b_Newsکادرفنی فعلی هیچ کسی را نیاورده و شق القمر نکرده

رسول جزینی: اگر واقعا هر کدام از کاندیداها این همه تخلف دارند، ما به کدامیک اعتماد کنیم؟

b_News دوره ای که خیلی ها دنبال سهم خواهی از انقلاب بودند 3 بار مقابل اسراییل کشتی نگرفتم
تاریخ: 1396/02/23
زمان: 21: 23
نوع: گفتگو
رسول جزینی می گوید که ناراحت از دست دادن جایگاهش در شورای شهر اصفهان نیست، چون از این نمد کلاهی برای خودش نساخته است!

حامد جیرودی/ این روزها هر چه به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا نزدیک تر می شویم، بحث های انتخاباتی در کشور داغ تر می شود. یکی از چهره های ورزشی که در دوره چهارم شورای شهر اصفهان حضور داشت، رسول جزینی مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی است که نام صلاحیت او برای حضور در انتخابات پنجمین دوره این شورا احراز نشده است. جزینی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که اتهاماتی به او زده شده که هیچ کدام صحت ندارد. با این حال، او می گوید که ناراحت از دست دادن جایگاهش در شورای شهر اصفهان نیست، چون از این نمد کلاهی برای خودش نساخته است!

سلام آقای جزینی.
سلام. حتما شما هم می خواهید بدانید چرا رد صلاحیت شده ام!

 

بله یکی از سوالات اصلی ما در همین رابطه است!
به هر حال این تصمیمی است که توسط مراجع نظارتی گرفته شده است.

 

اما مگر شما در دوره چهارم شورای شهر اصفهان که هنوز هم تمام نشده، فعالیت نداشتید؟
چرا. این موضوع برای خود من هم جای تعجب دارد. چطور من در دوره قبل با عبور از فیلترهای مختلف تایید صلاحیت گرفته ام و چهار سال هم فعالیت داشته ام اما حالا رد صلاحیت شده ام!

 

دلیل این رد صلاحیت چه بوده است؟
دلایلی که هیچ سند و مدرکی برای آن نیست. مثل این که در هوا آفتابی بگویید چرا هوا ابری است؟!متاسفانه در این مدت خیلی اتهامات زده شد اما من دغدغه ای ندارم و نگران نیستم چرا که کسی که از این نمد، برای خودش کلاهی ساخته باید بسوزد. من از زمان کودکی در کنار مردم پابرهنه بوده ام و محرومیت های آن ها را چشیده ام و تنها هدفم این بود که بتوانم خدمتی به این مناطق بکنم. من اصراری هم نداشتم که در دوره پنجم باشم و فقط به خاطر این مردم بود که آمدم. حالا هم آن ها و هم گروه های چپی و راستی از این که این اتفاق درباره من افتاده ناراحت هستند و ابراز تاسف کرده اند.

 

ورزشکاران مطرح اصفهانی مانند الهه منصوریان و سهراب مرادی هم از شما حمایت کرده اند.
این دوستان که به من لطف داشته اند. آن ها به صورت خودجوش از من حمایت کرده اند اما در رد صلاحیت من تصمیم گیری های سیاسی بوده است. با این حال از نظر من مشکلی نیست و فقط ناراحت کسانی هستم که دل به خدمت من بسته بودند.

 

این اتفاق برای انتخابات شورای شهر تهران هم افتاد و ورزشکارانی مانند علیرضا دبیر، حسین رضازاده و عباس جدیدی رد صلاحیت شدند اما بعد از مدتی صلاحیت آن ها تایید شد!
من نمی دانم دلایل رد صلاحیت یا تایید این دوستان چه بوده است اما یکی از دلایلی که برای رد صلاحیت من آورده اند و به هیچ عنوان درست نیست، عدم التزام به ولایت فقیه است! در آن دوره که خیلی ها به دنبال سهم خواهی خودشان از انقلاب بودند و در برهه ای که مدال گرفتن یا نگرفتن در زندگی ورزشی من بسیار مهم بود، من سه بار مقابل نماینده اسراییل کشتی نگرفتم آن هم در حالی که چه سختی ها و تمرینات پرفشاری را پشت سر گذاشته بودم. این کاری هم که کردم بر حسب وظیفه و تمکین من از امر ولایت بوده است که رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد و ما کشوری به نام اسراییل نداریم. در این شرایط، تومار ورزشی من جمع شد. البته ناراحت هم نیستم چون همان سه بار کشتی نگرفتن برای من افتخار بزرگی است و دلیلی بر ولایتمداری من است اما برایم سخت است که عده ای کوته بین این کونه اتهام ها را به من بزنند! متاسفانه عده ای فقط با رفتارهای پوپولیستی و عوام فریبانه می خواهند خودشان را جور دیگری نشان دهند و بقیه را تخریب کنند.

 

با هادی ساعی که صحبت می کردیم، می گفت بداخلاقی های سیاسی زیادی در شورای شهر صورت می گیرد!
بله واقعا این بداخلاقی ها به شورای شهر اصفهان هم سرایت کرده است. حرف حق زدن تاوان دارد و با من هم این طور برخورد شد. البته من تاوان نداده ام و فقط همان طور که گفتم ناراحت کسانی هستم که بعد از خدا دل به کمک ما بسته بودند.

 

ساعی معتقد است که مردم به ورزشکاران اعتماد بیشتری دارند تا چهره های سیاسی!
دقیقا همین طور است. آدم های سیاسی منافه شان به گروه ها و احزاب سیاسی که در آن فعالیت دارند، گره خورده است. البته همان طور که گفتم من از این تصمیم ناراحت نیستم و حالا با فراغ بال بیشتری می توانم به زندگی ام برسم اما فقط امیدوارم که ما خلیفه کشی را باب نکنیم!

 

علیرضا دبیر می گفت در سیاست دنبال جوانمردی و رفتار پهلوانی نباشید.
بله. در سیاست افراد همیشه لب شان خندان است و تو را تمجید می کنند و تو را پهلوان می خوانند اما پشت سرت گزارش هایی را می نویسند و از پشت خنجر می زنند! رفتار پهلوانی و اخلاق، حلقه مفقوده ای در سیاست است در حالی که ما باید به فکر پابرهنه ها باشیم که قول فرمایش حضرت امام (ره) صاحبان اصلی مملکت هستند.

 

مناظره های انتخابات ریاست جمهوری را چطور دیده اید؟
من برای این مناظره ها متاسفم! ما به جای این که توانایی های خودمان را بیان کنیم، مدام همدیگر را تخریب می کنیم. این شش نفر تبلور همان دو هزار نفری هستند که برای ریاست جمهوری کاندیدا شده بودند اما اگر واقعا هر کدام از این ها این همه تخلف دارند، ما به کدامیک از آن ها می توانیم اعتماد کنیم؟

 

کاندیدای مورد نظر شما چه کسی است؟
می شود نگویم! من کاندیدای اصلح را هنوز انتخاب نکرده ام اما نظرم این است که هر کسی در اجراست که غلط اش معلوم می شود. باید دید که کشور در چه شرایطی بوده است. آن ها که مدام آقای روحانی را تخریب می کنند، اشتباه بزرگی را انجام می دهند. چه بسا که کشور شرایط بهتری هم بتواند داشته باشد.

 

کمی هم به ورزش برگردیم. تیم ملی کشتی فرنگی قهرمان آسیا شد. در این خصوص چه نظری دارید؟
قهرمانی آسیا مانند قهرمانی در یک تورنمنت کشتی در کشور خودمان است! ما باید تمام فکر و ذکرمان المپیک 2020 باشد. البته مسابقات جهانی هم مهم است اما اولویت اول المپیک است. ما این چهار طلایی که در آسیا به دست آوردیم را باید بتوانیم در دنیا فتح کنیم. وگرنه سکوی آسیا که همیشه برای ما بوده است.

 

اما موفقیت این تیم با نفرات جوان امیدوار کننده است. این طور نیست؟
من خیلی متاسفم که سیاست در ورزش هم ورود کرده است. این کشتی گیران همه رشد پیدا کرده زورخانه ها و دست پرورده محمد بنا هستند. ما نباید مانند بنی اسراییل تفسیر به رای داشته باشیم و هر جا به نفع خودمان باشد را بگوییم و از لااله الا ا... فقط لا اله آن را بگوییم. این بی انصافی است که بعضی از رسانه ها که قدر قلم را نمی دانند تمام حقایق را منعکس نکنند.

 

اما بعضی از این بچه ها بار اول شان بودند که مسابقه می دادند. مثل علی ارسلان.
همین علی ارسلان یکی از کشتی گیرانی بود که محمد بنا دو سه سال برای او وقت گذاشت.

 

سامان عبدولی و  افشین بیابانگرد قدیمی هستند. بقیه مثل بهنام مهدی زاده و سید مصطفی صالحی زاده چطور؟
همه آن ها در اردوهای ما بودند. کادرفنی فعلی هیچ کسی را نیاورده و شق القمر نکرده است. البته ما از کادر فنی حمایت می کنیم و پشتیبان آن هستیم. ما برای المپیک 2020 هیچ بهانه ای نباید داشته باشیم و بگوییم که این طور بود و آن طور. ما همیشه بر بام آسیا بوده ایم و با بدترین تیم های مان هم نتیجه گرفته ایم. بنابراین باید کاری کنیم که سه طلای المپیک 2012 را زنده کنیم.