b_Newsاستقلال بالاتر از پرسپولیس بهترین تیم ایرانی در مرحله گروهی

آبی‌ها لیگ را در آسیا جبران کردند

تاریخ: 1396/02/21
زمان: 17: 29
نوع: گزارش
استقلال در نیم فصل دوم اوج گرفت و توانست با جا گذاشتن تراکتورسازی تبریز به نایب قهرمانی لیگ شانزدهم برسد‌.

مهدی اسماعیل پور /  استقلال در نیم فصل دوم اوج گرفت و توانست با جا گذاشتن تراکتورسازی تبریز به نایب قهرمانی لیگ شانزدهم برسد‌. درخشش آبی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا هم ادامه داشت‌. علیرضا منصوریان و شاگردانش بهترین عملکرد را بین 4 نماینده کشورمان در آسیا داشتند و بالاتر از پرسپولیس و استقلال خوزستان قهرمان لیگ‌هاي پانزدهم و شانزدهم و ذوب‌آهن قهرمان جام جذفی لیگ پانزدهم، عنوان بهترین تیم  ایرانی را به خودشان اختصاص دادند.


بیشترین برد در کارنامه آبی‌ها  
استقلال تنها تیم ایرانی بود که توانست در نصف بازی هایش در مرحله گروهی برنده از میدان خارج شود‌. آبی‌ها برابر التعاون (رفت و برگشت) و لوکوموتیو به پبروزی رسیدند تا بالاتر از دیگر نمایندگان ایران که هرکدام دو برد را تجربه کردند قرار بگیرند‌. استقلال در سه بازی دیگر دو تساوی (برابر لکوموتیو و الاهلی امارات) و یک شکست ( مقابل الاهلی امارات) را تجربه کرد.


بهترین خط حمله برای استقلال
استقلال میان چهار نماینده ایران عنوان بهترین خط حمله را هم از آن خودش کرد‌. 10 گل در شش بازی یعنی میانگین  6/1 گل زده در هر مسابقه باعث شده تا شاگردان منصوریان از پرسپولیس هم که 9 گل در مرحله گروهی به ثمر رسانده بالاتر و بهتر  باشند‌. کاوه رضایی(4 گل)، لئوناردو پادوانی، امید ابراهیمی ، محسن کریمی‌، علی قربانی، فرشید اسماعیلی و جابر انصاری زننده 10 گل استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هستند‌. کاوه دو گل کمتر از مهدی طارمی زده و با چهار گل در تعقیب مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس است.

 

بهتر از بهترین خط دفاع لیگ!
استقلال در کنار بهترین خط حمله ، عنوان بهترین خط دفاع را هم در اختیار دارد‌. در لیگ برتر خط دفاع آبی‌ها به لحاظ آماری پایین تر از پرسپولیس و تراکتور سازی و سوم لیگ برتر است‌. اما در لیگ قهرمانان آسیا خط دفاع تیم منصوریان با پنج گل خورده یعنی میانگین 8/0گل خورده در هر بازی به صورت مشترک با استقلال خوزستان بهترین خط دفاع را در اختیار دارد‌. پرسپولیس در شش بازی آسیایی مانند ذوب‌آهن  9 گل ذریافت کرد و از این لحاظ بدترین عملکرد را داشت.این در شرایطی است که آنها در لیگ برتر شانزدهم بهترین خط دفاع را داشتند.

 

1.8 گل زده در هر بازی
سرانجام 2 آیتم دیگری که استقلال را در صدر گروه نمایندگان ایران در آسیا نگه می‌دارد داشتن بهترین تفاضل (5+) و بیشترین امتیاز است‌. منصوریان و شاگردانش از شش بازی 11 امتیاز کسب کردند تا با میانگین 1.8 گل زده در هر بازی بالاتر از پرسپولیس 9امتیازی و تفاضل 1+ ، استقلال خوزستان 9امتیازی با تفاضل 1+ و ذوب‌آهن هفت امتیازی با تفاضل 3- با اقتدار در صدر این گروه چهار تیمی قرار بگیرد‌. آبی‌ها تنها نماینده ایران بودند که امتیاز‌هاي‌شان دو رقمی شد‌.  


در آسیا هم ترک عادت نکردند
استقلال در لیگ شانزدهم یک عادت جالب داشت‌. آنها غیر از داربی رفت در سایر بازی‌ها در هر مسابقه حداقل یک گل به ثمر رساندند‌. آبی‌ها در لیگ قهرمانان هم ترک عادت نکردند و در هر شش بازی حتی آنهایی که بازنده شدند یا مساوی کردند هم  دروازه رقبا را حداقل یکبار بار گشودند‌. تنها استقلال خوزستان بود که مانند هم نام تهرانی‌اش در هر مسابقه دست کم یک گل به ثمر رساند‌.  


رحمتی بهترین دروازه‌بان ایرانی در مرحله گروهی
مهدی رحمتی در دو بازی یعنی یک سوم مسابقات استقلال توانست کلین شیت کند و دروازه استقلال را بسته نگه دارد‌. عملکرد و تعداد کلین شیت‌هاي علیرضا بیرانوند و  وحید شیخ ویسی هم  مانند کاپیتان استقلال است اما با توجه به این که رحمتی گل‌هاي کمتری دریافت کرده بهترین دروازه‌بان ایرانی لیگ قهرمانان تا اینجای بازی‌ها محسوب می‌شود‌. رشید مظاهری هم با یک کلین‌شیت و دریافت 9 گل بعد از بیرانوند چهارمین نفر است و بدترین عملکرد را داشت.


فقط در دو آیتم کم آوردند
استقلال فقط در دو آیتم از دیگر نمایندگان ایران پایین تر است‌. استقلال دو تساوی دارد  اما ذوب‌آهن با يك تساوی کمترین تساوی را میان نمایندگان ایرانی کسب کرده است‌. مورد بعدی هم  آقای گلی است‌. مهدی طارمی با شش گل زده آقای گل است و کاوه رضایی با چهار گل در تعقیب او است‌.    
    

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.