b_Newsعلت سكوت مرفاوي و دستيارانش

خواست مدير از سرمربي تيمش: فعلا حرف نزن!

تاریخ: 1396/02/22
زمان: 23: 58
نوع: خبر
چند روز قبل از برگزاري هفته پاياني ليگ برتر (هفته سي‌ام) كه با حساسيت بالاي برخي بازي‌ها همراه شده بود يكي از دستياران صمد مرفاوي خبر از افشاگري سرمربي تيم بابت شرايطي كه در صبا با آنها درگير...

ايليا اشكاني / چند روز قبل از برگزاري هفته پاياني ليگ برتر (هفته سي‌ام) كه با حساسيت بالاي برخي بازي‌ها مانند سياه‌جامگان و پرسپوليس و همچنين صبا و استقلال خوزستان همراه شده بود يكي از دستياران صمد مرفاوي در صحبت‌هاي خودماني و به دور از چشم برخي از اعضاي تيم خبر از افشاگري سرمربي تيم بابت شرايطي كه در صبا با آنها درگير بود، داد. شرايطي كه باعث شد كار صبا به روز پاياني بكشد. روز آخري كه از حساسيت بالا برخوردار بود و طوري بود كه تركش‌هاي آن گريبان بازي سايپا و ماشين‌سازي را هم گرفته و پيش‌بيني مي‌شد شايد دو تيم صبا و سياه‌جامگان مانده و سايپا دومين سقوط كرده به ليگ يك در كنار ماشين‌سازي كه از چند هفته جلوتر سقوط كرده بود لقب بگيرد كه چنين نشد و گل دقيقه پاياني خودروسازان باعث شد فركي روي نيمكت نفس راحتي را كشيده و با سوت پايان بازي در آغوش اصغر حاجيلو فرو رفته و در گوش او زمزمه كند كه بالاخره اين ماراتن لعنتي تمام شد.

از سق زدن نان بربري تا نوشدارو بعد از مرگ سهراب
اما صحبت از افشاگري يكي از عوامل اجرايي تيم صبا در پايان ليگ و افتادن احتمالي تيم به ليگ يك بود. صحبت‌هايي كه حرف دل صمد مرفاوي بود هرچند خود او هم اشتباهاتي داشت كه اعتبار خود را براي دومين بار بعد از سقوط پيكان قرباني صبا كرد. اولين مورد مطرح شده بسته شدن تيم و جذب بازيكن بدون نظارت آقاي سرمربي بود. مرفاوي در حالي براي هدايت تيم قرارداد بست كه خبر رسيد ابتدا بازيكنان مورد نظر را جذب و تيم آماده حضور در ليگ است. آقاي دستيار اشاره داشت كجاي دنيا اول بازيكن گرفته و بعد سراغ سرمربي مي‌روند. تيمي كه با شروع ليگ نشان داد ايراد و كاستي زياد دارد و بابت همين در همان نيم‌فصل اول بيشترين امتيازات را از دست دادند. امتيازاتي كه تنها يك سه امتياز آن در پايان كار نقش آب براي ماهي در خاك افتاده را پيدا كرد كه مي‌توانست صبا را در ليگ نگه دارد. اما مورد بعد بي‌پولي تيم بود كه به خاطر همين نتوانستند در مواقع ضروري بازيكنان را با پرداخت پاداش يا دادن درصدي از قراردادهايشان شارژ روحي و رواني نموده تا شايد به اين بهانه بر كمبودها غلبه و چند امتياز حياتي براي تيم مرفاوي بگيرند. تنها مورد شارژ و تشويق بازيكنان همين هفته آخر بود كه كشوري مديرعامل تيم با كوبيدن به اين در و آن در توانست شب قبل از بازي با استقلال خوزستان پاداش برد نفت و درصد كمي از قراردادها را به حساب بازيكنان واريز كند تا شايد در بازي آخر شق‌القمر كنند كه خيلي دير بود و حالت نوشدارو بعد از مرگ سهراب پيدا كرد.
بي‌پولي صبا در ليگ امسال كار را به جايي رسانده بود كه آقاي سرپرست تنها براي نان بربري و گوجه و پنير پول مي‌داد كه بعد از شش ماه سق زدن بربري صداي همه درآمد كه چرا هيچ‌ تنوعي در چاشت بعد از تمرين ديده نشده و براي نمونه يك بار شيريني نمي‌دهند تا ذائقه بازيكني كه تمرين كرده مزه ديگري را تجربه كند و حتي شنيده شد تداركارتچي تيم براي جور كردن همان نان و پنير هم رقمي نزديك به صد و سي هزار تومان از جيب هزينه كرده است.

 

آفتي به نام حياي مرفاوي
آنهايي كه با صمد مرفاوي همبازي بودند و بعد از آن مربيگري و رفاقت كرده‌اند به صراحت اشاره دارند كه صمد اهل دروغ و سياه‌بازي نيست. او اخلاقش طوري است كه اگر حقش را هم دير بدهند از سنگ صدا درآمده و از صمد صدايي در نمي‌آيد. نمونه‌اش همين طلبي است كه چند سالي مي‌شود از استقلال دارد و به خاطر هواداران و شرايط تيمي كه يك زماني براي آن گلزني مي‌كرد شكايت نكرده و منتظر است مديران باشگاه سابقش يك روزي آن را بدهند. البته اين يك طرف اخلاق اوست و در آن روي سكه اگر روزي روبه‌روي رسانه‌ها بنشيند نمي‌تواند دروغ بگويد و به همه‌چيز اشاره مي‌كند. جالب اينجاست همين ماخوذ به حيا بودن باعث شد عذر محسن فروزان و كيوان امرايي كه يك روز قبل از بازي حساس با استقلال خوزستان در رختكن درگير شدند را نخواهد و نگهشان دارد. كاري كه زنده‌ياد حجازي در فينال آسيا در تهران برابر تيم جوبيلوايواتاي ژاپن نكرد و براي تاكيد بر اصولش پرويز برومند را نيمكت‌نشين و يحيوي را به جاي او بازي داد. با اين حال صبايي‌ها بازي را واگذار كرده و سقوط كردند تا كشوري‌فر مديرعامل تيم با تنظيم شكايت‌نامه و پيوست مدارك به آن و تاييديه نمايندگان قم در مجلس شوراي اسلامي به دنبال حق از دست رفته باشد و بخواهد از مرفاوي كه فعلا تا پايان كار پيگيري حق خود با هيچ رسانه‌اي صحبت نكند. صحبت‌هايي كه برخي از آنها حالت خودزني دارد و بابت همين صمد و دستيارانش در دسترس نيستند تا بعداً چه شود؟!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.