b_Newsبازگشت نوستالژیک آقای گل جهان

دایی و دوباره نارنجی‌پوشان!

تاریخ: 1396/02/23
زمان: 11: 55
نوع: گزارش
نفت دایی در ورزشگاه اروندکنار خرمشهر با پیروزی یک بر صفر مقابل تراکتورسازی، برای سومین بار در تاریخ مربیگری‌اش به مقام قهرمانی در این رقابت‌ها رسید.

آرمان صالحی / نفت دایی در ورزشگاه اروندکنار خرمشهر با پیروزی یک بر صفر مقابل تراکتورسازی، برای سومین بار در تاریخ مربیگری‌اش به مقام قهرمانی در این رقابت‌ها رسید. این عملکرد دایی موجب شد باشگاه سایپا که خاطره خوشی در همکاری با او دارد، دوباره سراغ این مربی بیاید و برای هدایت نارنجی پوشان در فصل آینده با آقای گل فوتبال جهان وارد مذاکره شود و به نظر می‌رسد که این مذاکرات نهایی شده و دو طرف به توافق رسیده‌اند.
علی دایی بعد از جام جهانی 2006 آلمان و اتفاقاتی که در آن بازی‌ها افتاد با وجود اینکه تصور می‌شد از فوتبال خداحافظی کند به تیم سایپا پیوست. هدایت سایپا را در لیگ ششم، ورنر لورانت آلمانی بر عهده داشت.  بعد از اینکه لورانت در هفته پنجم رقابت‌ها اخراج شد دایی جایگزین او شد تا به عنوان مربی-بازیکن کار خود را در این تیم ادامه دهد.
او موفق شد در لیگ ششم با سایپا به مقام قهرمانی برسد تا اولین و تنها مربی-بازیکنی باشد که در لیگ برتر قهرمان شده است. قهرمانی سایپا در لیگ ششم حرف‌و‌حدیث‌هایی را هم به همراه داشت. در بازی استقلال اهواز کمک ‌داور گل سالم این تیم را تشخیص نداد تا شاگردان فیروز کریمی دو امتیاز حساس و قهرمانی لیگ را از دست بدهند.
دایی در فصل اول حضور خود در سایپا کارنامه‌ای پذیرفتنی داشت. نارنجی پوشان در لیگ ششم با هدایت دایی کمترین باخت را در بین تیم‌های لیگ برتری داشتند و با 45 گل زده بعد از پرسپولیس دومین خط حمله برتر لیگ را از آنِ خود کردند. دایی بعد از سایپا در تیم ملی، باشگاه‌های پرسپولیس (2 بار)، راه‌آهن، صبای قم و در فصل اخیر نفت تهران سرمربیگری کرده است.
آقای گل جهان طی این سال‌ها دو قهرمانی به همراه سرخپوشان و یک قهرمانی با نفتی‌ها در جام حذفی به دست آورد. آخرین باری که علی دایی جام گرفت در سال 90 روی نیمکت پرسپولیس بود که در رقابت‌های جام حذفی به موفقیت رسید و عنوان قهرمانی را به دست آورد.
دایی در فصل اخیر با وجود بی‌پولی در باشگاه نفت و مشکلات مالی فراوان توانست به فینال جام حذفی راه پیدا کند. علی دایی در نفت لیگ شانزدهم با مشکلات بسیار عدیده‌ای روبه‌رو شد. بدقولی مالی باشگاه، اعتصاب بازیکنان و عدم حمایت مالکیت بخش خصوصی باعث شد تا او ساز جدایی در پایان فصل را کوک کند.
تیمی که در آخرین روزهای نقل و انتقالاتی به دایی سپرده شد و این مربی با هر سختی بود بازیکنان را دور هم جمع کرد، استارت زد و تا میانه‌های نیم فصل دوم مدعی کسب سهمیه آسیا هم بود اما مشکلات امان آنها را برید.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.