b_Newsباتمام مشکلات و عدم حمایت باشگاه از تیم

مبعلی: قهرمانی جام حذفی برای علی دایی به نوعی اعاده حیثیت بود

b_News کسی در باشگاه نبود که از او ناراحت باشم/ علی‌آقا دستش از همه چیز کوتاه بود و خیلی حرص می‌خورد
تاریخ: 1396/02/23
زمان: 11: 48
نوع: خبر
نفت تهران در لیگ شانزدهم حرفه‌ای مشکلات زیادی داشت و در ماه‌های اخیر این مشکلات به اوج خودش رسید.


مهدی نوری / نفت تهران در لیگ شانزدهم حرفه‌ای مشکلات زیادی داشت و در ماه‌های اخیر این مشکلات به اوج خودش رسید. ایمان مبعلی هافبک باتجربه نفت تهران مدعی شد که حضور علی دایی برای تحمل این مشکلات خیلی تاثیر داشته و بچه‌ها به خاطر دایی مشکلات را تحمل کردند ضمن اینکه از روزی که به فینال جام حذفی راه یافتند تنها انگیزه‌شان قهرمانی بود و در نهایت هم به این مقام دست یافتند و آسیایی شدند.


فینال جام حذفی را بردید و قهرمان شدید. در مورد این قهرمانی صحبت می‌کنید؟
قبل از هر چیزی از همه تماشاگران خوزستانی که برای این بازی به استادیوم آمدند و ما را تشویق و حمایت کردند ممنون هستم. تماشاگرانی که از آبادان و خرمشهر و تمام شهرهای خوزستان آمده بودند و ما را تشویق می‌کردند. من مصدوم بودم و بازی را از جایگاه می‌دیدم و کاملا متوجه بودم که مردم برای تیم ما سنگ‌تمام گذاشتند. با مشکلات زیادی که در طول فصل داشتیم و احترامی که برای تیم تراکتورسازی قائل هستم اما در این مدت سختی‌های زیادی کشیدیم و خدا این قهرمانی را به ما داد. بچه‌های ما در این بازی بیشتر از قبل تلاش کردند و مزد زحمات‌شان را با قهرمانی در جام حذفی گرفتند.


تراکتورسازی را در این بازی چطور تیمی دیدید؟
تراکتور روز خوبش نبود. البته زمین بازی و شرایط مسابقه و استرس بالا باعث شد هر دو تا تیم نتوانند خوب بازی کنند اما تلاش بیشتر ما باعث شد قهرمان شویم. پنالتی تراکتورسازی هم گل نشد و ما خوش‌شانس‌تر بودیم و بردیم و قهرمان شدیم.


فکر می‌کردید با تمام مشکلاتی که دارید و در چند ماه اخیر هم به اوج خودش رسیده بود قهرمان جام حذفی شوید؟
از روزی که به فینال جام حذفی صعود کردیم تنها چیزی که به بچه‌های ما انگیزه می‌داد تا مشکلات را تحمل کنند قهرمانی جام حذفی بود. ما انگیزه بالایی داشتیم و خوب هم کار کردیم و می‌دانستیم که در این فینال می‌توانیم قهرمان شویم.


علی دایی در این بازی محروم بود و از جایگاه ویژه بازی را می‌دید. عدم حضور علی دایی کنار خط چقدر روی تیم شما تاثیر گذاشته بود؟
همیشه نبودن مربی کنار زمین خیلی تاثیر‌گذار است به خصوص اگر آن مربی علی آقا باشد. بودن علی آقا کنار خط خیلی می‌توانست به تیم ما کمک کند و تاثیر زیادی داشت اما محمد آقای دایی با انگیزه و تعصب و تلاش زیاد سعی کرد جای علی‌آقا را در این بازی مهم و حساس پر کند که موفق هم بود چون تیم ما برد و قهرمان جام حذفی شد.


علی دایی در جایگاه چقدر حرص می‌خورد.
به هر حال سخت است. وقتی کنار زمین باشی راحت‌تر هستی چون با دستیارانت صحبت می‌کنی و کمک می‌گیری اما علی آقا در این بازی از نیمکت دور بود و دستش از همه‌چیز کوتاه بود و خیلی سخت بود.


باتوجه به اینکه باشگاه در چند ماه اخیر از تیم حمایت نمی‌کرد انگار این قهرمانی برای خود علی دایی به نوعی اعاده حیثیت بود. این‌طور نیست؟
بله، اگر هر کسی غیر از علی آقا بود کار سخت می‌شد. باتوجه به این همه مشکلات و حتی نداشتن زمین تمرین اما بچه‌ها و علی‌آقا خیلی تلاش کردند تا قهرمان جام حذفی بشویم. بودن علی‌آقا به بچه‌ها خیلی انگیزه می‌داد و تمام مشکلات را تحمل می‌کردیم.


خودت به دلیل مصدومیت بازی را از دست دادی. دیدن فینال جام حذفی از جایگاه استادیوم خرمشهر چه حس و حالی داشت؟
خیلی سخت بود. واقعا وقتی در زمین نیستی و از روی سکو بازی را می‌بینی خیلی سخت است اما خدا را شکر توانستیم ببریم و قهرمان شویم.


به دلیل عدم حمایت مسوولان باشگاه از تیم شما در ماه‌های اخیر از آنها دلخور هستی؟
ما باشگاهی به معنی واقعی نداریم و هنوز مشخص نیست چه کسی در راس باشگاه است و چه کسی برای این تیم تصمیم می‌گیرد به خاطر همین از کسی ناراحت نیستم چون اصلا کسی در باشگاه نبوده که از او ناراحت باشم. واقعا نمی‌دانیم طرف حساب ما در این باشگاه چه کسی است و چه کسی باید جوابگوی بچه‌ها باشد.


نفت تهران با این قهرمانی آسیایی شد. الان باید چکار کرد و مسوولان باید چه رویکردی نسبت به این تیم داشته باشند؟
نمی‌دانم قرار است چکار کنند و ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد. امیدوارم هر کسی که تیم را می‌گیرد مثل دو سال قبل نباشد چون الان شرایط عوض شده و تیم آسیایی شده و همه‌چیز فرق می‌کند. نقطه عطف قهرمانی ما در جام حذفی همین است یعنی بچه‌هایی که قرارداد دارند باید شرایط خوبی برای‌ آنها رقم بخورد چون بچه‌های ما خیلی سختی کشیدند و خیلی مشکل داشتیم. ما 70 تا 75درصد از پول فصل قبل و 60درصد هم از پول امسال را طلب داریم و باید یک فکر اساسی برای این باشگاه بشود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.