تر بود همه به‌به و چه‌چه می‌کردند. همین ضربه چیپ را مقابل النصر و جلوی 110هزار نفر در آزادی زد و همه از او تعریف کردند که چقدر جیگر داشت و چنین ضربه‌ای زد. مهدی بعد از آن ضربه چیپ مقابل الریان در لیگ برتر خودمان گل زد و نشان داد که شخصیت بزرگی دارد. به هر حال یکسری‌ها هم دشمن آدم هستند و انتقاد می‌کنند اما خدا به مهدی کمک کرد و آقای گل لیگ شد و در آسیا هم جزو تاثیرگذارترین بازیکنان است.

 

بیرانوند مقابل الوحده دو تا گل بد خورد و خیلی از او انتقاد می‌شود. در مورد شرایطی که بیرانوند این روزها دارد چه نظری دارید؟
علیرضا امسال برای پرسپولیس خیلی خوب کار کرد و در این چند ساله آماده بوده و عملکرد خوبی داشته است. شاید علیرضا به لحاظ روحی بهم ریخته بود و حاشیه‌های بعد از بازی با ذوب‌آهن تمرکزش را بهم ریخته بود وگرنه علیرضا کسی نبود که چنین اشتباهاتی بکند. نمی‌شود از بیرانوند انتقاد کرد چون در خیلی از بازی‌ها کار را درآورده و در همین بازی هم موقعیت‌های خوبی از بازیکنان الوحده گرفت اما بالاخره تیم گل هم می‌خورد و بی‌انصافی است که از علیرضا این‌طوری انتقاد شود. بالاخره بازیکن شاید یک روز بد باشد و روزش نباشد و نمی‌شود از زحمات او به راحتی گذشت.

 

پرسپولیس در مرحله حذفی با لخویای قطر بازی دارد. چه تصوری از این بازی دارید؟
پرسپولیس با این شرایطی که دارد لخویا نمی‌تواند برایش مشکلی به وجود بیاورد مگر اینکه کارهایی که همیشه عرب‌ها انجام می‌دهند برای ما مشکل‌ساز شود. با این تماشاگرانی که پرسپولیس دارد شرایط وحشتناکی در انتظار لخویاست. ما سه سال پیش اینجا با لخویا بازی کردیم و سه بر صفر هم بردیم و آنها می‌دانند که در آزادی کار سختی دارند. شاید در قطر گرمای هوا تیم را اذیت کند اما این پرسپولیس آماده دچار مشکل نمی‌شود.

 

مقابل لخویا بازی در تهران مهم‌تر است یا قطر؟
بازی رفت در تهران است و باید نتیجه خوبی بگیریم و با روحیه به قطر برویم. اگر نتیجه بازی نزدیک باشد تیم آنجا استرس می‌گیرد و گرمای هوای قطر هم هست. باید خیلی حرفه‌ای کار کنیم و اینجا با کمک هواداران‌مان نتیجه خوبی بگیریم. بازی رفت در تهران مهم‌تر است و باید نتیجه خوبی بگیریم تا پرسپولیس در قطر از نظر روحی راحت‌تر باشد.

 

پرسپولیس در حال حاضر پتانسیل قهرمانی آسیا را دارد؟
چون مراحل نهایی لیگ قهرمانان آسیا در فصل بعد برگزار می‌شود برانکو دنبال این است که یک تیم کامل ببندد و پرسپولیس می‌تواند دنبال قهرمانی آسیا باشد. همین الهلال بارها تا فینال آسیا رفته است و همه دیدند که فاصله ما با آنها خیلی کم بود و رفت و برگشت بازی دست پرسپولیس بود و موقعیت‌های زیادی هم داشتیم به خصوص در بازی برگشت که پرسپولیس می‌توانست برنده باشد. الهلال همیشه جزو چهار تیم آسیا بوده و فاصله کمی با آنها داریم. پس می‌توانیم به دنبال قهرمانی آسیا باشیم اما اول باید لخویا را ببریم و تمام تمرکزمان روی این بازی باشد. ان‌شاءا... لخویا را ببریم و تیم تقویت شود با یک برنامه کامل می‌توانیم دنبال قهرمانی آسیا باشیم.

 

پیوستن منشا و خلیل‌زاده به پرسپولیس را چطور می‌بینید؟
هر دو نفر جزو خوب‌های لیگ امسال بودند. منشا از گلزنان خوب لیگ است و شجاع هم همیشه در این چندساله جزو مدافعان خوب لیگ بوده است و برانکو شناخت خوبی از آنها دارد و صد درصد در تفکرات برانکو جا دارند که خیلی‌زود جذب شده‌اند. برانکو اگر دودل بود این‌قدر زود برای جذب آنها اقدام نمی‌کرد.

 

منشا زوج خوبی برای طارمی می‌شود؟
صد درصد، منشا مهاجم توانمندی است. هرچند شرایط پرسپولیس با بقیه تیم‌ها فرق می‌کند اما با شناختی که از او داریم و جلوی او بازی کرده‌ایم، منشا بازیکن حرفه‌ای است و اگر کنار مهدی باشد زوج وحشتناکی می‌شوند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.