b_Newsقهرمانی مقتدرانه کشتی فرنگی ایران در آسیا

تحفه هند!

تاریخ: 1396/02/22
زمان: 17: 15
نوع: گزارش
حالا اشکانی و شاگردان فرنگی کارش انگیزه بیشتری پیدا کرده اند تا برای بازی های همبستگی کشورهای اسلامی که قرار است به زودی در کشور آذربایجان برگزار شود هم، به موفقیت دست پیدا کنند.

حمیدرضا درخشان/ به نظر می رسد که روزهای روشن دوباره برای کشتی فرنگی ایران از راه رسیده است.چرا که تیم ملی کشتی فرنگی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا که از صبح پنجشنبه در هند برگزار شده بود، به مقام قهرمانی رسید.

این قهرمانی در حالی به دست آمد که تیم ملی در مسابقات جهانی 2016 و در اوزان غیر المپیکی نتوانسته بود به توفیقی دست پیدا کند و در جام جهانی 2017 که در روزهای پایانی سال 95 در آبادان برگزار شد، به مقام سوم دست یافت اما این بار مقام قهرمانی آسیا را با نسل جدیدی از فرنگی کاران به دست آورد تا علی اشکانی سرمربی جوان این تیم به اولین قهرمانی خود با تیم ملی کشتی فرنگی دست پیدا کند و با چهار مدال طلا، یک نقره، دو برنز و کسب 69 امتیاز به کار خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا پایان دهد. حالا اشکانی و شاگردان فرنگی کارش انگیزه بیشتری پیدا کرده اند تا برای بازی های همبستگی کشورهای اسلامی که قرار است به زودی در کشور آذربایجان برگزار شود هم، به موفقیت دست پیدا کنند. گفتنی است تیم ملی کشتی آزاد نیز از امروز رقابت های خود را در مسابقات قهرمانی آسیا آغاز می کند.

 

برنز سامان
در 59 كيلوگرم سامان عبدولي که در نيمه نهايي مقابل كنجيرو فوميتا از ژاپن شكست خورده بود، در ديدار رده بندي كالي سليمانوف از قرقيزستان را با نتيجه پنج بر دو شكست داد و صاحب مدال برنز شد.

 

برنز با ضربه فنی
در 66 كيلوگرم، علي ارسلان که برای نخستین بار حضور در رده سنی بزرگسالان را تجربه می‌کرد، در نیمه نهایی مقابل سانگ هون اوه از کره جنوبی 9 بر پنج مغلوب شد اما در رده بندی المورات تاسمرادف دارنده مدال برنز المپیک و جهان را با نتيجه 11 بر يك ضربه فني کرد و صاحب مدال برنز شد.

 

بیابانگرد به طلا نرسید
در 71 كيلوگرم، افشين بيابانگرد کشتی گیر باتجربه کشورمان در ديدار پاياني مقابل تاكشي ايزومي از ژاپن با نتيجه 2 بر يك شكست خورد و به مدال نقره رسيد.

 

پشتام ناکام شد
در 75 کیلوگرم، پژمان پشتام در اولین حضور در رقابت های قهرمانی آسیا، در دور دوم مقابل بین یانگ از چین با نتیجه 2 بر 2 باخت و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف قزاقستانی، پشتام از دور مسابقات کنار رفت.

 

تکرار طلا
در 80 كيلوگرم، رامين طاهري دارنده مدال طلای آسیا طاهری در دیدار نهایی و در مصاف با جیون هونگ کیم از کره جنوبی با نتيجه سه بر يك به پيروزي رسيد و صاحب مدال طلا شد.

 

طلای نوری
در 85 کیلوگرم، حسین نوری برای کسب عنوان قهرمانی به مصاف آتسوشی ماتسوموتو، دارنده مدال نقره 2015 آسیا از ژاپن رفت که با نتیجه چهار بر دو به برتری دست یافت و مدال طلا را بر گردن آویخت.

 

طلا در اولین حضور
در 98 كيلوگرم، سيد مصطفي صالحي زاده که نخستین حضورش در رده سنی بزرگسالان را تجربه می‌کرد، در دیدار نهایی با نتيجه 14 بر چهار سئون گیون کیم از کره جنوبی را شكست داد و به عنوان قهرماني رسيد.

 

قهرمانی در سنگین وزن
در 130 كيلوگرم بهنام مهدي زاده دارنده مدال طلای آسیا در دیدار پایانی با دامیر کاظم بایف از قزاقستان مبارزه كرد و در پايان با نتيجه سه بر يك از سد اين كشتي گير گذشت و صاحب مدال طلا شد.

 

رده بندی تیمی
در رده بندی تیمی، ایران با  69 امتیاز به مقام قهرمانی رسید و قزاقستان با 59 امتیاز، کره جنوبی با 59 امتیاز، ژاپن با 51 امتیاز، چین با 50 امتیاز، ازبکستان با 43 امتیاز و هند با  38 امتیاز در رتبه های دوم تا هفتم قرار گرفتند.